Laik jedzie kupić samochód

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

Re: Laik jedzie kupić samochód

#81

Nieprzeczytany post autor: nismo »

gościaktóry zna się na temacie
Rozmawiałem z nim osobiście, współpracuje on z Firma Car-Mat CENTRUM OPLA, przywoził nam od nich Astrę J. Ogólnie polecam jeśli ktoś szuka Opla dla siebie, nie jest tanio ale auta ma pewne i wszystko jest przejrzyste

Awatar użytkownika
vorlock

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2020, 5:54
Imię: Rafał
Auto: Astta h
Silnik: X20dtl
Rocznik: 2008
Województwo: małopolskie

#82

Nieprzeczytany post autor: vorlock »

Witam serdecznie chcialbym kupic opla dokladnie tego [External Link Removed for Guests] i czego mam spodziewać sie albo na co zwrocic uwage. Ps przepraszam jesli wybrałem zly dział.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#83

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Chcesz kupić samochód, i nie wiesz jak to zrobić? Proponuję zostać przy rowerze. Będzie bezpieczniej. Normalnie. Bierzesz mechanika ze sobą, a jak nie masz. Jedziesz na dobrą SKP, dajesz na flaszkę za sprawdzenie extra, bo chcesz kupić i tyle. Wcześniej zadzwoń tam, że przyjedziesz, takim, a takim wozem.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#84

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Panie Marcinie, kolega Rafał wita nas serdecznie i prosi o wsparcie, dobrą rade a Pan proponuje aby został przy rowerze, ,,Będzie bezpieczniej". Komu to ,,bezpieczeństwo" ma służyć ? Jadąc na Stację Kontroli Pojazdów nie daje się ,,na flaszkę", tylko wykupuje zlecenie wykonania kompleksowego badania technicznego pojazdu co powinno być podparte rachunkiem i odpowiednimi wydrukami z przeprowadzonego badania. Rafał, do oględzin pojazdu proponuję abyś pojechał z kimś kogo znasz i ten ktoś zna się na mechanice i pomoże Tobie bezinteresownie, tak po prostu od serca jak dobry kumpel. Pozdrawiam.

Dodano po 12 minutach 2 sekundach:
P.s. Auto wygląda fajnie, jest dobrze wyposażone, może będzie Twoje.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#85

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Na flaszkę w "cudzysłowiu". Nie raz właśnie wykupywalem taką usługę, wcześniej się umawiając. Mechanika jak nie masz kolegi, ktoś znajomy. Nie za darmo oczywiście. No i sory, jak kolega nie wie jak kupić samochód, to dla siebie samego będzie bezpieczniej jak zostanie przy rowerze. Przynajmniej nie kupi ulepa, składanego z trzech. I jakiej rady właściwie udzielisz poprzez forum?

Awatar użytkownika
vorlock

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2020, 5:54
Imię: Rafał
Auto: Astta h
Silnik: X20dtl
Rocznik: 2008
Województwo: małopolskie

#86

Nieprzeczytany post autor: vorlock »

Typu ladnie sie prezentuje, ake przebieg jest zbyt maly jak na ten rocznik. Wypadalo by dokladnie go ogladnac czy nie jest po powaznym wypadku, a tak pozatym rower też trzeba mieć pojecie żeby kupić. Chlodna analiza a nie agresja i rowerowanie.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#87

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

W jeździe typowo miejskiej taki przebieg jest możliwy. Średnia 8,3 tys. km rocznie to tyle ile ja obecnie robię do roboty i nazad, sporadycznie gdzieś na wakacje, do rodziny itp. Wszystko jest do sprawdzenia, nawet w sterowniku opcomem. Na co zwracać uwagę przy zakupie to już jest w temacie zakup Astra H. ASO oferuje takie sprawdzenie za 250 zł. SKP wyjdzie pewnie taniej, ale czy sprawdzą sterownik, błędy itp? Mechanicznie pewnie sprawdzą o ile się nie trafi na kolegę pana komisanta. Ciekawe czy ma książkę serwisową i jaka w niej dziura jest. Rok, dwa?
Mnie by odrzucił sam tytuł ogłoszenia pisany w tEn SpOsÓb. Serio ktoś tam się w gimnazjalistę bawi? Z tym niezniszczalnym silnikiem to ostra fantazja. o 1.8 Z18XE można tak mówić, ale nie 1.6.
VIN, cóż wpisany jakiś przypadkowy. Poproś o prawdziwy i tu sobie sprawdź: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#88

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

vorlock pisze:
19 sie 2020, 12:43
Typu ladnie sie prezentuje, ake przebieg jest zbyt maly jak na ten rocznik. Wypadalo by dokladnie go ogladnac czy nie jest po powaznym wypadku, a tak pozatym rower też trzeba mieć pojecie żeby kupić. Chlodna analiza a nie agresja i rowerowanie.
Rafał, ty doskonale wiesz na co masz zwrócić uwagę przy kupnie samochodu. Napisałem, że ,,fajnie" wygląda, bo chyba tak jest. Tobie też przecież to auto,,wpadło w oko". Nie pisałem o przebiegu (100tkm), bo jest on może prawdopodobny, choć na samochód eksploatowany w BRD trochę mało prawdopodobny, (tam po prostu się jeździ). W opisie wyposażenia pojazdu sprzedawca zaznaczył pozycję ,,hak". Hak musiał być ekstra zamówiony przy kupnie samochodu (dodatkowy koszt), lub założony w późniejszym czasie. Jest to też sygnał, że mógł być ,,mułem roboczym". Są to tylko moje spekulacje. Haki nie tylko wykorzystuje się na co dzień do pracy, ale również raz lub dwa razy w roku do ciągnięcia przyczepy kempingowej lub montażu np. bagażnika rowerowego. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ