Mycie silnika

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
jarekm_2005

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 9:58
Imię: Jarek
Auto: Astra H
Silnik: 1.7
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Mycie silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: jarekm_2005 »

Przymierzam się do umycia silnika. Może ktoś z was mył już silnik i komorę. Planuję użyć środka K2 a potem spłukać myjką ciśnieniową tylko pytanie co osłonić z elektryki folią?

19ralf78

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:38
Imię: Rafał
Auto: Astra H kombi
Silnik: A16XER

#2

Nieprzeczytany post autor: 19ralf78 »

Ja odradzam mycie silnika, zawsze potem są problemy.. Woda dostaje się we wtyczki i pozamiatane.
Przetrzyj szmatą i tyle..
A jak już koniecznie chcesz myć, to wszystkie wtyczki by trzeba było "zafoliować", głównie do sterownika silnika..
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
krzyś31

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 01 maja 2008, 22:12
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: pomorskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krzyś31 »

polecam przeczytać [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
jarekm_2005

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 9:58
Imię: Jarek
Auto: Astra H
Silnik: 1.7
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: jarekm_2005 »

A macie u siebie osłony pod silnikiem? Pytam bo ja takowej nie mam i ten silnik jest strasznie brudny

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

Ja osobiście w każdym samochodzie , który miałem myłem silnik z wyjątkiem okresu zimowego i nigdy nie robiłem tego myjką ciśnieniową , na pewno wtedy będą problemy .

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

jarekm_2005 pisze:Przymierzam się do umycia silnika. Może ktoś z was mył już silnik i komorę. Planuję użyć środka K2 a potem spłukać myjką ciśnieniową tylko pytanie co osłonić z elektryki folią?
Myłem ostatnio w AG właśnie K2 Akra i efekt jest dobry, ma być ciepło więc to powtórzę jeszcze.

Zasłoń UEC oraz wszelkie przekaźniki folią, nie wiem jaki masz silnik, warto też zasłonić układ wtryskowy, więc w okolicach przepustnicy wszystkie podciśnienia i kostki elektryczne też zasłoń. Alternatory w tych autach są dość awaryjne (mowa o dieslach przede wszystkim), uważaj żeby go nie zalać wodą, z zasłonięciem tego elementu i tak jest ciężko, ale jak Ci się uda to tym lepiej.

Resztę obficie spsikaj tym K2 i poczekaj z 5 minut (nie kilkadziesiąt sekund jak to jest napisane na etykiecie) po czym spłukaj strumieniem wody z odległości minimum pół metra.

Odpal silnik i pozwól wodzie odparować.


Nic się nie stanie.

Aha, ja też myłem go na myjką.

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

dokladnie tak jak kolega wyzej akrA najlepsza do tej operacji czasem myje felgi tez tym bo nie niszczy lakieru zawsze myje myjka cisnieniowa tyle ze nie mozna przeginac z iloscia wody i bedzie git
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

paluch

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:08
Imię: Szymon
Województwo: wielkopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: paluch »

JA bym tez odradzał gorąco nadmiar wody. Silniki sie myje przecież ale ryzyko że będą z tego kłopoty zawsze jest. ja zrobiłem to raz, na szczęście nic się nie stało a używałem do tego [External Link Removed for Guests].
Tak czy inaczej środków jest trochę dostepnych więc można kombinować ale to delikatna sprawa bym powiedział 8-)

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

My w robocie zawsze myjemy myjką ciśnieniową i nigdy nie było problemów, a trochę się już tego przewinęło :)
Nic nawet nie jest zakrywane tylko na żywca się leci :)

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

mlodygd pisze:My w robocie zawsze myjemy myjką ciśnieniową i nigdy nie było problemów, a trochę się już tego przewinęło :)
Nic nawet nie jest zakrywane tylko na żywca się leci :)
Ja u siebie również nic nie zakrywałem i zawsze pod dużym ciśnieniem myłem silnik oczywiście odpalony. Do dzisiaj nie mam żadnych problemów :) I nie mam zamiaru zmieniać tej metody :P
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

ODPOWIEDZ