Czyszczenie tapicerki, podsufitki itp

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
wmk88

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

Czyszczenie tapicerki, podsufitki itp

#1

Nieprzeczytany post autor: wmk88 »

Witam :) Z góry przepraszam jeśli był już topic o podobnej tematyce, ale nie mogłem nic takiego znaleźć. Mam do Was pytanko :) Otóż kupiłem Astrę F, od pierwszych właścicieli. Wszystko fajnie, ale z jednym mankamentem, byli palaczami. W środku bardzo czuć zapach tytoniu, nie wspominając już o zżółkniętej podsufitce itp. Teraz w weekend będę miał sporo czasu, więc chciałbym coś z tym zrobić, tzn z doprowadzeniem tapicerki do pierwotnej postaci i pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu papierosów. Więc zgłaszam się do Was z pytaniem na temat środków czystości, które nadałyby się do takiej operacji. Zależałoby mi na sprawdzonych środkach bo różnie to bywa. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
Obrazek

miras20

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: miras20 »

dla mni zawsze niezaodny [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

ja piore siezdenia i boczki zawsze jednym sposobem :lol: moze wydac sie smieszny i prymitywny ale efekt zawsze jest zadowalajacy... do cieplej wody wsyp troche proszku i dodaj plyny do myscia naczyn wymieszaj zeby uzyskac sporo piany i tereaz najlepsze... wez jakas firanke zwin w klebek i szoryj to co masz do wyczyszczenia ta piana :) ja tak robie smiesznie to moze brzmi ale jak mowie siedzonka mialem i mam jak nowe;) a i zapach tez jest w miare ladny. we wtorek czyscilem samym plynem bez proszku i tez bylo lux i pachnie cytrynowo;) a sufit to troche delikatna sprawa bo latwo o zacieki...

[ Dodano: 2009-07-03, 10:54 ]
wmk88 aa ta na fotce to twoja ? co to za alusy?? tez chce takie :mrgreen:
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
wmk88

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wmk88 »

grzechu86tonie pisze:[ Dodano: 2009-07-03, 10:54 ]
wmk88 aa ta na fotce to twoja ? co to za alusy?? tez chce takie :mrgreen:
ta na fotce to moja ale po wirtualnym tuningu, tzn dodałem właśnie felgi ATS Cup 15" i obniżyłem :)

PS. dzięki za poradę :)
Obrazek

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Z doświadczenia odradzam proszk do prnia w samochodzie ...
Efekt czyszczacy bedzie ok prszek to stosunkowo silny detergent ale moze sie zdazyc sytuacja ze pod wplywem wilgoci zacznie sie krystalizowac i jak bedzie tapicerka zbytmocno nim nasaczona to moze dostac "łupiezu" z proszku.

Mam 2 lat doświdczenia na myjni samochodowej i do solidnego umycia tapicerki to potrzebny jest odkurzacz ktory potrafi wciagac woede (nie koniecznie piorący).
Do tego szczotki do szorowania i scierk zmikrofibry, dobry spryskiwacz ogrodowy.

Mikstura do prania ... rewelacyjne efekty daje środek VC242.
1 cześć VC242 : 20 cześci wody. Do tego jakiś płyn do mycia naczyń lub uniwersalny (jakies 100 ml na 20l mikstury) dla zapachu i uzyskania piany podczas szczotkowania.

Dośc solidnie prysksz szczotkujesz az sie spieni odciagasz odkurczem resszte scierasz scierka z mikrofibry.

Podsufiki nie odkurzamy.

Plastiki podobnie jak tapicerki tez nie odkurzasz chyba ze w szczelinach zostało mikstury do mycia ... ale zanim zaczniesz myc manetki sprawdz jak reagują manetki na srodek (farba moze puscic).

Pozdro

vZaJeCv

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2009, 23:24
Imię: Sebastian
Auto: Astra G
Silnik: 1.8 X18XE1
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

#6

Nieprzeczytany post autor: vZaJeCv »

Polecam srodek do "czyszczenia wnetrza samochodu" firmy Sonax. Poprzedni wlasciciel mojej Asterki tez palil. Wyczyscilem cala tapicerke i podsufitke. Nie mam porownania z innymi srodkami, ale jestem zadowolony:)

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

vZaJeCv, SONAX jest jak najbardziej OK :)...

Na myjni poczatkowo stosowaliśmy wlasnie SONAX`a do prania tapicerek ale ... własnei jest ale jest nim CENA.
Jakośc prania w obu wypoadkach jest taka sama a mam obawy czy czasem VC242 nie był lepszy (był bardziej uniwersalny w rozcieńczeniu 1:1 idealnie nadawa sie do mycia silnikow, ale jego stosowanie było kilkudziesieciokrotnie tańsze od SONAX`a

Sonax za 5L kosztował w granicach 350 zł a 21L mikstury na VC242 kosztowało 15 zł.

SONAX dla zwyklych ludzi ( 0,5L z rozpylaczem) to koszt około 50 - 60 zł ... VC242 kilkanście zł za 1L .

Tak wiec w obu przypdakach skutecznośc gwarantowana tylko czy warto przepłacać.

Pozdro

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

no ja tam radzilem sama paine bez moczenia i nie ma łupieżu:)
kupie podłokietnik przód astra g

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

[External Link Removed for Guests] o cos takiego ci chodziło

romantyr

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2009, 19:49
Imię: Roman
Auto: Astra caravan''fresh
Silnik: 1600 cm
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piaski Wlkp.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: romantyr »

Proponuję czyścić pianą z ''AJAX FLORAL FIESTA" zapach może trochę za bardzo ''kwiatowy'' :mrgreen: ale napewno stłumi zapach dymu tytoniowego ;)

ODPOWIEDZ