Pielegnacja auta w zime?

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
paluch

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:08
Imię: Szymon
Województwo: wielkopolskie

Re: Pielegnacja auta w zime?

#11

Nieprzeczytany post autor: paluch »

A ja się zastanawiam nad położeniem na przyszły rok na zime powłoki . Zacząłem trochę czytać o tym i wydaje się to niegłupi pomysł tylko trzeba rochę zainwestować [External Link Removed for Guests]
Oprócz tego że powłoka to trzeba przed tym wypolerować podobno porządnie auto i miec raczej lakier połatany odpowiednio. Ale jesli to miałoby dac długotrwały efekt w zabezpieczeniu lakieru to czemu nie. Tylko chyba bym mimo tego że lubie kosmetyczne zabawy przy aucie , zlecić to komuś kto juz to robił. Co o tym myslicie?

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Kwarce sa spoko jak ktos nie chce co 2 miesiace woskowac auta :-) nie mozna tez wierzyc w to ze 2 lata bedzie dzialalo, trzeba je odpowiednio pielegnowac. Ogolnie temat rzeka, ciagle pokazuje sie cos nowego. Co do nakladania to lakier musi byc w jaknajlepszym stanie, nawet na auta z salonu nie udalo nam sie jeszcze nalozyc kwarcu bez korekty przed tym... Przygotowanie lakieru, aplikacja, docieranie tez nie jest bajeczne, wiec jak Cie stac to jedz do studia, chyba ze chcesz sie samemu bawic to polecam przestudiowanie tematow na kosmetyce
[External Link Removed for Guests]

mlokos

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2013, 15:20
Imię: Kamil
Auto: Astra H kombi
Silnik: Z17DTR
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bialystok

#13

Nieprzeczytany post autor: mlokos »

Co polecacie jako zabezpieczenia lakieru na zime przed sola ?

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Jest spory wybór: powłoki kwarcowe i ceramiczne, sealanty, woski hybrydowe. Ze swojej strony mogę polecić to co mam teraz na aucie, czyli zestaw Duragloss 601 i 105. Śnieg, sól czy ulewny deszcz nie robi na nim wrażenia. Nadaje fajnego połysku i jest mega śliski - woda momentalnie ucieka z lakieru.

ODPOWIEDZ