Laik jedzie kupić samochód

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Usunięty użytkownik 7781

Laik jedzie kupić samochód

#71

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

Z tym ASO to też bym uważał. Oglądałem kolegi J-ke którą kupił po przeglądzie w ASO. Auto niby miód malina, a że zawieszenie daje łomot to tego jakoś nikt nie słyszał. Korozji na przednik drzwiach na całej długości tez nikt nie znalazł, a wystarczyło dobrze na rant spojrzeć. Nie wiem jak oni to sprawdzają, jeżeli ja mając takie sobie pojęcie po krótkiej chwili to wychwyciłem.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#72

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

msilent pisze:QR_BBPOST Polecam jednak serwis Opla jeżeli masz gdzieś w pobliżu, mogą coś znaleźć czego nie znajdą ludzie z Fiata. Sprawdzą w bazie danych przebieg/serwisowanie.
Historię mozna na forum sprawdzić za wiele mniejsze pieniadze(wystarczy poszukać)
Druga sprawa zapytaj co wchodzi w skład przegladu, i wtedy okaże się że nie koniecznie w ASO. Osobiscie uwżam że nie warto. Przerabiałem juz ten temat.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 16:36 przez mk5, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kaczy344

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 21:02
Auto: astra j
Silnik: a20dth
Województwo: dolnośląskie

#73

Nieprzeczytany post autor: kaczy344 »

ASO odpuściłem. Dzięki znajomemu który tam pracuje. To samo mi zrobią na stacji diagnostycznej... Do Asi i tak. Się udałem. Wyciągnąłem po krótkich namówić $$ historie auta. Przebieg potwierdzony. Co ciekawe w historii jest wymiana lamp, maski zderzaka w zeszłym roku. Lampy ori z 11, zderzak też ma typowe ślady zzurzucia....

endriu651

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 paź 2015, 20:06
Imię: endriu651
Auto: astra Hatchback 1.6 16V ,1999 r
Silnik: Z16XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#74

Nieprzeczytany post autor: endriu651 »

Moje pytanie dotyczy jakiego opla kupić z rocznikiem 2011 -2013r.(używany)benzyna -gaz,poj.1,6-1,8 w granicach 20-30 tyś.zł.Tak się składa,że muszę sie pożegnać z moją astrą 2.

Usunięty użytkownik 861235

#75

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

To takie pytanie trochę jak żyć Panie Premierze...

Segment, czy małe autko segmentu A czy B , czy kompakt C czy coś większego segment D czy limo E, ale w Oplu nie ma już nic w E od śmierci Omegi...
Minivan segmentu B czyli Opel Meriva, może minivan segmentu C czyli Opel Zafira
Może SUV segmentu C Opel Antara (polecam Chevy Captiva), czy SUV segmentu B Opel Mokka?
Może Opel Frontera, ostatni wypust dość drogi.
Może BUS Opel Vivaro?
Może Opel Combo, czyli kombivan segmentu B

Daje się wyczuć że kompakt jak kompakt był.

No to Astra albo Chevy Cruze bo też GM i segment C, tak, Cruze jest jako segment C, dziwne ale tak jest.

Tak pół żartem pół serio, ale trzeba jednak określić swoje potrzeby...
Jakie auto i do czego ma być, jak do wszystkiego to kompakt w kombi najlepiej się sprawdza.

No już tam, weekend.

Pioter75

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie 2019, 10:32
Imię: Piotr
Auto: Astra J Opc Line
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#76

Nieprzeczytany post autor: Pioter75 »

Ja kupiłem po zdjęciu i rozmowie z Niemcem. Telefon laweta auto juz u mnie zarejestrowane.

Agullus

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2019, 18:03
Auto: Opel Zafira A
Silnik: 16XEL
Województwo: zachodniopomorskie

#77

Nieprzeczytany post autor: Agullus »

Pioter75 pisze:
28 sie 2019, 12:34
Ja kupiłem po zdjęciu i rozmowie z Niemcem. Telefon laweta auto juz u mnie zarejestrowane.
Odważny jesteś ja bym zabrał chociaż ze sobą jakiś miernik lakieru, posprawdzał standard w postaci dat na szybach, pasach, reflektorach.

Pioter75

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie 2019, 10:32
Imię: Piotr
Auto: Astra J Opc Line
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#78

Nieprzeczytany post autor: Pioter75 »

Przyznam że sam się zastanawiałem czy dobrze zrobiłem znajomy polecił mi laweciarza ktory ją sprawdził na miejscu.Auto przyszło w b.dobrym stanie(kamien z serca).Wszystko wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#79

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Mamy jeden z pierwszych przypadek wykrycia cofania przebiegu wykryty podczas kontroli Policyjnej. Myślę ze to powinno dać do myślenia osoba twierdzącym ze auto krajowe , bez znaczenia czy poleasingowe czy od osoby prywatnej jest autem z pewna historia serwisowa

[External Link Removed for Guests]

andrzej300

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 29 maja 2011, 13:10
Imię: Andrzej
Auto: Astra G 1.8 16V 115KM '00
Silnik: X18XE1
Województwo: małopolskie

#80

Nieprzeczytany post autor: andrzej300 »

Agullus pisze:
28 sie 2019, 16:00
Pioter75 pisze:
28 sie 2019, 12:34
Ja kupiłem po zdjęciu i rozmowie z Niemcem. Telefon laweta auto juz u mnie zarejestrowane.
Odważny jesteś ja bym zabrał chociaż ze sobą jakiś miernik lakieru, posprawdzał standard w postaci dat na szybach, pasach, reflektorach.
nie wszyscy kupują w typowy januszowy sposób, w pierwszej kolejności miernik lakieru
kilka życiowych porad od gościaktóry zna się na temacie
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ