Zabezpieczenie auta przed zimą

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
patrykcyk1

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:55
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

Zabezpieczenie auta przed zimą

#1

Nieprzeczytany post autor: patrykcyk1 »

Hej! Jako że lato niedługo się skończy, nadejdzie niechciana przez nas zima więc mam pytanie do osób które swoje asterki trzymają pod chmurką w zimę i użytkują je na codzień. Jak zabezpieczyć lakier/auto by jak najmniej odbiła się zima na powłoce lakierniczej? Jakieś sposoby? Od wewnętrznej strony klapy mam mały bąbel rudej przy siłowniku wielkości groszówki więc tutaj wypadałoby zrobić zaprawkę u specjalisty, tak to wydaje mi się że lakier w dobrej kondycji. Przeszperałem tematy i chyba takiego wątku nie było a jeśli był to proszę o usunięcie i skierowanie mnie do odpowiedniego :roll: Podzielcie się swoimi doświadczeniami z zimowaniem asterek ;)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Automat »

patrykcyk1 pisze:QR_BBPOST Podzielcie się swoimi doświadczeniami z zimowaniem asterek
Trzymaj w formie akumulator i rób Aśką rundki dookoła bloku,bo możesz się zdziwić: auta nie odpalisz,a jak odpalisz możesz nie ruszyć z miejsca :D .Właśnie Asia H może taki numer wywinąć(nie wiem jak inne).Opatrz klamki i zamki,abyś nie musiał klącząc całować swojej Aśki(dokładniej klamek),aby Cię wpuściła do środka :lol: .
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018, 22:53 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
patrykcyk1

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:55
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: patrykcyk1 »

Nie strasz nawet :| Dobra klamki klamkami, bardziej pytam pod kątem zabezpieczenia karoserii :D

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Jak fabryka tego dobrze nie zrobiła,to sam niewiele zdziałasz.Moje stały pod chmurą i nie płakałem.Volkswageny jakoś to wytrzymywały(Jetta1 i Jetta2).Możliwości Opla dopiero poznaję :D .Nie mam żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Gadaj z Dawidem75. On swojego smarował jakimś smarowidłem od spodu. Może się pochwali co robił na kanale.

MaTT98

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2018, 21:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra G Bertone Cabrio
Silnik: Z18XE
Województwo: zachodniopomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: MaTT98 »

Jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru na zimę, połóż na auto wosk typu soft99 fusso, spokojnie na parę miesięcy zabezpieczy lakier i łatwiej będzie utrzymać lakier zimą w czystości

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kod: Zaznacz cały

Jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru na zimę, połóż na auto wosk typu soft99 fusso, spokojnie na parę miesięcy zabezpieczy lakier i łatwiej będzie utrzymać lakier zimą w czystości
i nie masz co szukac dalej bo fusso jest liderem i jedynym słusznym wyborem. Jeden zabieg na pól roku i lakier bezie zawsze błyszczał. Drogie ale starcza na kilka lat

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Automat »

nismo pisze:QR_BBPOST i nie masz co szukac dalej bo fusso jest liderem i jedynym słusznym wyborem.
Jak myślisz,ten wosk nada się do potraktowania granitowego czy marmurowgo nagrobka ?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Skoro pastami na nagrobki niektórzy smarują auto to i woskami do lakieru mozna granit potraktowac

[External Link Removed for Guests]

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Najlepszą ochroną jest położyć ceramikę bardzo dobrze zabezpiecza lakier na długo zmienić całkowicie płyn na nowy zimowy i to dobrej marki kumpel w tamtym roku kupił płyn zimowy z biedronki i przy - 5C mu przymarzlo. Ja kupuje koncentrat i rozrabiam z wodą destylowaną. Druga ważna sprawa to bateria ja u siebie sam skonstruowalem zimową ochronę miałem używany pokrowiec na aku od starego auta od środka z takim materiałem puszystym rozcielem na rogach doszylem trochę materiału w celu powiększenia go na dół i boki dałem styropian a więc styropian jest dookoła akumulatora a ładnie to z wierzchu wykańcza pokrowiec i bardzo ładnie to wygląda i spełnia funkcję bardzo dobrze. Oczywiście spray z silikonem na uszczelki wszędzie a do zamka suchy smar w spray naprawdę dobry patent. Do bagażnika bańka 5l paliwa na zapas dla siebie jak by w zaspie trochę siedział albo komuś pomóc. Linka na hol i kable na rozruch to standard cały rok.

ODPOWIEDZ