ASTRA J 1.7 Diesel COSMO 2013 r z Białystoku za 45.900 Nieuczciwy sprzedawca !!!

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

Re: ASTRA J 1.7 Diesel COSMO 2013 r z Białystoku za 45.900 Nieuczciwy sprzedawca !!!

#11

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Tak na prawdę, to ten sedan jeszcze taki zły nie był, a i ze zdjęć widać, że całkiem przyzwoicie naprawiony.
Sprawdziłbym tylko geometrie i jeśli OK, to można jeszcze nim śmigać.
Za tę cenę.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Co nie zmienia faktu, że handlarz świadomie zataja istotne fakty i wprowadza w błąd.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

bunczu

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 06 sie 2013, 18:44
Imię: Bunczu
Auto: Astra F Classic GL
Silnik: 1.4 Ecotec 90km lpg
Województwo: dolnośląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: bunczu »

Misza pisze:Z trzech samochodów które kupowałem, tylko jeden nie krył niespodzianek. Mimo, że wszystkie krajowe i od pierwszych właścicieli. Co prawda nie były to kosztowne niespodzianki ale niesmak pozostaje...
Zastępcy Punciaka szukałem ponad rok odwiedzając masę właścicieli aut, które przeglądałem. Z każdym był problem, przeważnie większy niż sprzedający mówił. Tylko jeden właściciel, do którego pojechałem (a od którego odkupiłem swoją obecną F'kę) był człowiekiem uczciwym. Zresztą, kto obcemu dałby kluczyki i powiedział: "jestem pewny tego auta, niech pan sobie weźmie i pojeździ", zapytałem: "ilę mogę", na co padła odpowiedź: "aż się panu znudzi"...Na następny dzień ponownie do niego przyjechałem...klucze dostała rodzina i jeździła sobie nim 2h, gdy ja z właścicielem siedziałem przy herbacie. Zmieniając rozrząd mechanik do mnie zadzwonił i mówi: "co pan chce tu zmieniać, skoro tutaj jest wszystko nowe"...o czym mnie właściel informował...(ale nie miał papierów na to, bo wymieniał jego zięć - mechanik, więc miałem obawy).


Problemem nie jest to, że ludzie szukają okazji bowiem rynek jest tak "opasły", że faktycznie można poszukać. Problemem jest nieuczciwość, oraz świadome wprowadzanie w błąd, by nie powiedzieć, że świadoma sprzedaż trupa. Rodzina niedawno kupowała terenówkę. Świetny stan zewnętrzny, wewnętrzny. Po paru miesiącach od zakupu, a i bardzo małego przebiegu zrobionego", padł kompletnie silnik...gdy zaczęto sprawdzać to okazało się, że terenówka była składana z 2...a silnik był odpicowany by wyjechał z posesji sprzedającego...

Według mnie źle też ocenia się osobę, która szuka tej "okazji" - ma konkretną gotówkę, często niemałą i wątpię w to, że chcielibyście kupić trupa składanego z kilku w cenie, o jakiej mowa tutaj w temacie. Kolega kiedyś opowiadał mi, jak ze znajomym szukali dla tego znajomego auta. Po roku trafiło go i poszedł do salonu kupić nowe...(Octavia).

Co innego szukanie okazji, co innego sprzedawanie trupa. Zresztą, u nas każde auto jest po lekarzy jeżdżącym do kościoła, tylko w niedzielę...z przebiegiem 120k w aucie 20 letnim. Po części ludzie sami chcą być oszukiwani, po części cwaniaków nie brakuje.

EDIT:
marwisn pisze:Co nie zmienia faktu, że handlarz świadomie zataja istotne fakty i wprowadza w błąd.
Dlatego po zakupie przegrałby od razu sprawę sądową, gdyby kupujący go podał do sądu.

Awatar użytkownika
Seb0l19

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2015, 18:12
Imię: Sebastian
Auto: Vectra B
Silnik: x20DTH
Województwo: małopolskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Seb0l19 »

dokładnie świadomy wybór jak najbardziej jest w porządku, znajomy też był świadom tego że przód był uderzony bo coś tam sprzedawca wspominał ale zaczął coś kręcić no i jak zobaczyliśmy te zdjęcia to po temacie...zastanawiam się tylko kto te zdjęcia robi...sprawdziliśmy teraz forda focusa z 2002 r i są zdjęcia również zrobione tyle że ładny nie rozbity z autem wszystko ok ale zaś przebieg cofnięty w sumie o niewiele bo ok 20-30 tyś przekrętów nie brakuje...wiadoma sprawa każdy chce zarobić:)
kmy pisze:Tak na prawdę, to ten sedan jeszcze taki zły nie był, a i ze zdjęć widać, że całkiem przyzwoicie naprawiony.
Sprawdziłbym tylko geometrie i jeśli OK, to można jeszcze nim śmigać.
Za tę cenę.
Chcieliśmy tak zrobić i umówić się w neutralnym ASO (nie w jego miejscowości) oczywiscie odmówił i mówił że nie ma czasu jezdzić gdzieś dalej...więc sprawa się nasuwa jedna...znajomości w aso i co Ci z tej geometrii jak jego znajomy pewne rzeczy zatai?

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Bierzesz ze sobą specjalistę, który nawet w zaprzyjaźnionym ASO sam obejrzy pewne rzeczy. Po części się nie dziwie, że nie chcą jeździć do innych miejscowości. Gdyby z każdym chcieli śmigać gdzieś dalej oglądać samochód, to brakłoby dnia. Brać do najbliższego ASO, jechać tam z kimś znającym się na rzeczy i kupować samochód. Zresztą, na dobrą sprawę wystarczy zwykła ścieżka diagnostyczna i ktoś z odpowiednim sprzętem.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

webkoala

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2013, 12:54
Imię: Andrzej
Auto: Astra G / Astra J
Silnik: X17DTL / A16LET
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: W-w
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: webkoala »

U mnie stanęło na samochodzie ściąganym z Włoch. Jego jedyną konkurencją była nowa Astra z salonu (tyle że droższa o 25k i gorzej wyposażona). Największy niesmak został po samochodzie z komisu, gdzie trafiła się sztuka z 12kk "lekko zarysowana". Okazało się później że wyglądała podobnie do tej tutaj..

Awatar użytkownika
Domingez

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:55
Auto: Astra H
Silnik: X17DTL
Województwo: pomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: Domingez »

Masakra, takich aut jest mnóstwo! okazji jest dużo..

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

W Białymstoku mamy dwa aso opla.
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

Czapelka88

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2015, 9:52
Auto: Szukam Astry H
Województwo: mazowieckie

#19

Nieprzeczytany post autor: Czapelka88 »

Niestety takich oszustów jest na pęczki. Dlatego ja handlarzy staram się omijać szerokim łukiem. A jeśli nie to podstawa to mieć swojego mechanika, bo szczególnie w mniejszych miejscowościach handlarze mają ustawionych mechaników :)

ODPOWIEDZ