Wydłużona gwarancja FlexCare

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
chemik22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2014, 22:58
Auto: Astra H iv 140km
Województwo: łódzkie

Wydłużona gwarancja FlexCare

#1

Nieprzeczytany post autor: chemik22 »

Witam,

Niebawem czeka mnie zakup nowego samochodu. Zastanawiam się nad zakupem przedłużonej fabrycznej gwarancji o dodatkowe dwa lata lub trzy lata (warunki są tożsame z gwarancją fabryczną). Pytanie tylko czy warto. Czy w ogóle jest szansa że taka gwarancja mi się przyda. Spotkałem się z opiniami że gwarancja fabryczna w praktyce zawiera tyle wykluczeń że prawie nie da się z niej w razie problemu skorzystać...

Co ciekawe nigdzie jakoś nie mogę znaleźć warunków gwarancyjnych opla oraz jakie są w gwarancji wykluczenia (trochę dziwne że w necie nigdzie nie ma takich informacji). Bez tej wiedzy podjęcie decyzji o zakupie wydłużonej gwarancji jest trochę po omacku...

Jakie są wasze opinie na ten temat ?
Koszt gwarancji na dodatkowe 2 lata to ok 1000zł natomiast na 3 lata ok 2000zł (nie idzie to liniowo ale to zrozumiałe bo w 5 roku użytkowania największa szansa że coś padnie), w sumie dochodzą do tego jeszcze coroczne przeglądy w serwisie po ok 500zł aby nie stracić tej gwarancji, podobnie jak w pierwszych 2 latach.
Czy ktoś miał taką "przyjemność" korzystania z gwarancji fabrycznej i czy uważacie że warto by było mieć ją dłużej ?

m1xer

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 26 sty 2014, 12:53
Auto: Astra ST Sport
Silnik: 1.4 NET LPG
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: m1xer »

Przy zakupie na firmę masz 2 lata podstawowej gwarancji z możliwością jej przedłużenia w okresie do 6 miesięcy od daty zakupu/lub 8tys km (ale tu nie jestem pewien jaki dokładnie jest limit) do łącznie 5 lat. Na osobę prywatną na start są chyba 4 lata.

Wykluczenia zawarte są w książce serwisowej. [External Link Removed for Guests]

Czy warto? Jeśli auto brane w leasing to tak, na okres jego trwania + np rok dłużej, zawsze potem łatwiej sprzedać auto z "gwarancją"

Awatar użytkownika
chemik22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2014, 22:58
Auto: Astra H iv 140km
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: chemik22 »

Te 4 lata gwarancji faktycznie są dostępne za darmo do nowego samochodu ale wtedy limit kilometrów jest 60tys czyli 15tys rocznie co w moim przypadku jest trochę za mało. Powyższe ceny ok. 1000zł i 2000zł (przy gwarancji na 4 lub 5 lat łącznie) podałem przy założeniu wydłużenia gwarancji z limitem 30tys km rocznie. Dzięki za skan z książki serwisowej ;)

Meriviorz

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 27 mar 2011, 13:03
Imię: Waldi
Auto: Astra J
Silnik: 1.6
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Meriviorz »

Czyżby coś sie zmieniło na lepsze?Kiedy w maju kupowałem auto to 4 letnia gwarancja kosztowała 1000 pln i był limit 60 tyś km.Natomiast za darmo dostawali ją ci którzy kupowali auto w kredycie.

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Ja mam przy gotówce tylko dwa lata.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: melon »

Witam

Też rozważam za i przeciw, jeżeli chodzi o wydłużenie gwarancji i zastanawia mnie jedna rzecz.
Wiadomo, że warunkiem utrzymania gwarancji jest to , aby robić przeglądy okresowe zgodnie z zaleceniem producenta. A jak jest z częściami wymagającymi wymiany podczas przeglądu. Czy części i materiały eksploatacyjne muszą być kupowane w serwisie, czy można dostarczyć samemu zamienniki, oczywiście spełniające jakieś tam normy GM, jak np. olej Dexos2 (np Mobil1 ESP Dexos2 0w40)? Coś mi chodzi po głowie, że kiedyś miało się to zmienić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mario22

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2015, 0:44
Imię: Marek
Auto: Astra 4 1,4T 140 LPG
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

#7

Nieprzeczytany post autor: Mario22 »

Też się zastanawiam nad tą gwarancją na 5 lat ale w moim przypadku astry 1,4 T LPG i przebiegach rocznych ok 10 max 15 tyś km to chyba nie warto ... chyba że jestem w błędzie to proszę mnie oświecić gdyż jeszcze mogę to dokupić.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Przeczytajcie dokładnie warunki tej gwarancji. Powinni wam to dać do przeczytania w salonie.

Dostałem to też na maila. Jak ktoś chce to mogę podesłać, ale to druk z 2012. Mogło się coś pozmieniać.

Dwa lata temu jak ja kupowałem auto to było ubezpieczenie z którego miały być pokrywane koszty ewentualnych napraw. Było tak wiele wykluczeń (zawieszenie, elektryka, elementy gumowe), że to olałem. Kilka tysięcy w kieszeni.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Mario22

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2015, 0:44
Imię: Marek
Auto: Astra 4 1,4T 140 LPG
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

#9

Nieprzeczytany post autor: Mario22 »

Mi też się wydaje że szkoda dukatów na tą gwarancje. To się opłaca tym co bardzo dużo jeżdzą ale znów sa limity kilometrów.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

To warunki tej gwarancji jakie ja dostałem. Do poczytania...

[External Link Removed for Guests]
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ