Myjka ciśnieniowa

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Myjka ciśnieniowa

#11

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

z budżetowych myjek które podałeś to BD i Niflisk kupują chłopaki i sobie chwalą, ważne aby takiej myjki nie przegrzać i dać jej odpocząć bo to nie maszyna do ciągłej pracy.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Mam nilfiska c110 dwa sezony i do zastosowań, o których piszesz jest wystarczająca. Do tej pory działa bezawaryjnie. Bierz model z dłuższym wężem, jeśli się zdecydujesz.

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: Faster »

A jak wygląda sprawa z myjką która jest obecnie w biedronce, szukałem informacji o tym modelu ale nigdzie nic nie ma więc pewnie produkt robiony dla biedronki, cena 350 zł Karcher K 2.39M, jest lepsza od B&D czy Nilfisk'a czy Lavora?

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Faster - [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: Faster »

Myjka zakupiona, a więc dodam coś od siebie może komuś to pomoże w wyborze. Zakupiłem myjkę Nilfisk C110, cena moim zdaniem okazyjna bo niecałe 300 zł. Duża nie jest ale do moich zastosowań ( umycie aut, kawałek kostki, jakieś prace w ogródku jest wystarczająca). Ciśnienie jak dla mnie ok, przecież brudu nie zmyje się samym ciśnieniem i aktywną pianą, ale do opłukania wystarczy, potem dwa wiadra i cały proces pielęgnacji. Zastosowania przy domu i w ogrodzie ok, brud z kostki i schodów zszedł idealnie ( dysza rotacyjna ). Jeśli chodzi o wykonanie urządzenia to nie mam się do czego przyczepić, sprzęt za 300 zł to nie sprzęt za 1000 zł. Ostatnio pracowała pół dnia, z małymi przerwami i jest ok, nie grzeje się, nie jest to sprzęt przemysłowy więc nie ma co jej tak katować, potem na pewno nie będzie miała tyle roboty :D Jeśli chodzi o minusy to zbyt krótki wąż ciśnieniowy, trzeba z czasem dokupić dłuższy, kolejny minus to słaba pianownica, od razu można ją wywalić bo się nie nadaje. Tak więc jeśli ktoś szuka budżetowego sprzętu do zabawy przy aucie i domu to mogę polecić :D

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

Czesc, nie widza podobnego tematu, jeśli tak to proszę moda o nakierowanie. Tak więc nie wiem czy dobrze opisuje ale
postaram się sprecyzować. Chce zakupić karchera, myjke, jak kolwiek to mogę nazwać bym mógł pucować auto własnoręcznie. Ile barów musi mieć taki myjka reczna i jakie pluginy musi posiadać, i czy można też takiej myjki jak zwykłego kompresora powietrza używać? Często jest mi też potrzebny.. jakieś propozycje, wyjaśnienia? Tylko bez bicia, z wujkiem google przybiłem zółwika ale chce dowiedzieć się czegoś od ludzi z doświadczeniem. ;)
Astra G Bertone

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Po pierwsze to myjka to pompa. Tłoczy wodę a nie powietrze. Nie ma myjek będących jednocześnie kompresorem do powietrza .
Co do wydajności to ja mam karchera k 7.20. Sprawdź w necie jakie ma parametry bo nie pamiętam. Jest idealna do mycia auta.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Kiepsko szukałeś.
Połączyłem z istniejącym tematem.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

Dido - dzięki.
Kamyk a czy korzystasz z kompresora? Na przykład przy osuszaniu auto po myciu czy korzystasz tylko z ręczników?
Astra G Bertone

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#20

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

przecież ręcznik nie wyciągnie CI wody z uszczelek, lusterka itd do tego potrzeba mieć sprężone powietrze :D
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

ODPOWIEDZ