Zakup samochodu do 45tys zł bmw e90lci 2.0d 184km 2011r automat a Opel Astra J GTC 2012r 1.6 180T benzyna

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

Re: Zakup samochodu do 45tys zł bmw e90lci 2.0d 184km 2011r automat a Opel Astra J GTC 2012r 1.6 180T benzyna

#11

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

kurcze nastraszyłeś mnie z tym tłokiem :/

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Zdarzało się w 1.4 i 1.6 Turbo. Niemniej na setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy nie był to problem nagminny.

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Ok to wypowiem sie jako właściciel 1.6T 180KM
Miałem go w insigni a teraz astra j.
Lacznie zrobilem około 65 tys.km

Teraz posiadajac go w astrze posiadam LPG
Moja zasada :
-Kontrola luzow zaworowych
-wymiana oleju co 8 tys.km
-wymiana zaworu evap
-wymiana pokrywy zaworow
-wymiana zaworkow jednokierunkowych
-wymiana zaworkow turbo
-olej w skrzyni co 30 tys.km
-swiece co 30 tys.km

I to chyba wszystko dzieki czemu nie miałem ani 1 awarii 😉
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

#14

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

ja akurat nie planuje LPG zakładać bo tygodniowo zrobię 150-200km a nieraz w koło komina 20km :)

kolego bo auto było na SKP i wszystko niby generalnie OK tylko jest jeden wyciek oleju a mianowicie wyciek z uszczelniacza wału korbowego z tyłu.A dostać się do niego to ponoć trzeba zrzucać sprzęgło/dwumas a zakładać ten sam zestaw to trzeba mieć przyrząd SAC do montażu sprzęgła? czy to inne bo w BMW musiałem mieć przyrząd SAC

Generalnie nie chce zaśmiecać forum co róż nowym tematem więc jeśli byłby ktos w stanie mi odpowiedzieć jako lajkowi w Oplu co wymienić po zakupie by spać spokojnie xd

1.Olej w silniku ok 5w30 tylko lać GM czy Millers/Valvoline ?
2.Olej w skrzyni biegów.. auto jest z 2012.04.04 więc nie wiem czy skrzynia jest poprawiona tam..a czytałem,ze generalnie do starszej skrzyni należy zalać więcej oleju niż producent podaje
3.Świece wymienić i cewki też pasuje?
4.rozrząd nowy z pompą wody
5.Termostat będzie do wymiany bo jest w pozycji otwartej
6.Czy nie zakładając LPG muszę też po zakupie regulować luzy zaworowe?

A to co kolega napisał w ostatnim poście o pokrywie zaworów,zaworkach turbo i zaworkach jednokierunkowych jak i zaworze evap to też muszę wymienić ''hurtem'' by wszystko było ok? pokrywa zaworów dość droga 700zł GM ale to juz nie o to chodzi tylko czy musowo trzeba :)

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Jesli chcesz miec spokoj to pasuje sobie zrobić taki pakiet startowy jak napisalem, a nie czekać az cos padnie 😀

Ad.1 leje 5W40 Motula
Ad.2 2012r to juz poprawiona co nie zwalnia z tego ze olej i tak pasuje wymienic
Ad.3 swiece po zakupie na pewno, cewka jesli nie czuć żadnych szarpan to nie koniecznie
Ad.4 obowiazkowo po zakupie, pompa jest na osprzecie i można ja pozniej wymienić ale radze od razu przy jednej robocie
Ad.5 kup borg&warner to ori tylko ma zamazane logo GM
Ad.6 skontrolować, jesli wartości beda nominalne to nie ruszasz
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

#16

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

ok koledzy a powie mi ktos teraz jeszcze tak w dekoderu vin opla wynika,ze zawieszenie jest tam
ZAWIESZENIE SUPER SPORT/HI-
PER
i jeszcze XJ2 zawieszenie sportowe


Pytanie mam pilne panowie jeśli astra wyszła na alufelgach 20cali a na zimę będę chciał 17/18 kupić to mając tarcze hamulcowe z alufelgami 20cali one też spasują do alufelg 17/18/19?

i też ważna kwestia amortyzatory na stronie [External Link Removed for Guests] w załączniku zdjęcie pokazuje dla alufelg 20cali ok a znów jak na zimę wrzucę jakieś 17/18cali? to wtedy amortyzatory są złe już?

chce to wiedzieć przed zakupem :) bo pisze dla kół 20 ok a dla zimowych 17/18? te same zostają czy trzeba zmieniać? :)
I też powiedźcie mi proszę czy jeżeli są koła 20cali obecnie to tarcza ma pewnie ponad 320mm średnicy? to czy do takiej tarczy alusy 17/18 na zimę załozę? pytam bo chce być pewnym,żeby nie było,że amory są dedykowane do alufelg 20cali a do mniejszych trzeba ponownie inne i to samo z tarczami

Chce,żeby amory/tarcze pasowały mi te same co na alufelgi 20 jak i do alusów 17-18 da się tak?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ