Reflektory

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Ambroży26

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:45
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

Reflektory

#81

Nieprzeczytany post autor: Ambroży26 »

luq86 pisze:QR_BBPOST
ja generalnie boje sie cos takiego robic, wolalbym zrobic to u profesjonalistow
Nie ma sie czego bać, [External Link Removed for Guests] takim zestawem zrobiłem dwa samochody. Efekt na ogromny +, Podobno jest opcja też jeszcze zmatowić lakier papierem wodnym i lakierowanie bezbarwnym.

zuwik

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2011, 13:20
Imię: Rafał
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: dolnośląskie

#82

Nieprzeczytany post autor: zuwik »

Jak ktoś chce samemu, metodą chałupniczą i na szybko to K2 Lamp Doctor nawet da radę (ale raczej przy delikatnym zajechaniu, nie pomoże na wżery i mocno żółte reflektory). Robiłem u siebie z nudów pod blokiem i efekt spoko. Zabezpieczyłem woskiem.
Ale faktycznie najlepiej dać do zakładu, który to ogarnia. Znajomy robił u siebie w Golfie i sztos, jak nowe - nawet zabezpieczyli je jakąś powłoką.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2017, 18:10 przez zuwik, łącznie zmieniany 1 raz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#83

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Właściwie to nawet nie trzeba mieś jakiś specjalnych specyfików. Ja robiłem u siebie w vectrze papierem ściernym wodnym zaczynając od 1500 kończąc na 30000 i na koniec polerowałem ręcznie filcem jakąś pastą lekkościerną tempo. Efekt super. Tylko, że to efekt na pół roku jak niczym tego nie zabezpieczysz.

Ostatnio przejechałem klosze w toyocie mojej mamy które były już mega żółte i matowe. Wystarczyła polerka z twardą gąbką i pastą g3 farecla i efekt jest niezły. Jedynie nie pozbyłem się całkowicie pożółknięcia, ale jest ledwie widoczne.

Wypolerować lampy to żadna filozofia. Problemem jest je potem zabezpieczyć tak by efekt pozostał.

Ambroży26

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:45
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#84

Nieprzeczytany post autor: Ambroży26 »

Ewentualnie zamiast polerowania pastą, po zmatowieniu i usunięciu oksydacji przejechać bezbarwnym klarem. Widziałem jak robią taką metodą i wygląda to mega dobrze

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#85

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

JOszi pisze:QR_BBPOST Wypolerować lampy to żadna filozofia. Problemem jest je potem zabezpieczyć tak by efekt pozostał.
wypolerować dobrze reflektory to kilka godzin pracy, a przejazd mocno ścierną pastą to żadna filozofia, bo jaka to filozofia bardziej lampe porysować :P
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Ambroży26

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:45
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#86

Nieprzeczytany post autor: Ambroży26 »

diablo228 pisze:QR_BBPOST bo jaka to filozofia bardziej lampe porysować
:lol: :lol: :lol:

Usunięty użytkownik 857091

#87

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

[quote="JOszi"]QR_BBPOST Właściwie to nawet nie trzeba mieś jakiś specjalnych specyfików. Ja robiłem u siebie w vectrze papierem ściernym wodnym zaczynając od 1500 kończąc na 30000 ---30000 ????
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 10:30 przez Usunięty użytkownik 857091, łącznie zmieniany 1 raz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#88

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Heh nie zauważyłem. Wiadomo że o 3000 chodziło.

Jak sie przejedzie polerką z zachowaniem ostrożności to nie ma bata żeby coś się porysowało. Wręcz ściągnie drobne rysy i zmatowienie.

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#89

Nieprzeczytany post autor: kijas »

No wiec i ja pokaże efekt zabaw - pol dnia roboty zestawem do renowacji plus maszyna rotacyjna. Na koniec farecla g3. Na razie wosk bo już nie miałem czasu na klar z puszki. Zdjęcia mówią same za siebie :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#90

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Kosmos :shock:
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

ODPOWIEDZ