Aukcje, ogłoszenia - nie polecam !!!

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

Aukcje, ogłoszenia - nie polecam !!!

#11

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

kary powinny być ale czasami mam wrażenie że Polsce jak w lesie, dobrze że ludzie się już trochę nauczyli jak kupować auta albo korzystać z usług innych. Swoją drogą takie inspekcje aut przed zakupem to dobry biznes

Awatar użytkownika
morsik2005

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2015, 15:47
Imię: Marvel
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#12

Nieprzeczytany post autor: morsik2005 »

niestety trzeba sprawdzać:/

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Chciałbym przestrzec przed dwoma "igiełkami" z mojej okolicy.

1) [External Link Removed for Guests]
Obrazek

Na zdjęciach ładna, opis - ładna, rozmowa telefoniczna - super. Na miejscu okazało się, że auto jest po gradobiciu o czym sprzedający zapomniał wspomnieć(to akurat by jeszcze jej nie dyskwalifikowało), prócz tego opony do wymiany, tarcze raczej do wymiany bo strasznie biły przy hamowaniu, wentylator w kabinie na dniach chciałby powiedzieć good bye(buczał i nie działał na 1 biegu); ale na koniec rzecz najgorsza - auto blacharsko miało być bezwypadkowe (!), a tu prawie każdy element szpachlowany....

2) [External Link Removed for Guests]
Obrazek

Podobna historia. Przez telefon wszystko ok, na miejscu okazało się, że auto w środku całe zgnojone, podrapana deska rozdzielcza, kierownica wyślizgana - jak na 177 tys. km trochę za bardzo, opony łyse z 2004 roku, tu i ówdzie ślady korozji, klejona chłodnica, rozpadający się kluczyk(!?) - i znowu - te rzeczy to raczej norma przy takim aucie za takie pieniądze, ale wkurza mnie jak koleś przez telefon zachwala jakie to ma super auto... Dobrze, że miałem tam tylko kilkanaście km. Na koniec najgorsze - maska i tylna lewa ćwiartka w innym odcieniu niż reszta auta i przy rantach schodzący bezbarwny lakier - malowana, ale mało profesjonalnie.

Powiedzmy na plus w obu przypadkach możliwa była dość spora negocjacja ceny, czyli pewnie nie byłem pierwszym "chętnym".

Żeby nie było, nie spodziewam się ideału za 4-5 tysięcy, ale chciałbym przynajmniej uczciwego opisu i braku tony szpachli na samochodzie, a te ogłoszenia wrzuciłem, żeby ktoś ewentualnie nie tracił na nie czasu.

Awatar użytkownika
2nec

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2017, 19:03
Imię: Marcin
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: 2nec »

Cześć.

Oglądałem to autko [External Link Removed for Guests]

1) Robiłem zbieżność na stacji kontroli pojazdów wynik: 1 stopien różnicy nachylenia kół na przedniej osi między prawym a lewym kołem

2) Od prawie końca 2014 roku do Luty 2017 - Auto zrobiło tylko 7 Tyś km między przebiegiem kończącym się w KSerwisowej a aktualnym przebiegiem

3) Auto było bite z przodu jak przyznał sam właściciel przedni zderzak i lewy błotnik było malowane bądź wymieniane (nie mierzyłem miernikiem) co dziwne bo to na prawym kole jest różnica nachylenia koła

4) Dach na podszybiu ma z 6 pęcherzyków co może świadczyć moim zdaniem że auto dostało dobrego strzała aż zahaczyło o dach

5) Przednia szyba wymieniana - Jak powiedziała mi Pani z którą rozmawiałem czyli 2 właścicel chyba tego pojazdu szybe wymieniała właśnie ona bo coś tam, tylko stan tej szyby jest tragiczny 2 lub 3 odpryski na szybie i sporo znaków że ta szyba przyjęła kamyczki na siebie podczas jazdy dlatego moim zdaniem szyba została wymieniona po strzale jeszcze w niemczech

6) Praca silnika bardzo głośna aż dziwna

7) Pocenie się spod skrzyni biegów miski olejowej jak i gdzieś wyżej nie zlokalizowałem dokładnie gdzie ale przypuszczam że gdzieś z bloku oraz turbinka

8) Auto ściąga lekko na lewą strone bardzo kiepski stan ogumienia jak nie tragiczny

--- Jeden kluczyk (pilot)

9) Zawieszenie moim zdaniem w dosyć dobrym stanie jak i również utrzymanie auta w środku, było dbane. Sprzęgło wydaje mi się że pracuje poprawnie bynajmniej nie odczułem dziwnej pracy dodam że nie jestem jakimś mega mega znawcą :), mnie odpowiadała praca zmiany biegów sprzęgła

10) Dodam jeszcze taką ciekawostke, prosiłem włascicielke czy była by możliwość sprawdzić autko na zimnym silniku jak odpala byłem ciekaw stwierdziła że nie ma najmniejszego problemu byłem na miejscu o godzinie 17:45 na miejscu auto ponoc od godziny 15:00 nie było odpalane więc wydaje mi sie że przy tych temperaturach wystarczająco długo stało żeby ostygło po zajechaniu na miejsce pierwsze co sprawdziłem co jak ciepły jest silnik zdjąłem pokrywe i silnik był gorący jak by z pół godziny temu był dopiero zgaszony po czym sprawdziłem korek od płynu chłodniczego ten był odkrecony wiec go dokreciłem wydaje mi sie poprostu ze auto przed moim przyjazdem pracowało ale wlascicielka zeby nie budzic podejrzen odkreciła korek od pł chlodniczego zeby wskazowka wskazywała 0 stopni temperatury tyle ze silnik blok przewody były bardzo ciepłe dlatego stwierdziłem na samym poczatku że jakieś grzeszki musza byc ale mimo to udałem sie do w/w stacji diagnostycznej celem sprawdzenia, dodam ze chciałem sprawdzic to autko w ASO za 299 zł bo podobało mi sie na zdjeciach jednak dojechałem zbyt pozno a pokonałem 270 km w jedna strone, spore rozczarowanie.

Mniej wiecej to tyle nie wiedzialem w jakim dziale to napisac jezeli nie jest odpowiedni to prosze administracje o przeniesienie do odpowiedniego w razie pytan piszcie odpowiem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 0:21 przez 2nec, łącznie zmieniany 1 raz.

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

Kilka naście wozów juz kupiłem pierwsze co pytam przez telefon jak długo poprzedni właściciel posiada te auto jeżeli mniej jsk rok to juz źle swiadczy oraz czy sprzedający jest jego właścicielem jeżeli nie to nawet nie pytam dalej
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
coach87

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2017, 21:09
Auto: szukam
Województwo: wielkopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: coach87 »

!
Treść usunięta ze względu na brak dowodów.
// FalconTech
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 13:53 przez FalconTech, łącznie zmieniany 1 raz.

malarznl

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 29 cze 2017, 19:34
Auto: astra j
Silnik: a16let
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - Azja
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 7 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: malarznl »

może warto wstawiać, oprócz linka, screen ogłoszenia i vin. Jakby samochód nie został sprzedany i pojawił sie ponownie.
od tego powyżej W0L0AHL4882115380

Awatar użytkownika
Miszal016

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2017, 14:04
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

#18

Nieprzeczytany post autor: Miszal016 »

[External Link Removed for Guests]
Lojalnie ostrzegam przed tym komisem
Po 1 pokonałem ok 350 km, żeby obejrzeć auto
Po 2 auto zmierzone miernikiem lakieru i z tyłu lewe nadkole przy drzwiach im niżej się schodziło tym miernik pokazywał większą wartość i przy 800 stwierdziłem, że dalej nie warto mierzyć, a w odpowiedzi dostałem, że "szkoda parkingowa" skrzynia będzie do roboty, ze względu na fakt, że na 3 i 4 biegu podczas zwiększania obrotów zwiększa się również szum (lub coś w tym stylu?)
Po 3 Przebieg niby 100k a kierownica pięknie wytarta (dla porównania zakupiłem "J-kę" z 195k udokumentowane, oraz miałem w rodzinie Insignię, która przy 260k nie miała takiego zużycia)
Po 4 Gwarancyjna wymiana silnika nie jest nigdzie wpisana w książkę, a powinna być ze względu na fakt, że była na gwarancji.
Ogólnie nie polecam

Awatar użytkownika
damian64

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2016, 22:56
Imię: Damian
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#19

Nieprzeczytany post autor: damian64 »

Witam,zamieszczam ten post ,żeby przestrzec potencjalnych nabywców tego oto samochodu,szkoda czasu i pieniędzy
ja straciłem ''tylko'' 500 zł,w rozmowie telefonicznej , właściciel twierdził że auto jest w bardzo dobrym stanie,wszystko robione na czas itd itd,kilkakrotnie pytałem go o stan auta ponieważ jechałem aż z Katowic i zamówiłem inspekcje ,za każdym razem odpowiedz była taka sama ,co jak się okazało potem było nieprawdą,usterek było mnóstwo,wszystkich chyba nie zapamiętałem:) po odpaleniu na zimnym silniku słychać jakieś tarcia ,ocieranie, ogólnie silnik głośno pracuje , moja Astra h chodzi ciszej,uszczelka pod pokrywą silnika do wymiany , ''ułamany'' pedał sprzęgła,nie wiem co trzeba zrobić żeby go ułamać,wyciek z kolumny kierowniczej wewnątrz auta,złamana sprężyna ,rolka napinająca mokra od jakiegoś oleju?,gąbka lub wełna wciśnięta koło turbiny, lakier matowy wymagający polerki, w 2 miejscach malowany, zacisk do wymiany ,opony tylne też,zawieszenie wybite,auto się tłucze ,komfort jazdy gorszy niż mojej 12-letniej astry h,właściciel twierdził że nic o tych usterkach nie wiedział i że przeglądy przechodzi bezproblemowo
[External Link Removed for Guests] ... 4383db6c3f


tu ta sama astra tylko podpicowana i cena wyższa , z 28900 na 31900:)
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, 16:23 przez damian64, łącznie zmieniany 1 raz.

malarznl

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 29 cze 2017, 19:34
Auto: astra j
Silnik: a16let
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - Azja
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 7 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: malarznl »

a masz tablice lub vin? z naklejki na szybie to chyba kończy sie na 78
da nowe ogłoszenie z nowym przebiegiem i :cry: .....
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ