Myjka ciśnieniowa

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Re: Myjka ciśnieniowa

#31

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Siusiać można a myć nie ? A ile to psów robi kupę,która zostaje ? Co niektórzy się nauczyli, że kierowców można okradać w każdej sytuacji.A skąd ten brud na moim aucie ? To może i wycieraczek nie wolno używać :lol: ....a jak powycierać skropliny z rur wydechowych i klim ?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Jest taki przepis, chodzi głownie o to aby nie ładować do gleby chemii która jest w detergentach. Aby można było to robić zgodnie z prawem trzeba spełnić kilka warunków.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: Automat »

A Kto ma sprawdzić czym obmywam auto ? Szmatka plus plus 2-3 wiadra wody to przestępstwo ?
Brudną wodę można odnieść do domu i wylać do ścieków.Większe mycie to robi się w myjniach.
Starczy to na parę dni bo przejażdżające auta obok podnoszą tumany kurzu,który ponownie osiada.
Niewielu myśli....ja nie ciągnę za sobą zasłony z kurzu(auto kulam).Taki "podwórek" już mamy ponad 30 lat.
Kiedyś ,jak zdrowo popadał deszcz,to nawet siadały tutaj kaczki :D .

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Szmatka plus 2-3 wiadra wody to nie jest mycie auta a co najwyżej rozcieranie brudu wiec logiczne jest to ze prawodawca w przepisach nie mówi o takim czymś... Poza tym nie ma nic gorszego dla lakieru jak mycie szmata woda z wiader

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Tak szczerze, to nawet myjki ciśnieniowe podłączone do domowej instalacji średnio się nadają do mycia. Prosty powód, woda. Ta wodociągowa jest twarda i zostawia po wyschnięciu plamy. A jeszcze nadmucha na mokre auto kurzem z podwórka i nawet jak się wytrze na sucho, to myjki profesjonalnej z pianą aktywną nie zastąpi. Ale jakiś większy brud, błoto zaschnięte da radę ogarnąć. No i taka myjka pluje samą wodą. Detergent można podczepić, ale to tam na wsi zajedzie i to sprawdzi, czy ktoś auto umył samą wodą czy z szamponem, które są często biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska. No ale przepis jest. Często się kiedyś widywało jak z rana na osiedlu stały dwa trzy wiadra z wodą i ktoś tam sobie auto pod blokiem mył. To wszystko później spływało do kratek z odprowadzania wody deszczowej i szło prosto do Wisły. Myjnie mają swój obieg zamknięty i nic się tam nie wydostaje. Chociaż takiej stolicy pierdyknie instalacja ścieków i przez tydzień wywali do Wisły więcej niż przez kilka czy można nawet kilkanaście lat z takich mytych aut. Całe te unijne eko jak dla mnie to pic na wodę i sposób na wyciąganie kasy z kar. Więcej problemów będzie z oprysków na wsiach niż z tej myjki. Sęk w tym, że przepisy obejmują wszystkich, przedsiębiorstwa i osobę fizyczną. Zobaczcie ile po wprowadzeniu tego przepisu powstało myjni bezdotykowych. U nas do tego czasu stała jedna i może ze dwie trzy ręczne. Jednak chyba automatyczna ze szczotami jest do dziś. Po wprowadzeniu przepisów bezdotykowych myjni conajmniej 10 w różnych rejonach miasta i mają się dobrze.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: Automat »

W eksploatacji auta drzemie wiele sprzeczności :) .Michałowi przykładowo nie spodoba się ściereczka z wodą, a ciekawe czy meble(lakierowane) w domu obskakuje myjką pod ciśnieniem :lol: . Dedykowane nasączane szmatki mają tę zaletę,że można je szybko użyć i wyrzucić do kubła.Kokpit myć pod ciśnieniem :D ?.Ja nie pozwalam pod ciśnieniem myć np. okolic listwy chromowej na klapie bagażnika :) odkąd wiem co tam jest i jak lipnie jest to zabezpieczone.Zamiast kranówy można użyć wody demineralizowanej,ale to z kolei podnosi koszt mycia...i co potem...spadnie deszcz np. kwaśny :D ,albo ptaszki zafajdają.Tłusty brud tworzy dodatkową warstwę ochronną, ale z kolei nie wygląda estetycznie.Najlepiej zrobić jak pewien Amerykanin: przed nadciągającym huraganem Dorin wstawił swe ukochane autko do kuchni :lol: - przebój amerykańskiego internetu.
[External Link Removed for Guests]
Co ja mam zrobić,gdzie auto po trzech dniach nadaje się do mycia,a ponieważ stoi pod(obok) lipą,to szczególnie latem klei się od nektaru,który opada z drzewa i notorycznie bywa zafajdywane przez ptaszki, które nim siądą na drzewie,to się wypróżniają? Gdybym mył auto nawet raz na tydzień,to miesięcznie traciłbym minimum 100 zł.W tym roku przykładowo myłem 7 razy,a w tym dwa mycia były z powodów imprezowych.Auto myte jest ręcznie z myjką ciśnieniową.
1.DSCN7795 k.jpg
3.20160430754 k.jpg
Maszynę,którą widać służy jedynie do woskowania i osuszania auta po myciu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: nismo »

a ciekawe czy meble(lakierowane) w domu obskakuje myjką pod ciśnieniem
woda z wiadra nie nadaje się ani do mebli(lakierowanych) ani do mycia auta a i nawet ręce po sikaniu sama woda nie umyje....

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#38

Nieprzeczytany post autor: Automat »

No dobra ,można jeszcze zapłakać nad wiaderkiem....tylko przypadkiem na Dyngusa niczego do wody nie dodawaj :lol: .Jak ekologia to prawdziwa :D ....i całkiem serio: kolega w Niemczech zbiera deszczówkę, podlewa ogród i myje samochód :D (szczotka plus szmata :) )

Milosz1017

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2020, 19:25
Imię: Milosz
Auto: Astra j
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2012
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Anglia
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#39

Nieprzeczytany post autor: Milosz1017 »

Ja tam mojego Asterixa myje w robocie myjka ciśnieniowa Nilfisk z możliwością używania detergentu i grzania wody. Robię na farmie i mamy bardzo fajna myjkę do mycia traktorów i ciężkiego sprzętu i dobre środki. Moje maleństwo jest mocno brudzące (czytaj biały kolor) i jak jeździłem na zwykle myjnie to po max 5dniach był już brudny a jak użyje tych specyfików z roboty to zaczyna się brudzić dopiero po 2 tygodniach. Sprawdzę konkretny model myjki i nazwę płynu który mamy i dam znać bo rzeczywiście warto. Dobra mały update. Tu macie fotkę baniaka ze środkiem do mycia. Taka banka 20l starcza na rok mycia ciężkiego sprzętu i traktorow średnio 2razy w tygodniu. Jak by ktoś chciał myc ręcznie to dosłownie z kieliszek na wiadro wody albo i mniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ