Aukcje, ogłoszenia - nie polecam !!!

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

Re: Aukcje, ogłoszenia - nie polecam !!!

#61

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Podałem temat w ktorym pytamy o zakup astry!

Awatar użytkownika
emil1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2021, 18:40
Imię: Emil
Auto: Astra J
Województwo: świętokrzyskie

#62

Nieprzeczytany post autor: emil1 »

mk5 pisze:
05 cze 2021, 19:08
Podałem temat w ktorym pytamy o zakup astry!
Wybaczcie, post do usunięcia

Awatar użytkownika
enzono

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2021, 16:01
Imię: Enzo
Auto: w planach
Województwo: lubelskie

#63

Nieprzeczytany post autor: enzono »

nie polecam sprzedawcy: [External Link Removed for Guests]
adres z otomoto błędny pan przez telefon przekierowuje do wioski borki-wyrki.
typowy handlarz żeruje na niewiedzy i naiwności ludzi, ściąga gnioty i naprawia w stodole.
obejrzałem trzy samochody (jeden sprzedał w ciągu doby)
z obecnej oferty: Astra kombi z "modyfikowaną" przednią lewą ćwiartką,
corsa: pofalowane ranty dachu... jak po wyciąganiu dach szklany widać, że świeży.
ten co się sprzedał: astra 1,8 automat, Pan na miejscu przyznaje się do wymienionej przedniej szyby i maski, ale jak dla mnie brał udział w karambolu. klapa bagażnika nie zgrywa się z błotnikami i zderzakiem wyciągana podłoga bagażnika i najgorszy pofalowany dach.

Rzuciłem okiem po innych samochodach i każdy coś...... współczuje jak ktoś coś tam kupił

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#64

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Jak dla mnie odpada na przedbiegach. Nie podaje nr. VIN, co dyskwalifikuje takiego handlarzyka.

Awatar użytkownika
zbyszek1976

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:39
Imię: Zbyszek
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: lubuskie

#65

Nieprzeczytany post autor: zbyszek1976 »

Witajcie
Jestem na etapie poszukiwania Astry J. Może ktoś z was dla odmiany jest na etapie sprzedaży samochodu o wartości 23-28k?
5drzwi, kombi, benzyna, diesel.
Najważniejsze żeby to było auto godne polecenia.
Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#66

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Zbyszek nie w tym temacie, zapytaj w rozmowach w toku, bo zapewne nie masz uprawnien do działu kupię.

Awatar użytkownika
kolasz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2022, 9:06
Imię: Konrad
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

#67

Nieprzeczytany post autor: kolasz »

Nie polecam Astry J 1.6T z Gdyni.

VIN: W0LPE8EJ2B8013447
[External Link Removed for Guests]

Pani "sprzedająca" kompletnie nic nie wie na temat samochodu. Mówi, że hamulce były robione niedawno, tymczasem na tarczach rant kilka milimetrów. Olej na bagnecie czarny jak smoła, a pod maską nachlapane świeżego oleju (pewnie ktoś dolewał przed oględzinami). Ponadto lakierowany przedni zderzak i połamany grill oraz pogięta przednia tablica o czym nie było mowy w ogłoszeniu. Pani twierdzi, że rozrząd był robiony 10kkm temu, ale brak jakichkolwiek papierów na to. Na masce mnóstwo odprysków od kamieni, ale Pani twierdzi, że to tu pod domem tiry jeżdzą po szutrze (!) i to dlatego, a auto nie było jeżdżone w trasie. We wnętrzu powycierane przyciski na panelu klimatyzacji i rozpruta skóra na gałce co może świadczyć (ale nie musi) o zaniżonym deklarowanym przebiegu (150kkm). Ponadto na lewym progu duży purchel rdzy i tylne drzwi dość ciężko chodzą. Dodatkowo pojawiają się błędy czujników parkowania oraz różnego ciśnenia w oponach, ale Pani twierdzi, że wystarczy tam na lewej manetce dać "clear" i znikają :shock:

Do tego, Pani mówi że użytkowała ten samochód a nie potrafiła nawet obsłużyć radia, także coś tu śmierdzi.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#68

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Moja zona jeździ swoja Astra już 5 lat, również nic o aucie nie mogła by powiedzieć a tym bardziej obsłużyć radio. Jeśli to tylko tyle "wad" to całkiem spoko opcja uwzględniając cenę

Awatar użytkownika
kolasz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2022, 9:06
Imię: Konrad
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

#69

Nieprzeczytany post autor: kolasz »

nismo pisze:
15 mar 2022, 15:02
Moja zona jeździ swoja Astra już 5 lat, również nic o aucie nie mogła by powiedzieć a tym bardziej obsłużyć radio. Jeśli to tylko tyle "wad" to całkiem spoko opcja uwzględniając cenę
Mimo wszystko, ja bym na takiego takiego kota w worku uważał :) Być może faktycznie, trzeba by go wziąć na warsztat i odpowiednio wytargować cenę. Moim zdaniem jest ona zupełnie nieadekwatna do tego co tam widziałem. Jeśli chodzi o radio, to mam na myśli komunikat, który się wyświetla na początku (że kierowca bierze odpowiedzialność za siebie, żeby patrzeć na drogę itd.) - trzeba było tam kliknąć "OK" i Pani nie wiedziała jak :roll:

Nie chcę stawiać bezpodstawnych oskarżeń, ale wyglądało to tak, jakby auto było wołem roboczym gdzieś w firmie, trzaskało tysiące kilometrów a przedstawione jako "6 lat w rodzinie".

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#70

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Wiec nie stawiajmy bezpodstawnych oskarżeń. Jeśli przebieg jest rzeczywisty w dodatku Cosmo w automacie to cena jak za 1.6T jest niska. 27K za 1.6T z takim przebiegiem ciężko jest znaleźć nawet w Bieda Edition. Taki teraz mamy rynek ze 12letnie auto kosztuje chore pieniądze

ODPOWIEDZ