Astra L do floty

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

Astra L do floty

#1

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Witam wszystkich. Jestem już po pierwszych rozmowach w salonie dotyczących zakupu nowej Astry. Konfigurować auto już można, ale salony nie mają jeszcze możliwości wystawiania ofert leasingowych i rabatowania. Trzeba jeszcze trochę poczekać. Co do wyglądu, to chyba wszyscy są zgodni, że nowy model wygląda super. Poszukuję kolejnego auta do swojej firmowej floty. Od ponad roku posiadam nową Octavię i od pół roku nowego Golfa. Teraz będę wybierał pomiędzy Focusem po FL, a nową Astrą. Obydwa auta po skonfigurowaniu cenowo wypadają podobnie. Ofertę leasingową na Focusa już otrzymałem. W grę wchodzi tylko automat. Ford posiada silnik 1.0 155KM, a Astra 1.2 130KM. Przewagą silnika Forda może być miękka hybryda. Czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat silnika PSA i automatycznej skrzyni? Czy skrzynia ma duże lagi?

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Tomasz76 pisze:
17 gru 2021, 20:09
Co do wyglądu, to chyba wszyscy są zgodni, że nowy model wygląda super.
Szczerze? Średnio na jeża.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Rzecz gustu. Osobiście (na dzień dzisiejszy) to nie wiem czy jak miałbym kupić nowy samochód to byłby to Opel Astra L, musiałbym dobrze się zastanowić, porównać go innymi pojazdami tej klasy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Oczywiście, że to kwestia gustu. Ja na pewno wybrałbym w tym segmencie coś innego (w tych pieniądzach). Dla siebie, nie dla floty.

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Pamiętajcie, że nowa Astra nie jest już tą Astrą, jaką pamiętamy z poprzednich lat. Po przejęciu przez koncern PSA wszystko się zmieniło. Jest to nowy projekt z silnikami i skrzyniami biegów od PSA. Jeśli chodzi o wygląd, to mi nowa Astra podoba się bardzo, zarówno zewnętrznie, jak i wewnątrz. Przód wygląda jak z modelu Camaro. Poprzednie generacje były stonowane, a pod nowym właścicielem nastąpiły ogromne zmiany. Oczywiście pozostaje kwestia jakości wykonania wnętrza, wyciszenia kabiny, pracy automatycznej skrzyni biegów(czy nie ma dużych lagów) i kosztów leasingu. Jest jeszcze w ofercie silnik wysokoprężny 1.5 o mocy 130KM. Jest to również silnik koncernu PSA, który z tego co czytałem i oglądałem zbiera pozytywne opinie.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

W tej cenie to bym się chyba bardziej za Toyotą rozejrzał w normalnej hybrydzie jakieś 1.8. Opel to już PSA pod Stellantis.

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

W Toyocie już byłem. Corolla okazała się ciasnawa w środku. Poza tym ma niewygodne fotele i archaiczne multimedia. Szkoda, bo to bardzo ładny samochód z fajnym i oszczędnym silnikiem. Do wyboru pozostaje tylko Astra lub Focus.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Tomasz76 pisze:
17 gru 2021, 20:09
Ofertę leasingową na Focusa już otrzymałem.
Z sieci: ,,Leasing samochodów a podatki. ... Do tej pory leasingobiorcy mogli prywatnie wykupić auto po zakończeniu umowy leasingowej, a następnie odsprzedać je innej osobie po pół roku użytkowania, bez konieczności płacenia podatku dochodowego. Od stycznia 2022 roku nowe przepisy wydłużą ten okres aż do 6 lat." --- Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Czy „archaiczne multimedia” są aż tak istotne w samochodzie flotowym?

Tomasz76

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2021, 19:31
Imię: Tomek
Auto: Golf 8, Octavia IV
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomasz76 »

Gdy kupuję auto do firmy, to wybieram zawsze taki samochód, którym sam chciałbym jeździć. Poza tym lubię korzystać z wszystkich aut flotowych i nie wyobrażam sobie kupić auta, które nie spełniałoby moich oczekiwań. Oczywiście aut idealnych nie ma i na jakiś kompromis będzie trzeba pójść. Dlatego na placu boju pozostaje Focus i Astra. Gdy otrzymam ofertę na Astrę, to będę miał bezpośrednie porównanie do oferty leasingowej na Focusa.

Dodano po 8 minutach 18 sekundach:
Re: Premiera nowej astry
heinrich12 pisze:
19 gru 2021, 13:16
Z sieci: ,,Leasing samochodów a podatki. ... Do tej pory leasingobiorcy mogli prywatnie wykupić auto po zakończeniu umowy leasingowej, a następnie odsprzedać je innej osobie po pół roku użytkowania, bez konieczności płacenia podatku dochodowego. Od stycznia 2022 roku nowe przepisy wydłużą ten okres aż do 6 lat." --- Pozdrawiam.
już od kilku lat samochody kupuję w formie tzw. wynajmu. Po zakończeniu leasingu oddaję auto i biorę następne. Po zmianie przepisów ta forma leasingowania zyska jeszcze więcej zwolenników, szczególnie wśród przedsiębiorców.

ODPOWIEDZ