Zakup samochodu do 45tys zł bmw e90lci 2.0d 184km 2011r automat a Opel Astra J GTC 2012r 1.6 180T benzyna

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

Zakup samochodu do 45tys zł bmw e90lci 2.0d 184km 2011r automat a Opel Astra J GTC 2012r 1.6 180T benzyna

#1

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

Witam Panowie Generalnie na wstępie powiem tak.Rozglądam się od Stycznia za samochodem po sprzedaży mojej e46 320d 2004r 150km.Generalnie cieżko coś kupić z przejrzystą Historia bezwypadkowe/bezkolizyjne ori lakier/przebieg.Jak są modele,które wymienie niżej to po mniejszej lub większej szkodzie.

Auta które oglądam na otomoto i losowo wybieram markę w której pojawi się ciekawy egzemplarz np nie ma ciekawgo bmw/audi ale pojawi się Renault Megane 3 coupe to go biorę na lupę i na odwrót :) zależy co pierwsze pojawi się ciekawsze.

Auta które przegląd to:
-renault megane III 2.0tce 180km na xenonie biała=brak a a jak była to po dzwonie
-Alfa romeo giulietta 1.4t 170KM wszystkie na oto moto jakie są mają już odnotowaną Historię zdarzeń.Sprawdziłem trzy i szkody od 2 tys euro w górę.Jak była polski salon ładna czerwona to jeszcze autobazy nie wykupiłem a już było po ptokach po południu sprzedana :)
-Seat Leon III FR silnik koniecznie jeśli benzyna to 1.4 140km tsi a diesel 2.0tdi 150km.Brak.Jest jeden egzemplarz pewniak ale cena 50koła a gdzie jeszcze pakiet startowy.
BMW Seria 3 e90 lub e92 obie LCI i obie w dieslu 2.0.E92 same strupki mix coloros :) natomiast e90 o której wspomnę poniżej ok
BMW seria 1 f20 118d lub 120d jak jest to bieda edyszyn na maksa tyczy się to 118d. 120d tylko powypadkowe.

I te auta poszukiwałem aż 2 dni temu zobaczyłem na ulicy Opel Astra J GTC Coupe .. piękne auto.. i w sumie udało mi się za cenę wysoką bo 46tys zł znależc bezwypadkowy z przebiegiem od początku do końca ASO Niemcy.

Generalnie które auto będzie lepszym wyborem

e90 320d n47 lci 2011r sedan 184km automat przebieg 187tys czy Opel Astra J GTC Coupe 1.6T 2012r 180km manual 6 biegów przebieg 180tys

Które z tych samochodów będzie mniej problematyczne?

Pytam bo może miał ktos styczność z Oplem Astrą J wersja 1.6T 180KM ?nie jeżdżę dużo około 150km tygodniowo dlatego diesel raczej chyba nie za bardzo.Beemka spali około 8l ropy w automacie opel 12-13 trzeba liczyć benzyny

Opel mi się podoba dodatkowo trafił się egzemplarz bezwypadkowy czerwony kolor i fabryczne oryginalne alufelgi 20 CALI :) ładnie to wygląda.

Beemka 18stki alufelgi

Tylko,które z tych aut będzie mniej problematyczne? bo ponoć Astra którą mam oglądać sprzedający mówił nie ma Korozji ale nie wiem własnie czy taką astrę 2012r rdza nie złapie szybciej niż beemkę z 2011r bo blachy chyba bmw ma lepsze?

Obecne bmw które znalazłem było sprawdzone już przez firmę od beemek.Astra sprawdzana będzie po jutrze przez inną firmę.
Tyle,że beemka stoi za 45tys zł a wyszło w niej tak

Do wymiany koło pasowe wału + śruby około 900zł za komplet corteco
Rozrządu nie słychać ale auto ma 180tys km nalotu i silnik n47 z rozrządem z tyłu pasowało by wymienić 3650zł z robocizną
Sparciała uszczelka górnej szyby nowa 100zł ale wiąże się to z demontażem szyby przedniej.
Wtryskiwacz na jednym cylindrze ma korektę 2.0 gdzie trzy pozostałe 0.8.Nowy 1100zł używka 600zł
Do wymiany tylne tarcze+ klocki to i pewnie sprężynki/rozpieraki/szczęki komplet 800zł
Zapocony przedni amor dwa nowe sachs/odboje/poduszki-1000zł
Olej w skrzyni Aut nie wymieniany był.Koszt oleju z miską i robocizną 1700zł
Następnie filtry/oleje do silnika około 600zł
Auto lekko ściąga w prawo do weryfikacji geometria.
Pasek osprzętu 180zł oe bmw + rolki z napinaczem ina 250zł a może i od razu pompa wody hepu 370zł
Zapocony dolny wąż intercoolera 100zł uszczelka oe bmw
Wyciek oleju lekki z chłodniczki oleju-uszczelka 50zł oe bmw
Z pierdół nie działa centralny zamek siłownik 150zł
Klamka w środku jedna 50zł używka

Auto jest bezwypadkowe.Oryginalny lakier,oryginalny przebieg potwierdzony.Żaden element nie malowany nie demontowany.
Wyposażenie NAVI duża bmw professional,audio hi fi,skrzynia automatyczna,xenony czujnik deszczu itp
Fotele szmaciane nie podgrzewane.I tak nie wiem bo jesli Astra wyjdzie OK a oba są w tej samej kwocie to co lepiej wybrać?

Czy taka Astra 1.6t 180KM będzie mniej niż e90 n47 awaryjne? w e90 n47 boje się też tego,że zębatka na wale korbowym jest nie wymienna w razie w.. tylko wymiana całego wału.W e46 była wymienna.Dodatkowo jak to diesel dpf itp.

Miał ktos styczność z Astrą wymienioną? może coś napisać jak blacha w niej itp

Foton

Astro-maniak
Posty: 1199
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 64 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Foton »

Dość dziwne jest to że zakładasz sobie profil na AKP nie mając Opla Astry a i mało tego pytasz o inne auta.

To nie AutoCentrum czy inne tam coś ogólnie o motoryzacji.

Tu każdy Ci powie że Astra jest najlepsza pod każdym względem :mrgreen:

Najlepszym wyborem będzie to auto które tobie osobiście podejdzie i tyle.

Auto to nie żona, nie trzeba się z nim aż tak mocno wiązać ;)

Ja osobiście BMW gardzę bo to BMW, bo to jest BMW i mi nie podchodzi bez względu na model.
A to mogą być bardzo fajne auta.

No i Opel Astra to dość konkretny segment, to auto kompaktowe i to już dość mocno zawęża motyw.

BMW w segmencie kompakt to nie seria 3 a raczej seria 1

No jakby nie powinno się porównywać aut z różnych segmentów.

Bo dla przykładu Audi A8 to super fura ale jak przyjdzie Ci zaparkować w centrum warszawy to jednak Opel Corsa jest dużo lepszym wyborem.

Trzeba tak sobie dobrze wydukać do czego i jak auto ma być użytkowane.

No co, no tak uważam.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

W tym BMW olej w skrzyni nie był wymienia w ogóle, czy w ciągu ostatnich 60 000 km?

niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

#4

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

przepraszam ale pytam na dwóch forach na Astry i na mechaniki samochodowej dlatego wkleiłem mój opis by poznać wasze opinie.Tutaj forum Opla

podoba mi się wizualnie ta astra 1.6t 180km.. bo i moc jest i wygląd fajny.Tylko nie znam za bardzo opla i nie wiem czy ten silnik 1.6t jest ok.. i też za wiele w necie o rudej na Astra J GTC coupe nie ma informacji.Ktoś pisał ale o rantach drzwi tylko w kombi bodajże.

Najbardziej chodzi mi o takie opinie jak blachy w astrze coupe J 2012r jeśli to ma znaczenie
czy taki silnik benzynowy 1.6t 180km pali oleju dużo? w instrukcji opla było coś podane,że normalne czy dopuszczalne jest 0.6l na 1000km
beemka 320d e46 na 10tys km paliła mi 700ml :) bo np audi a3 gdzie silniki są już TFSI to palą litrami bo pierścienie na tłokach wadliwe.Dlatego tak dopytuje o astrę :)

i tez powiedzcie mi bo po sprawdzeniu historii w aso i rozkodowaniu vin fabryczne alufelgi są w oplu tym 20cali :) pięknie to wygląda ale ciekawe jak na takich sie jezdzi jak koleiny itp
Aha i jeszcze ważne pytanie bo ponoć w Astrze coupe widoczność jest trochę ograniczona przy skręcie przez przednie słupki.Wie ktoś może bo w seacie leonie II też są takie słupki z szybkami małymi i w seacie ok jechało mi się kuzyna to w Oplu tez ok powinno być? :) pytam bo do Opla mam bardzo daleko.. drugi koniec Polski :roll: 500KM :) w jedną stronę :roll:

Może mi ktoś Pomoże i odpowie na pytania ? :)

Dodano po 30 sekundach:
Sagan07 pisze:
04 lip 2022, 22:46
W tym BMW olej w skrzyni nie był wymienia w ogóle, czy w ciągu ostatnich 60 000 km?
w ogóle 180tys na nalotu ori ale olej nie wymieniany

Foton

Astro-maniak
Posty: 1199
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 64 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Foton »

Według mnie ?

Totalnie zły motyw...

Bo szukasz tego co jest a nie tego czego chcesz, to jest trochę absurdalne tak się bujać.

Trupa to i za 70 000 zł kupisz, nie bój nic i zwłaszcza jak BMW

"Auta które przegląd to:
-renault megane III 2.0tce 180km na xenonie biała=brak a a jak była to po dzwonie
-Alfa romeo giulietta 1.4t 170KM wszystkie na oto moto jakie są mają już odnotowaną Historię zdarzeń.Sprawdziłem trzy i szkody od 2 tys euro w górę.Jak była polski salon ładna czerwona to jeszcze autobazy nie wykupiłem a już było po ptokach po południu sprzedana :)
-Seat Leon III FR silnik koniecznie jeśli benzyna to 1.4 140km tsi a diesel 2.0tdi 150km.Brak.Jest jeden egzemplarz pewniak ale cena 50koła a gdzie jeszcze pakiet startowy.
BMW Seria 3 e90 lub e92 obie LCI i obie w dieslu 2.0.E92 same strupki mix coloros :) natomiast e90 o której wspomnę poniżej ok
BMW seria 1 f20 118d lub 120d jak jest to bieda edyszyn na maksa tyczy się to 118d. 120d tylko powypadkowe."


Dziwne, dziwne
Dziwne to.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Dziwne, dziwne i przeniesione do właściwego działu. ;)

niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

#7

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

tylko,że mi się kazde auto podoba z wymienionych :) a jeszcze opel doszedł.Bardzo bym prosił was kogoś kto ma 1.6t 180KM żeby wypowiedział się jak i osoby też które mają bezwypadkową astre J coupe czy rdza z zewnątrz i pod spodem łapie czy raczej egzemplarze po jakiś przygodach.

:)

ja37

V.I.P.
Posty: 6126
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 132 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Nie wiem, jak tam w beemkach, ale dobry opel skończył się na H OPC....

niko999

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:02
Imię: Damian
Auto: Brak
Silnik: brak
Województwo: świętokrzyskie

#9

Nieprzeczytany post autor: niko999 »

Panowie wypowie się ktoś jeszcze?

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Jak olej w automacie nie wymieniany to ja bym to auto odpuścił. Wymienisz teraz to pewnie zaraz padnie, nie wymienisz to zapewne też. W czapce czy bez. Wersja 184 KM ma niby poprawiony rozrząd, ale różnie z nim bywa. B47 ma jeszcze jakieś poprawki, a zdarzały się wymiany rozrządu na gwarancji. Mimo wszystko chyba 1.6 Turbo będzie tańszy w eksploatacji (o ile oczywiście nie pęknie tłok).

ODPOWIEDZ