Zakup Astry K - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Usunięty użytkownik 7781

Astra K - zakup

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

kuba8815 pisze: Niektóre elementy blacharskie spasowane jak po dzwonie. To na 99% mój ostatni Opel.
Standardowo pewnie maska i przetloczenie miedzy drzwiami a blotnikiem, czy cos jeszcze innego?

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#12

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Dickies pisze:
rafek pisze:QR_BBPOST mój ST200 V6 3.0l 238KM
masz blok z 3.0 w st200?

Ogladalem sobie na spokojnie... wizualnie auto mi sie podoba, czerwone i granatowe w dobrej wersji, fajne.
Wnetrze, nie przelamie sie, chcialbym zmienic swoj DD na przyjemniejszy wewnatrz, jednak nawet moje obecne auto ma ciekawsze wnetrze, wyposazenie ok w tych Askach,ale fotele nie do przyjecia dla mnie.... na dluzsza mete to fotele wykluczaja ten woz.....
Literówka . Oczywiście ST200 nigdy nawet z fabryki z 205 koniami nie wyjechały . Auto moje to ST220 polift z wałkami wydechowymi od ST200 .
Co do Astry to odebrana z serwisu i powiem że udało się im zrobić choć upierając się kierownicę jak robili zbieżność już nie udało się idealnie ustawić i jest przesunięta . Albo moje odczucie z jazdy jest złudne ale chyba jak by auto lepiej się prowadzi nawet w porównaniu do nowego . Kiera pracuje ciężej i nie muszę już włączać w czasie jazdy SPORT bo jest dobrze . Zobaczymy jak długo taki stan potrwa .

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

SEAMAN pisze:QR_BBPOST
kuba8815 pisze: Niektóre elementy blacharskie spasowane jak po dzwonie. To na 99% mój ostatni Opel.
Standardowo pewnie maska i przetloczenie miedzy drzwiami a blotnikiem, czy cos jeszcze innego?
Tak jest, chociaż maska u mnie akurat ok. Ale, drzwi - błotnik, drzwi - drzwi, błotnik - zderzak.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ogladalem dzis wersje Elite 2016' w kolorze jak kolegi KaMyK (KMY) - na 17'', navi, czarne skory, fotele - ta miala fajne, regulacje i wyjezdzane podudzie - uwielbiam takie fotele, zupelnie inne niz w ''golasie''. Skora na fotelach, boczki, dosc przyjemne, kierownica troszke jak w zabawkowym autku, ale do przezycia.

Ten 1.6 Turbo PB - wystarczylby mi, bardzo przyjemnie. Co do bagaznika, nie jest zle, w obecnym aucie tez mam podwojna podloge, ale fotele skladaja sie znakomicie, mozna podniesc same siedzisko na max w gore, ja tym swoim kompaktem przwoze 3kpl felg z oponami jednoczesnie, jest bardzo pakowny, na stojaco, bez ruszania oparc woze kompletny wozek od silnik to jest najwiekszy atut. Mam 2.2 diesla 150 koni 350nM i osiagi sa ok (8.5s do 100kmh i 235kmh) chcialbym dynamiczniejsze auto.

Astra K chociaz mlodsza razi mnie plastikami wewnatrz, chyba nie oferuje wiecej jak moje obecne auto, musze jeszcze pomyslec, za zakupem Astry przemawia do mnie cena....no i jest to swieza buda w dobrej kasie mozna miec roczne auto.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Kolor podobny, ale nie taki sam :)
W astrach K jest to kolor 41V Soft Bronze, natomiast mój to 41E Noblesse Bronze.

Pomimo minimalnych różnic, to nadal jest to jeden z ciekawszych kolorów. Ładnie w tym kolorze astra K się prezentuje.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Bardzo mozliwe ;)

Ladny niespotykany
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Witam,

Problem mam dość ciekawy - rozglądam się za samochodem ASTRA K na rynku wtórnym z możliwie bogatym osprzętem.

Na astrze J nauczyłem się rozpoznawać drobne niuanse na zdjęciach które pokazywały rodzaj wyposażenia.
Np. Widząc oznaczenie radia NAVI950 - wiedziałem że to najwyższy model radia montowany w tym samochodzie, widząc na przednim panelu samochodzik i linie - wiedziałem że ma asystenta pasa ruchu itd. Chcę się nauczyć tego na astrze K zanim ją kupię. Na zdjęciach nauczę się rozpoznawać i wybiorę samochód dla siebie :))

Pytania mam 2.

1. Jak rozpoznać na zdjęciach:
- najwyższy model radia (jakie jest montowane w samochodzie)
- klimatyzację 2 strefową (po gałkach??) - w Jce widać było po włącznikach
- Podgrzewaną kierownicę i fotele - to chyba na panelu z kierownicą.
- asystent pasa ruchu i składane lusterka
- reflektory matrycowe
- Auto stop - to widzę na zegarach
- domykanie szyb z pilota - działało w jotkach gdy tyle były też elektryczne (wiem że nie zawsze ale generalnie można tak p rzyjąć)
- czujnik zmierzchu i automatyczne wycieraczki

2. Co waszym zdaniem jest fajne w samochodzie i co mogli byście polecić jako wyposażenie dodatkowe które fajnie działa. Tak wiem mogę udac sie do dilera ale on powie że wszystko jest super i w ogole... a mi chodzi po prostu realne opinie ludzi którzy mają ten samochód.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 18:32 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Budus »

skąd dokładnie ze Śląska jesteś ? jak blisko Katowic to podjedź to Ci pokażę moją :) nie jest to wersja Elit ale Dynamic bogato doposażony ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

draxterix pisze:QR_BBPOST Witam,


1. Jak rozpoznać na zdjęciach:
- najwyższy model radia (jakie jest montowane w samochodzie)
- Najwyższy to navi 900 - Dwa pkkrętła

- klimatyzację 2 strefową (po gałkach??)
- wyświetlacze w pokrętłach

- Podgrzewaną kierownicę i fotele
- panel klimatyzacji posiada przyciski z piktogramami foteli i kierownicy

- asystent pasa ruchu
- kamera na szybie

- składane lusterka
- piktogram na środku przycisku ustawienia lusterek

- reflektory matrycowe
- widoczne segmenty i logo intelilux na reflektorze

- Auto stop
- zegary, przycisk koło lewarka

- domykanie szyb z pilota
- jest od Njoy'a w górę po przytrzymaniu przycisku na pilocie

- czujnik zmierzchu i automatyczne wycieraczki
- czujnik na szybie (takie szklane oczko na czarnym fragmencie szyby w rejonie lusterka)

2. Co waszym zdaniem jest fajne w samochodzie i co mogli byście polecić jako wyposażenie dodatkowe które fajnie działa. Tak wiem mogę udac sie do dilera ale on powie że wszystko jest super i w ogole... a mi chodzi po prostu realne opinie ludzi którzy mają ten samochód.
Co warto (w mojej opinii)
- grzane fotele i kiera - super, używam cały czas
- aktywny tempomat - super bajer. Zapinasz i jedziesz. Auto samo trzyma dystans do poprzedząjącego.
- Intelilux'y - naprawdę robią robotę
- składane lusterka - jak auto stoi pod blokiem to zawsze mniejsza szansa, że jakiś palant je oberwie
- program SPORT - auto jedzie jakby miało dwa razy tyle koni

Reszta to zależna od portfela. Astra doposazona na max'a potrafi kosztować 130.000 :twisted: .
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Budus »

na wtórym będzie miał chyba jeszcze ciężko dorwać adaptacyjny tempomat ;) ale fakt - bajer fajny nawet w manualu :)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ