Astra L do floty

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

Re: Astra L do floty

#11

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Co do Toyoty to właśnie w Corolli debiutuje nowy system multimedialny: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Tomasz76 pisze:
19 gru 2021, 12:48
Corolla okazała się ciasnawa w środku. Poza tym ma niewygodne fotele i archaiczne multimedia.
Akurat fotele to jedyna mocna strona Corolli (ale kubełki z pakietu VIP). Co do reszty się zgodzę, mało miejsca, szczególnie z tyłu i może nie tyle archaiczne multimedia co cała konsola jest archaiczna, począwszy od hebelkowych przycisków podgrzewanych foteli, po zwykłe żarówki podświetlenia wnętra.

Jakie w ogóle skrzynie montują do Forda 1.0 155 KM i Astry 1.2 130 KM?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Jeśli chodzi o nowy system multimedialny w Toyocie, to przejadę się jeszcze raz do salonu, żeby przekonać się osobiście o zmianach. Patrząc jednak na duże ekrany dotykowe w nowym Focusie i Astrze, to nie sądzę żeby system Toyoty był konkurencyjny. Mówiąc szczerze, to nie pamiętam w jakiej wersji Corolli siedziałem, ale fotele były fatalne. Sądzę również, że nawet te najwygodniejsze w Toyocie i tak będą dużo gorsze od foteli AGR, jakie występują w Astrze i Focusie. Z fotelami AGR mam też do czynienia w nowym Golfie. Są one mega wygodne i posiadają nawet masaż. Co do skrzyni automatycznej, to nie wiem, kto jest producentem. Dla mnie najważniejszym kryterium przy wyborze automatu jest jak najmniejszy lag. Obecnie przez kombinowanie z oprogramowaniami skrzyń, pracują one z roku na rok coraz gorzej. Oczywiście przyczyną lagów są wyśrubowane normy emisji spalin.

Kot

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2020, 9:19
Imię: Robot
Auto: Astra j 1.4T
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: Kot »

Jakoś Astra od K nie ma wg mnie dobrego pomysłu na wykonanie tyłu patrząc z boku. W K jest jakby nałożony dach, w L też coś nie gra. W J ce jakoś to wygląda. Wszystkie te uwagi tyczą się sports tourer. Ciekawe czy poszli po rozum do głowy w systemie odprowadzania wody z drzwi?

Awatar użytkownika
Slabek

Przyjaciel forum
Posty: 639
Rejestracja: 03 gru 2019, 1:53
Imię: Sławek
Auto: Škoda Superb 3v5 L&K
Silnik: DFCA20
Rocznik: 2016
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Wodzisław Śląski/Berlin
Wdzięczny: 53 razy
Pomocny: 38 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Slabek »

Wybór AL ani Fokusa nie ma nic wspólnego z przedsiębiorczością.

Przedśiębiorczy człowiek oszczędza, by jak namniej utopić kapitalu jak najwięcej netto wyciągnąć. Tu brak czego kolwiek.

A auto w lizak da biednych jest. Nie obrażając nkogo. Śmiech i ból dupy od nowego roku :lol: dobrze że wprowadzają 6 lat. Nowy Ład. Biedny jeszcze biedniejszy.
Moje byłe:
Škoda Octavia 1u2 liftback 1.6mpi 55kW :twisted: 02.2013-02.2018
Astra J HB Sport 1.4T 103kW 2010 02.2018-01.2021
Teraz:
Škoda Superb 3v5 2.0TDI 140kW DSG 4x4 L&K 01.2021 - ...

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

My tu rozmawiamy o nowej Astrze, a Ty próbujesz mnie sprowokować pisząc o przedsiębiorczości i nowym ładzie. Wybacz, ale w takiej dyskusji nie będę uczestniczył i odpowiem Ci krótko. Pieniądze na coś tracić trzeba. Czy są to samochody, kobiety, nieruchomości, firma, wycieczki, czy inne przyjemności, niech to pozostanie indywidualną sprawą każdego. Moim zdaniem najlepiej korzystać z wszystkiego po trochu, żeby mieć równowagę. Wracając do tematu Astry, to ciekawy jestem, czy bliźniacze auto, jakim jest nowy Peugeot 308 będzie bezpośrednim konkurentem Astry i który z modeli będzie się lepiej sprzedawał.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Astrę K wykluczasz? Auto dobrze sprawdza się jako flotowe. Wystarczy popatrzeć za okno, a jedzie firmowa AK Sports Tourer. ;)
Czy musi być jednak tzw. flotowe Premium?

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Starą Astrę wykluczam, ponieważ nowy model podoba mi się dużo bardziej. Nie szukam flotowego premium, tylko wybieram pomiędzy Focusem, a Astrą. Co prawda myślałem o A4, ale już mi przeszło.

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Decyzja zapadła i zamówiłem Focusa po FL. Jazdy testowe wersją przed FL przekonały mnie ostatecznie. Po FL auto będzie jeszcze lepsze. Gdy w końcu otrzymałem ofertę leasingową na Astrę, to okazała się dużo droższa niż na Focusa. Może kiedyś jeszcze zainteresuje się Oplem, ale tym razem wygrał Ford.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

A jednak trochę rację miał kolega Sławek - ,,ekonomia" górą ! Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ