Kupno Astry twin top

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

Kupno Astry twin top

#11

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

Porównując astrę z 307 , co będzie mniej awaryjne i bardziej komfortowe?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Miałem i Astre i Peugeota.

Astra troche ekonomiczniejsza, ale słabsza. Astra jest o wiele bardziej miekka, jest wyzsza.
Peugeot jest sztywny, wyjatkowo jak na francuza. O dziwo bardzo dobrze sie prowadzi, ja miałem na kołch 215/45/17 to nawet przy ponad 200kmh bardzo stabilny i pewnie sie prowadził. Peugeot ma fajniejsze wnetrze, fotele i pozycje za kierownica.
Najwiekszy mankament wnetrza w Pugu to umiejscowienie górnego wyswietlacza, nic w nim nie widac w słoneczny dzień.
Peugeot bedzie lepiej wyposażony. Francuzy sam wiesz jakie maja opinie, ten jest liftowy wiec poprawiony. Generalnie auto rozgryzione tak samo mocno jak Astra, żadnych tajemnic. Motor gazuje sie bez problemów tak jak Astre.

Peugeot da w mojej opinii wiecej frajdy z dynamicznej jazdy bo lepiej sie prowadzi, oba auta są poprawne. Wg. mnie Peugeot wyglada bardziej swieżo, ledy z tyłu, itd, bardzo przyjemne auto, ja byłem zaskoczony bo podchodziłem do niego sceptycznie. Lubiłem nim jezdzić. Bardzo czytelne ładne zegary. Astra dla mnie - słabo sie prowadzi, ale jest totalnie bezproblemowa.

Kierowałbym sie lepszym stanem technicznym auta.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

Dzięki wielkie za opinię, peugeota jest 100% pewny , zapewne też mniejsze problemy z korozją. A jak ze spalaniem, który będzie bardziej ekonomiczny?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Peugeot nie wie co to korozja, wiec tutaj kolejny plus dla niego. Jeżeli jest w 100% pewny to juz powinienes ubierać buty i być w drodze ;) Będą podobnie paliły, niewielkie różnice - Peugeot ma fajniej zestopniowana skrzynie, ogólnie jest przyjemniejszy. Jeżeli jest pewny to bierz Peugeota - Astry będę bronił jak lew bo jest bardzo poprawnym i dobrym autem, ale Peugeot da wiecej frajdy, a tego oczekujemy od Cabrio :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

#15

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

Dickies pisze:Peugeot nie wie co to korozja, wiec tutaj kolejny plus dla niego. Jeżeli jest w 100% pewny to juz powinienes ubierać buty i być w drodze ;) Będą podobnie paliły, niewielkie różnice - Peugeot ma fajniej zestopniowana skrzynie, ogólnie jest przyjemniejszy. Jeżeli jest pewny to bierz Peugeota - Astry będę bronił jak lew bo jest bardzo poprawnym i dobrym autem, ale Peugeot da wiecej frajdy, a tego oczekujemy od Cabrio :)
Auto zarezerwowane, w sobotę rano uderzam po niego. Cena ostateczna 17 800, dobra cena?
Do tej pory jeździłem tylko dieslami, więc pewnie będzie się trzeba trochę przestawić.

Mam nadzieję że motor mnie nie zawiedzie jeżeli chodzi osiągi.

EDIT:
Re: Kupno Astry twin top
Porównując wyposażenie peugeot itej pierwszej astry , peugeot jest słabo wyposażony, brak czujnika deszczu, nie ma tempomatu, grzanych foteli itp.
Ale mysle że ważniejszy jest sam przebieg auta.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 13:21 przez Pezet85, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

Porównując wyposażenie peugeot itej pierwszej astry , peugeot jest słabo wyposażony, brak czujnika deszczu, nie ma tempomatu, grzanych foteli itp.
Ale mysle że ważniejszy jest sam przebieg auta.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Pezet85 pisze:QR_BBPOST Auto zarezerwowane, w sobotę rano uderzam po niego. Cena ostateczna 17 800, dobra cena?
Do tej pory jeździłem tylko dieslami, więc pewnie będzie się trzeba trochę przestawić.

Mam nadzieję że motor mnie nie zawiedzie jeżeli chodzi osiągi.

No i super, bedziesz zadowolony. Motor jest ok i fajne przełożenie, z miejsca jest ok, dynamiczny ale bez szalenstwa, w koncu kabriolet jest cięższy od zwykłego, wyjątkowo dobrze jedzie w trasie, bardzo elastyczny.
Pezet85 pisze:QR_BBPOST astry , peugeot jest słabo wyposażony, brak czujnika deszczu, nie ma tempomatu, grzanych foteli itp
ma klimatronik to najwazniejsze :) sensor deszczu łatwo dołożyć, tempomat tak samo :) Bardzo łatwo. Skąd jesteś dokładnie?
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

Z Wieliczki, a ty?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Pochodzę z Wrocławia, ale mieszkam w UK ale w Twoich rejonach są osoby które ogarniają napewno :)
307 jest wdzieczny do modyfikacji i dołożysz wypas małym kosztem.

Byłem kilka razy w Wieliczce i kopalni :)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Pezet85

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:48
Imię: Michał
Auto: Astra twin top????
Województwo: małopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Pezet85 »

To będę musiał kogoś znaleźć, te osoby są tutaj na forum czy raczej na forum puga?
Co do Wieliczki, dawno byłeś? Teraz się dużo zmieniła, rozbudowuje się tak że głowa boli

ODPOWIEDZ