Pytanie o kulturę i światła matrycowe

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
ukryte

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2023, 17:46
Auto: Astra K
Województwo: wielkopolskie

Pytanie o kulturę i światła matrycowe

#1

Nieprzeczytany post autor: ukryte »

Cześć,

Mam 2 pytania odnośnie Astry K, po liftowa z 2019 roku.

1. Czytając i oglądając testy, widzę wiele narzekania na silnik 1.2 145KM (na słabsze również). Chodzi o kulturę pracy silnika i podobno bardzo duże wibracje. Teraz jeżdżę KIA Ceed z 1.6 wolnossącym i tutaj praktycznie w środku silnika nie słychać i nie czuć wibracji. Boję się trochę jak to będzie na dłuższą metę wyglądało w Astrze? Czy faktycznie kultura pracy jest tragiczna? Niektórzy w testach opisują, że wibracje czuć na każdym elemencie auta z tyłu i z przodu. Jak oceniają to sami użytkownicy? Po dłuższej jeździe wychodzicie jak po masażu wibracyjnym? Krótkie jazdy testowe mi wiele nie powiedzą.

2. Znalazłem auto i dzięki forum i linkom rozkodowałem VIN. Według niego ten egzemplarz ma lampy LED. Jest tam również zapis:

UVG
REFLEKTOR, ŚWIATŁA DROGOWE – AUTOMATYCZNE STEROWANIE, ZAPOBIEGAJĄCY OŚLEPIANIU REFLEKTOR

W cenniku UVG oznaczoną IntelliLux. Czy dobrze rozumiem, że w tym modelu są reflektory matrycowe?

W0VBE6EW5LG018098

Cz mogę wkleić link do aukcji, żeby pokazać auto?

Dodano po 1 godzinie 15 minutach 41 sekundach:
I w sumie jeszcze jedno pytanie:

Czy jest duża różnica między żarówkami H7 i LED (zwykłymi)? W KIA mam zwykłe halogeny i zastanawiam się czy nawet zwykłe LED zrobią różnicę w widoczności i zasięgu czy bez IntelliLux ani rusz?

ODPOWIEDZ