Wydłużona gwarancja FlexCare

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

Re: Wydłużona gwarancja FlexCare

#11

Nieprzeczytany post autor: melon »

Z drugiej strony ta gwarancja nie jest aż tak droga w porównaniu do ceny samochodu. Fakt, że wykluczeń jest dużo, ale np "kochana" skrzynia M32, czy bezobsługowy rozrząd w 1.4T są raczej objęte gwarancją. Piszą np, że gwarancja nie obejmuje regulacji czegoś tam i tu jest pytanie o ich interpretację słowa regulacja. Pod regulację mogą i naprawę podciągnąć. Najwięcej chyba to i tak zależy od dobrej woli GM, a tu patrząc na to jak Gm oszczędza na wszystkim różowo może nie być. Brak półki w schowku w enjoy'u mnie rozwalił. Nie to, że mi jej brak, ale sam fakt.

A co do limitów to masz jakiś tam wybór. Kwestia ceny gwarancji. 30 tysięcy rocznie na samochód prywatny to sporo.

Pozdrawiam
marwisn pisze:To warunki tej gwarancji jakie ja dostałem. Do poczytania...

[External Link Removed for Guests]
No a jak to się ma do gwarancji FlexCare? Jedno z drugim ma coś wspólnego?
Może teraz to jakoś inaczej funkcjonuje?

[External Link Removed for Guests]
! Jeżeli koniecznie musisz dodać coś do swojej wypowiedzi, użyj opcji "Edytuj"
// Wiadomość z:Dido2@

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Napisałem, że to dokument sprzed dwóch lat. Wtedy nie było flex care. Poprostu trzeba się dokładnie wczytać w to co proponują, żeby potem zawodu nie było.

"Płatna Ochrona Pogwarancyjna" to ubezpieczenie właśnie.

Przy skrzyni M32 i turbo dieslu to bym się może zastanowił, ale tylko od GM zależy jak to czy tamto zinterpretują. Inaczej zostaje tylko droga sądowa.

Ja brałem 16XER z skrzynią, piatką. Po miesiącu przestał praktycznie wchodzić wsteczny, a serwis problemu nie widział. W końcu zrobili, ale na pewno nie było postawy "frontem do klienta".
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: melon »

Jak widać obecnie słowo "gwarancja" nabiera innego znaczenia. GM gwarantuje klientowi, że ten przy zgłoszeniu usterki będzie miał niezapomniane przeżycia :)

Co do skrzyni M32, w swojej Astrze H niedawno zaczęła mi huczeć na 5 i 6 biegu, ale samochód ma 8 lat i 250kkm na karku, więc to normalne. Tutaj na forum czytam, że ludzie przy 60kkm w benzynach zaczynają mieć problemy.

Przy swojej astrze H raczej bym się nie zdecydował na przedłużenie gwarancji, ale przy Jotce poważnie to rozważam.
No nic, mam jeszcze 7 miesięcy i ponad 9kkm na podjęcie decyzji co do jej przedłużenia.

Ciekawe od kiedy obowiązuje ta gwarancja FlexCare. Czy ktoś już miał "przyjemność" z niej korzystać.

Pozdrawiam

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

melon pisze:Brak półki w schowku w enjoy'u mnie rozwalił
Nie przejmuj się, w Cosmo też jej nie ma.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

Awatar użytkownika
axel333

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2017, 19:18
Imię: Janusz
Auto: Astra j
Województwo: śląskie

#15

Nieprzeczytany post autor: axel333 »

Witam
3 m-ce temu odebrałem swojego opelka. Do 8 m-cy muszę podjąć decyzję czy wykupić przedłużoną gwarancję do 5 lat.
Może ktoś coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia?

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

biorąc pod uwagę koszta tejże gwarancji a cenę samego auta to dla mnie głupotą by było nie przedłużać... a nóż... Astra jest kapryśna :P

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Wszystko zależy jaki silnik i ile km zamierzasz robić rocznie. Logiczne

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

axel333 pisze:QR_BBPOST Witam
3 m-ce temu odebrałem swojego opelka. Do 8 m-cy muszę podjąć decyzję czy wykupić przedłużoną gwarancję do 5 lat.
Może ktoś coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia?
Nowy silnik 1.4 125 KM / 150 KM ma problem (wadę konsyrukcyjną ?) związaną z pierwszym tłokiem.

Pękają pierścienie uszczelniające. Wszystkie potwierdzone przypadki wystąpiły w autach przy przebiegach 10.000 - 20.000 km.

Jeżeli masz ten silnik to dodatkowa gwarancja jest mocno wskazana.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017, 5:35 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
axel333

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2017, 19:18
Imię: Janusz
Auto: Astra j
Województwo: śląskie

#19

Nieprzeczytany post autor: axel333 »

Sorry nie napisałem.
Astra 1,4 Turbo 140 KM benz + lpg rok 2017 opinie ma niezłe. 30k przebiegu gwarancji rocznie wystarczy z nawiązką.Raczej jestem na tak. pytanie brzmi czy ktoś mocna się nie zawiódł na przedłużonej gwarancji.Czy opel nie kombinuje w razie czego.

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

miałem turbo wymieniane w ASO na pograniczu normalnej gwarancji a tej dodatkowej. Powiedzieli mi, że jak nie zdążą to podciągną naprawę na tą przedłużoną. Akurat w moim przypadku zdążyli wyrobić się jeszcze z wymianą w czasie oryginalnej. Co do samych napraw gwarancyjnych to wszystko zależy od ASO jak na daną sprawę patrzy. U mnie mogę zgłosić co tylko mi się nie podoba i wysyłają to do centrali. Tam przychodzi albo zgoda albo odmowa. Co do samej gwarancji pamiętaj, że nie obejmuje ona lakieru. Natomiast wydłuża ona asistanse z oryginalnego czasu 1 roku do czasu, na ile wydłużyłeś gwarancję. Wykupujesz dodatkowe 3 lata to masz assistanse na pełne 5 lat. Dla mnie dodatkowa ochrona za marne 1500zł (w sumie 5 lat/75kkm tyle mi wystarczyło bo robię średnio 15kkm/rok) to gra warta świeczki. Może samochód jeździć bez problemu, ale jednak może się zdarzyć że to albo jakiś moduł padnie, a to np tak jak w moim przypadku było turbo padło. Koszta idą wtedy w tysiące więc te 1500zł może się szybko zwrócić. Pamiętaj również, że gwarancja nie obejmuje części eksploatacyjnych pojazdu zużywających się w trakcie użytkowania, więc np klocków ci nie wymienią :)

ODPOWIEDZ