Myjka ciśnieniowa

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

Myjka ciśnieniowa

#21

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Dokładnie :)

Lusterka, reflektory, kierunkowskazy, klamki przestrzeń pomiędzy szybą a uszczelką trzeba osuszyć powietrzem.

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

diablo228 pisze:QR_BBPOST przecież ręcznik nie wyciągnie CI wody z uszczelek, lusterka itd do tego potrzeba mieć sprężone powietrze :D
Dla tych co się zajmują to oczywiste, niema rzeczy niemożliwych i pewnie bym sobie recznikiem poradził choć nie było by efektu dlatego pytam ;)

No dobrze, to na razie tyle.. 8-)
Astra G Bertone

Awatar użytkownika
kuba83

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2015, 10:20
Auto: Opel Astra Sedan J 2015
Silnik: B14NET
Województwo: podkarpackie

#23

Nieprzeczytany post autor: kuba83 »

Ja kupilem po namysle myjkę Stihl RE 129 Plus gdyz potrzebowalem myjki do mycia auta ale i kostki elewacji itd. W zestawie mam 3 rodzaje dysz - jedna to dysza z pianownica, oraz dodatkowo szczota do elewacji i kamienia. Poza tym ma 9m weza, 150 barow cisnienia, silnik indukcyjny i co najwazniejsze aluminiowa pompe wysokocisnieniowa.
Zastanawialem sie nad Karcherem, ale nie wzialem bo wersje ponizej K5 mialy obudowe silnika plastikowa(pekaja) a K5 aluminiowa i silnik szczotkow . K7 byla juz za droga a ma tylko 10barow wiecej od Stihla. Akcesoria do Karchera rowniez sa drozsze jak i samo serwisowanie na wypadek awarii. No i co ciekawe Stihla nie kupi wszedzie z marketami wlacznie, a Karcher opanowal juz wszystko, wiec jak mi zasugerowal jeden sprzedawca jest juz marka nie na jakosc ale na ilosc i ze to nie ten sam Karcher co lat do tylu.
Myjka poki co sprawuje sie bez zarzutu, wyprobowana na wszystkie sposoby. Osobiscie marke polecam , mam tez inne sprzety i poki co procz wymiany uszczelki od zbiorniczka oleju w pile lancuchowej przez 5 lat uzytkowania nic sie nie zepsolo.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#24

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Na pewno Karcher lub Kraft Dele.. Możesz kupić inną ,ale wybieraj pompy w obudowie ,, metalowej,, przeważnie aluminium .Nie kupuj z obudowami z tworzyw sztucznych-w razie naprawy przeważnie nie do zrobienia.
Co do BOSCHA to też myśle nad tą myjką AQUATAK 110 PLUS, ona ma chyba metalową pompę.
Metal jest lepszy jeżeli się w miare systematycznie korzysta z myjki, w innym wypadku po jakimś czasie może zaśniedzieć, utlenić się lub zardzewieć, w tworzywach sztucznych to nie występuje. Tutaj jeszcze sprawdź: [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 8:31 przez bilbo, łącznie zmieniany 1 raz.
L

Ambroży26

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:45
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#25

Nieprzeczytany post autor: Ambroży26 »

Ja kupiłem w biedrze swego czasu Karcher k2 basic za 249zł. 1.5 roku pracuje bez zarzutu. :)

Visterio

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 04 paź 2017, 8:19
Imię: Visterio
Auto: Astra J COSMO
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#26

Nieprzeczytany post autor: Visterio »

Ze swojej strony polecam markę Nilfisk jakieś modele ze średniej półki. Używam od roku i bez najmniejszego problemu. Ciśnienie robocze wystarczające, zarówno do prac domowych, mycia auta, mebli ogrodowych, kostki brukowej... Fajne akcesoria dodatkowe w cenie. Wcześniej miałem Karchera K2 i porównując jakość wykonania i samą kulturę pracy i wyposażenie - duży + dla Nilfiska. Dodatkowo z zaufanych źródeł wiem, że serwis Nilfiska jest o niebo lepszy. Może zabrzmi to jakbym faworyzował jedną markę, ale więcej zgłoszeń reklamacyjnych porównując powyższe firmy dotyczy Karchera.

Awatar użytkownika
Tymon33

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2019, 13:04
Auto: Opel Insignia
Województwo: mazowieckie

#27

Nieprzeczytany post autor: Tymon33 »

Jak nie lubię, biedry, tak propozycja myjki z dyskontu brzmi całkiem rozsądnie. Nadal używasz? Chcialbym wiedzieć na ile trwała jest taka z niższej półki?

Usunięty użytkownik 861235

#28

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Osobiście za gnojka zamordowałem myjkę karcher-a tym że nie robiłem odpowietrzenia układu wody na zdjętej lancy tylko czekałem aż przepcha na wysokim ciśnieniu.
Długi wąż ogrodowy i jeszcze końcówki z zaworami stop to krótka droga do zabicia myjki, tak mi też mówił jakiś fachman z serwisu.

Ponoć się powinno po podpięciu wody do myjki zdjąć lancę i na niskim ciśnieniu (oprysku) potrzymać aż przestanie prykać i dopiero potem zakładać lancę i można używać.
Też zawsze używać włącznika on off po zakończeniu pracy i przy rozpoczęciu i nie doprowadzać do sytuacji gdzie myjkę jak wpina do gniazdka to silnik zaczyna pracować.

Jaka by myjka nie była to i ta są kiepskie, np. te żółte karcher-y dla "kowalskiego" bo tam w środku sam plastik i z natury max 3 lata i pada.
Seria profesjonalna to tak od 2000 zł się zaczyna.

To taka tylko refleksja w sumie i krótko można by opisać.

- Używaj wyłącznika na urządzeniu po skończonej pracy
- Po podpięciu wody odpowietrz układ na niskim ciśnieniu aż przestaną być słyszalne przerwy w pracy i dopiero zakładaj lance i wio.

Też mi kumpel powiedział że płyny do mycia biorą tylko na ciepłej wodzie i jak serio myć to taka ciepła woda być musi, nie gorąca, ale ciepła i nie wolno zostawiać tego za długo na aucie bo żrące cholerstwo (widać po uszczelkach, nagle czarne zacieki płyną) i też używać rękawic i najlepiej okularów i uważać bo to ostra chemia.

Można myjką jak nie umiejętnie się obchodzi (za blisko strumień ) i chemią, zrobić więcej złego jak dobrego...

A w ogóle ponoć według przepisów nie wolno już myć auta pod domem...

Awatar użytkownika
creative04

Astro-maniak
Posty: 176
Rejestracja: 14 lip 2017, 9:30
Imię: Bartłomiej
Auto: Astra J 1.3 CDTI 95KM
Silnik: A13DTE
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 1 raz

#29

Nieprzeczytany post autor: creative04 »

Pod blokiem wiadomo ale nie można pod domem? To gdzie można samemu umyć gąbką samochód?

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Digyl pisze:
08 sie 2019, 21:23
A w ogóle ponoć według przepisów nie wolno już myć auta pod domem...
:? Możesz zacytować ów przepis?

ODPOWIEDZ