Najem długoterminowy samochodu

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
zelany

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2020, 7:19
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

Re: Najem długoterminowy samochodu

#11

Nieprzeczytany post autor: zelany »

Zależy od Twoich potrzeb. Dla mnie najem jest bardziej opłacalny niż płącenie za leasing. W przypadku leasingu nie interesowałaby mnie kwestia zatrzymania auta bo nie lubię jeździć po kilka lat albo dłuzęj tym samym autem (wole sobie wymienić na nowe). Wyliczałem sobie jakis czas temu koszty leasingu oraz wynajmu oraz rata w przypadku leasingu byłaby wyższa biorąc pod uwagę serwisy oraz inne dodatkowe opłacy niż najem. Najlepiej wyliczyć sobie indywidualnie, bo mogą być róznice w stosunku do konkretnego auta.
Druga rzecz to to, ze w obecnych czasach nie chce wiazac sie kredytem a tym jest wlasnie leasing.
Od stycznia 2022 roku weszly poza tym zasady podatkowe, ze wykup do majatku prywatnego jest obarczony koniecznoscia zaplaty podatku. Najlepiej na spokojnie sobie wyliczyc koszty leasingu oraz wynaumu dla auta jakie nas interesuje. Nie zawsze wynajem długoterminowy jest najbardziej opłacalny, tak jak i nie zawsze jest oplacalny leasing. Sytuacja jest inna bo inne sa potrzeby.
Dla mnie wynajem dlugoterminowy może być lepszy, dla Ciebie leasing.

ster

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 10 sie 2015, 9:58
Auto: astraG
Województwo: Zagranica - UE

#12

Nieprzeczytany post autor: ster »

A jak z dostepnem samochodów w master1? Rozumiem, ze dostępne jest to co jest pokazane na ich stronie www? Czy po prostu jechać na plac i zobaczyć na placu?

zelany

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2020, 7:19
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#13

Nieprzeczytany post autor: zelany »

Ogólnie place mają w większości duzych miast w Polsce, daję tutaj namiary:
Warszawa/Klaudyn
Warszawa/Mokotów
Katowice
Rzeszów
Gdańsk
Kraków
Poznań/Komorniki
Wrocław
Warszawa/Ursynów
Na każdym z nich znajdziesz po kilkaset samochodów. Wybór na placach jest moim zdaniem wiekszy niż na stronie www, poza tym niektóre co lepsze samochody schodzą bardzo szybko. Prosto z placu. Duże znaczenie ma tutaj to na jakiego handlowca trafisz. Moim zdaniem dobrze bedzie wybrać się właśnie na plac, gdzie zobaczysz sobie auta na własne oczy, łatwiej będzie wtedy wybrać coś co będzie Ci odpowiadało.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#14

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Sam jak szukałem dla siebie auta, z tym że zależało mi na czymś budżetowym. Wybrałem się na plac w moim mieście i tam pokazali mi auta, ogólnie polecam tę własnie opcję. Lepiej zobaczyć samochod na własne oczy. Poza tym faktycznie na placu wybór jest wiekszy.
L

ODPOWIEDZ