Zakup Astry H

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

Re: Zakup Astry H

#3061

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »

Miałem przyjemność jeżdżenia 1.8 125KM na LPG przez ponad 6 lat i nie powiem o tym silniku złego słowa. Oleju nie brał, ani razu nie zawiódł. Oleje zmieniałem, sama eksploatacja, gaz i ogień. A później usiadłem (na 2 dni) do tej samej wersji AH z silnikiem 1.4 90KM. Dramat. Szalona różnica, jak włączałem klimę, to auto przygasało, nie jechało, bez porównania. Ja bym brał 1.8 125KM, naprawdę zadowolenie gwarantowane, obyś trafił w ezemplarz.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#3062

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

przeklinak pisze:
26 lip 2019, 22:06
dawid75 pisze:
26 lip 2019, 18:33
Jeździ laguną to ma odwagę i fantazję, da radę.
nismo pisze:
26 lip 2019, 7:08
Odważny jesteś i lubisz przygody :lol:
Mój post (ten ostatni wyżej) mimo iż nikogo nie obrazał został przez moda edytowany, a ich co cytuję nic nie ruszyło, tym co byli normalni dzięki, reszcie.... Banujcie mnie, kasujcie w sumie żegnam wszystkich, wiecej się tu nie pojawię.
Rałał spokojnie kazdy ma prawo do swojej oceny. Kazdy ma swoje kryteria, a Ty możesz pozostac przy swoich. Ja też dywersję zrobiłem, kupiłem Leona z turbiną, dwumasem i co? Jestem mega zadowolony. Pomimo że diesel nie jest mi potrzebny ma u mnie dożywotkę. :)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#3063

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Konraadek pisze:
26 lip 2019, 22:10
Miałem przyjemność jeżdżenia 1.8 125KM na LPG przez ponad 6 lat i nie powiem o tym silniku złego słowa. Oleju nie brał, ani razu nie zawiódł. Oleje zmieniałem, sama eksploatacja, gaz i ogień. A później usiadłem (na 2 dni) do tej samej wersji AH z silnikiem 1.4 90KM. Dramat. Szalona różnica, jak włączałem klimę, to auto przygasało, nie jechało, bez porównania. Ja bym brał 1.8 125KM, naprawdę zadowolenie gwarantowane, obyś trafił w ezemplarz.
Dołączę...u mnie ten silnik a nawet w modelu Kombi sprawuje się idealnie do moich potrzeb,a nawet daleko dalej zainwestowałem, bo wykonałem remonty, można rzec, że w podzespołach auto nieco odmłodziłem a teraz korzystam z jego walorów.Po drodze,na przestrzeni 35 lat miałem jednostki o pojemnościach: 650,1500,1600 i teraz 1800.Przejściowo w moim skromnym gospodarstwie domowym miałem nawet trzy samochody. Na dzisiejsze warunki drogowe i potrzeby domowe,jednostka 1,8+LPG jest optymalnym rozwiązaniem ( a nawet z perspektywami dalszych podróży z jakąś budą na haku). Jak się kupi mniejsze jednostki,to będą momenty,że będzie się tego żałowało.Może mimo Twojego sprecyzowania do czego auto ma służyć,koledzy nie uznali takiego ograniczenia w funkcjonowaniu auta i propozycje nie padały wedle Twoich oczekiwań.Widocznie koledzy(ja również) uznaliśmy,że inne jednostki Opla,poniżej 1,8, są zdecydowanie mniej atrakcyjne.
Rafale,zamiast uciekać trzeba sprowadzić wymianę poglądów do określonych i jasnych kryterii,a wówczas dyskusja będzie bardziej efektywna.Trzeba też brać poprawkę na "internetowe klimaty". Pytałeś o walory Opla i otrzymałeś odpowiedź.Cała reszta to "pikanteria" koło tematu.
Jestem bardzo ciekaw co wybierzesz ostatecznie i dlaczego .Życzę trafnego wyboru i jak wspomniał Marek, abyś trafił na dobry egzemplarz.....ja swojego nie sprzedaję :D .

Usunięty użytkownik 861235

#3064

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Na spokojnie, Jak auto do jeżdżenia tylko po okolicy i sam napomniał że ma drugie auto na trasy to nie ma problemu.
To tylko refleksja była, każdy ma jakieś zdanie, spostrzeżenia itp.

AH to wygoda wobec Corsy bo większe nadwozie i przyjemniej się załadować i w ogóle i nawet większe bezpieczeństwo bierne, więc śmiało i 1.4 niech bierze a co tam.

Auto trzeba brać pod swoje potrzeby i tyle, a tak chyba na początku nie było to określone tylko wypłynęło po drodze.

Dodano po 23 minutach 31 sekundach:
Tylko niech żona ma świadomość że AH jest większa i czy jej podpasuje przesiadka na większe auto.
Bo przesiadka będzie z Clio na Astrę , a to jednak inny segment.

Awatar użytkownika
olek88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2019, 17:38
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: X20DTL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wola

#3065

Nieprzeczytany post autor: olek88 »

XXXXXXXXXXXXXXXX

Brak związku z tematem wątku.

/marwisn/


Usunięty użytkownik 861235

#3066

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

olek88

Kosiarka już jedzie...

Nie bój nic. ;)

Awatar użytkownika
olek88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2019, 17:38
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: X20DTL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wola

#3067

Nieprzeczytany post autor: olek88 »

Obecnie poszukuje sprawdzonego miejsca, aby zamontować czujniki parkowania. Oczywiście jak w dzisiejszych czasach jest rozpocząłem poszukiwania w internecie i trafiłem na stronę [External Link Removed for Guests] Jednak potrzebuję opinii na ich temat od kogoś kto się zna na temacie? Dziękuje z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2019, 11:11 przez olek88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#3068

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Podstawową sprawą zakupów to nie napalać się, wszystko na chłodno. Jak się nie znam, to zabrać mechanika, zlecić oględziny wyspecjalizowanej firmie, dać trochę $ na przegląd i poczytać forum odnośnie wybranej wersji silnikowej, wyposażenia, bolączek itd.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#3069

Nieprzeczytany post autor: Automat »

olek88 pisze:
05 sie 2019, 13:48
Jestem początkującym w tematyce samochodowej i nie wiem jak mądrze przejść przez zakup samochodu.
Nie kupować samemu,a najlepiej z Kimś kto ma stosowną wiedzę.Opłaca się,nawet gdybyś musiał później fundować np. obiad.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#3070

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Patrząc na pozostałe posty olka88 śmiem twierdzić, że to zwykły spam (w tym przemycony link SEO). :x

ODPOWIEDZ