Czyszczenie tapicerki, podsufitki itp

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

lukasik, dokłądnie o tym mowie ...

No i jest to produkt polski :) a ja tam jestem za tym aby naszych wspierać :)

Pozdro

vZaJeCv

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2009, 23:24
Imię: Sebastian
Auto: Astra G
Silnik: 1.8 X18XE1
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

#12

Nieprzeczytany post autor: vZaJeCv »

Sonax za 5L kosztował w granicach 350 zł a 21L mikstury na VC242 kosztowało 15 zł.
Mowimy tu o wyczyszczeniu tapicerki jednego samochodu, mysle ze 21L to troche za duzo :mrgreen:
SONAX dla zwyklych ludzi ( 0,5L z rozpylaczem) to koszt około 50 - 60 zł ... VC242 kilkanście zł za 1L .
Nie wiem ktory srodek masz na mysli, ale ja mysle o butelce 500ml z rozpylaczem takim jak do mycia szyb, bialo zielona nalepka. Kupilem go w castoramie za niecale 20pln (chyba 18).

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

vZaJeCv, na solidne wyczyszczenie całego samochodu w srodku ( podsufitka, wszystkie boczki, całość siedzisk, bagaznik, podłoga) 5 - 10 litrow zalezy od wielkości samochodu i stanu zabrudzenia.

Nie wiem tez o ktorej serii sonax`a mowisz ... ja mowie o profesjonalnych produkach dla myjni samochodowych i to sa ostatnie ceny jakie pamietam.

Nie wiem co macie na mysli mowiac wyczyscić tapicerki ale ja mowie o wyssaniu syfu z tapicerek a zeby to zrobic to trzeba dobrze zmoczyć, sporo sie naszczotkowac, i solidnie odessać..

no i na koniec 21L to sporo ale nikt nie mowi ze masz zrobić miksture z całej butelki VC242 :) zawsze mozesz zostawić reszte na potem albi zrobić 1:1 i przemyć silnik.

Pozdro

pasiu129

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16 wrz 2014, 0:30
Auto: ASTRA H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: małopolskie

#14

Nieprzeczytany post autor: pasiu129 »

Odnawiam temat, bo troche czasu mineło i kosmetyki się zmieniły. Jestem świeżo po zakupie samochodu. Czym najlepiej wyczyścić podsufitkę i całą wykładzinę na podłodze Astry? Dodam, że nie posiadam odkurzacza piąrącego. Jakie środki są najlepsze przy myciu ręcznym? :)

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#15

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Pasiu - [External Link Removed for Guests] produkt sprawdzony w praniu ręcznym, do tego atomizer, mikrofibry oraz szczoteczka - [External Link Removed for Guests]

Najważniejsze aby podsufitki sobie nie przemoczyć :) jak coś to pisz postaram sie pomóc :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

pasiu129

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16 wrz 2014, 0:30
Auto: ASTRA H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: małopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: pasiu129 »

Ta szczoteczka sprawdzi sie do wykładzin? Mam fotele półskóry to środek moge potraktować tym samym preparatem czy kupić coś innego? A co poleciłbyś na te "skórzane" boczki foteli i boczki na drzwiach? I co do kokpitu takiego z obecnie dobrych produktów na rynku i z jednego sklepu :)?

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#17

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

pasiu napisze Ci póżniej co i jak aby było dobrze :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#18

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

sprawdzi się w czyszczeniu tapicerki i skóry :)

Jeśli masz skórę - czyszczenie np - [External Link Removed for Guests]
a zabezpieczenie - [External Link Removed for Guests]

a Jeśli to skaj a nie skóra to nie zabezpieczamy tego tylko myjemy - [External Link Removed for Guests] i wycieramy wilgotna mikrofibrą

Apc - służy również do mycia wszystkich plastyków w wewnątrz przed zabezpieczeniem.

A jeśli chcesz dobry produkt do plastyków to polecam ci - [External Link Removed for Guests]

lub tańszy - [External Link Removed for Guests]

i bedziesz zadowolony a produkty starczą Ci na długo :) jak masz pytania to pytaj postaram się pomóc :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#19

Nieprzeczytany post autor: marszo »

pasiu129 pisze:Odnawiam temat, bo troche czasu mineło i kosmetyki się zmieniły. Jestem świeżo po zakupie samochodu. Czym najlepiej wyczyścić podsufitkę i całą wykładzinę na podłodze Astry? Dodam, że nie posiadam odkurzacza piąrącego. Jakie środki są najlepsze przy myciu ręcznym? :)
Podsufitki lepiej nie przemoczyć, co prawda w Astrach trzeba się postarać by to zrobić, ale np w starych Audi tak do 2004r podsufitka potrafiła się odklejać już przy nie wielkiej ilości wody :)

Czego potrzebujesz:
1. Ciepłej i zimnej wody :)
2. środka do prania( ja zazwyczaj prałem APC od Autoglym w stężeniu 1:10)( wersja domowa- saszetka Vanish oxi action- nie pieni się za bardzo i całkiem dobrze działa)
3. Pielucha tetrowa x2 lub delikatna szczotka do skór
4. atomizera
5.mikrofibra x2
6.wiaderka lub miski :)

Krok po kroku prania podsufitki:
1. spryskujesz podsufitkę rozrobionym siuwaksem w atomizerze(apc, vanish) w ciepłej wodzie. Dajesz 5 min na działanie, albo po przeleceniu całej podsufitki zaczynasz od początku pracę właściwą(patrz kolejne pkt :D )
2a. Wilgotną w ciepłej wodzie tetrą przecierasz podsufitkę- totalny freestyle ruchy okrągłe, pionowe,poziome :) co jakiś czas płuczesz ją w ciepłej wodzie i wyżymasz-pracuj wilgotną pieluchą, a nie mokrą! wymieniaj wodę na czystą co jakiś czas! (woda będzie upie&%&$#na jak stół w TVNie). 2 opcjanalna wersja- dodajesz pkt. 2b
2b. Przecierasz szczotką podsufitkę a następnie ciśniesz tetrą ( ja nie lubię pracować ze szczotką i jej nie używam)
3. Zmieniasz wodę na zimną i wjeżdżasz z mikrofibrami pracujesz jak w pkt. 2a- pełen freestyle :) Ten proces ma za zadanie zebranie płynu z podsufitki tak by nie było zacieków, pracujesz do momentu, aż woda nie będzie miała zbyt wiele "mydlin"- należy często wymieniać wodę!

Koniec procesu

Najpierw zaczynamy od prania podsufitki, a następnie ogarniamy tapicerkę, plastiki itp. Coś jak w myciu ciała- od góry do dołu by nie robić tego od dupy strony :D :)


Generalnie koszty prania podsufitki można zamknąć w 10 zł :) Efekt jest piorunujący :)
BTW. Pranie podsufitki to znienawidzona przeze mnie rzecz! Czasochłonna, męcząca- ręce są w górze, a na dodatek często coś skapnie do oka :)
My Friends Are My Heroes

pasiu129

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16 wrz 2014, 0:30
Auto: ASTRA H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: małopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: pasiu129 »

Dziękuje za liste produktów i instrukcje prania podsufitki. Co do foteli to w Astrze H nie ma chyba prawdziwej skóry. Jak rozpoznać czy to prawdziwa skóra czy skaj? Dodam, że są to półskóry :)

ODPOWIEDZ