Zakup Astry H

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

Zakup Astry H

#2821

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Oj sam w Corsie C wymieniłem na poliftowe, bo na oryginalnych AL już światło nie chciało wyjść na zewnątrz :D Notoryczne przepalanie się oprawki i związane z tym ciągłe gubienie świateł na drodze. Szlag mnie w końcu trafił, namierzyłem nowy komplet na Allegro z lifta Valeo, wymieniłem i następne lata bez żadnych awarii a do tego działające silniczki :) Pewnie mu też zmatowiały, ale zakładać instalację i od razu sprzedawać to już co najmniej dziwne posunięcie. Ech zerknę dziś tego holendra co to za wynalazek. Tylko obawiam się też CD 70 Navi po holendersku, bo o ile CD 30 i CD 40 Opera bez problemu w menu da się ustawić PL to chyba w CD 70 Navi już niekoniecznie. Jak znam życie to coś w nim znajdę i będę marudził :/ Niedawno miałem zamiar oglądać innego w Lublinie, poprosiłem o szczegółowe zdjęcia spodu drzwi kierowcy, bo zauważyłem jakiś taki dziwny cień. Okazało się, że ruda żarła i już po pierwszych zdjęciach z rudą, potem zrobiono byle jak zaprawki, bez nawet zaszpachlowania tylko po chamsku pomalowane farbą. Nawet się nie fatygowałem.
W tym holendrze podoba mi się ciemna deska rozdzielcza, nie jest to niestety GTC z czarną listwą i częściową skórą ale jeżeli tapicerka nie jest poprzecierana jakby miała zaraz gąbka wyleźć, to nie ma problemu. I tak bym go dał na czyszczenie do fachowca.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#2822

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kazda wymiana jakiegokolwiek elementu powinna być zbadana a nie wmawiać sobie "a moze mu zmatowiały" Najlepszy klient to taki który da sobie wszystko wmówić. Co prawda w AH lampy matowieją lecz polerka w profesjonalnym zakładzie wraz z nałożeniem powłoki ceramicznej to koszt 100-120zł za komplet. Nowe lampy minimum 500zł plus wymiana która wymaga zdjęcia zderzaka.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2823

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Ja swoje stare zostawiłem, ale kupujący nie był zainteresowany oglądaniem.
[External Link Removed for Guests] dzwoniłem na początku tamtego tygodnia, niby było nieaktualne a teraz ponownie się pojawiło. Co z nim może być nie tak? Mam dość blisko do oglądania, ale obszycie na kierownicy coś mi nie pasuje. Może niepotrzebnie świruję już...

Dobra, nieaktualne. Gość zapomniał usunąć i się odświeżyło :roll:

Już po oględzinach holendra. Dobrze, że miałem blisko...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 17:51 przez topiq77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MoloPL

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 19:47
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#2824

Nieprzeczytany post autor: MoloPL »

Dziękuję forumowiczom za pomoc. Zakupiłem Astrę H 2008r z silnikiem z14xep. Czy okaże się szczęśliwa? Na pewno ;-)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#2825

Nieprzeczytany post autor: Automat »

MoloPL pisze:QR_BBPOST Zakupiłem Astrę H 2008r z silnikiem z14xep
Co zdecydowało o wyborze tego silnika ?

Awatar użytkownika
MoloPL

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 19:47
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#2826

Nieprzeczytany post autor: MoloPL »

Pojazd do dojazdu do pracy, nie szaleje (za bardzo), hydraulicznie kompensowane luzy zaworowe, chęć zagazowania. W sumie to raczej tyle. Może za 2-3 lata będę myślał, że jednak 1.4 90KM to mało w benzynie, ale (na razie) porównując focus -> astra ne żałuję.

Tylko proszę mnie poprawiać, bo chcę trwać w przekonaniu, że dobrze jednak zrobiłem.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2018, 22:10 przez MoloPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2827

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Pochwal się,wrzuć fotki.
Gratuluję,niech się dobrze spisuje Ale motorek słaby Ale skoro wystarcza to ok.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2828

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

MoloPL pisze:QR_BBPOST Pojazd do dojazdu do pracy, nie szaleje (za bardzo), hydraulicznie kompensowane luzy zaworowe, chęć zagazowania. W sumie to raczej tyle. Może za 2-3 lata będę myślał, że jednak 1.4 90KM to mało w benzynie, ale (na razie) porównując focus -> astra ne żałuję.

Tylko proszę mnie poprawiać, bo chcę trwać w przekonaniu, że dobrze jednak zrobiłem.
Ile ten focus koników miał?
Ja np. na Corsę C 1.2 75 KM nie narzekałem, jedynie jak byłem na podkarpaciu w okolicach Rymanowa, to niestety doświadczyłem zdychania pod górkę. Teścio znów jeździ Dacią Logan MCV 1.6 87 KM i też to auto jakoś się zbiera.
Zważywszy na to, że 1.8 125 KM jest coraz mniej a te co są na rynku to głównie 2004-2006 nieco już szrotem zajeżdżają i ceny też mają pozawyżane chyba właśnie ze względu na pożądany silnik. 1.6 i 1.8 z nowszych roczników to XER z KZFR i szklankami zamiast hydrauliki zaworów.
Zakładając że Astra ma podawaną najniższą masę własną o 100 kg większą od Corsy C to współczynnik masa/moc wychodzi korzystniej i tak dla Astry. Tylko pewnie trzeba ją bardziej kręcić na obroty, żeby ruszyła na światłach ;) No i opłaty pewnie niższe niż za 1.8 a roczniki młodsze i tej samej cenie.
Pojeździsz, zobaczysz czy moc Ci wystarczy. Jak nie, zawsze można sprzedać dalej i kupić coś mocniejszego.

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#2829

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Idealny do gazu, a na dojazdy do pracy wystarczy każdy silnik. Ja mam Golfa IV 1.4 75KM i spala mi nie więcej jak 10l LPG - czasami ekonomia bierze górę nad osiągami :-)

Awatar użytkownika
Rakunh

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:31
Auto: Astra
Województwo: małopolskie

#2830

Nieprzeczytany post autor: Rakunh »

Witam wszystkich. Poszukuję Astry H kombi w benzynie, zainteresowała mnie oferta: [External Link Removed for Guests]
Co forumowicze sądzą o tym egzemplarzu? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ