Sprawdzony odswieżacz powietrza?

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

Re: Sprawdzony odswieżacz powietrza?

#91

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Przeczytałem wątek i postanowiłem zamienić Dr Marcusa Senso Deluxe na CS Desert Jasmine. Nie porównuję zapachów bo to indywidualna sprawa, ale jeżeli chodzi o rozprowadzenie zapachu w aucie to Dr Marcus zdecydowania wygrywa. CS otwarty na maxa założony dzień wcześniej wchodzę do samochodu i nie czuję nic, gdy przyłożę do nosa to oczywiście czuć. Mówię sobie może coś jest z moim powonieniem nie tak, ale podwożę koleżankę do pracy pytam się czy czuje nowy zapach - nie. Dr Marcusa wyczuła od razu wsiadając do auta. Mam jeszcze na testy CS Gardenia Del Mar ale sądzę że będzie podobnie. Również żel zdecydowanie lepiej wygląda niż klocki jakiegoś drewienka :lol: Muszę przeprosić DR Marcusa i z bagażnika włożyć go do środka auta a CS za karę do bagażnika. Dr Marcusa mam od miesiąca i nadal go czuję.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

#92

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

A zerwałeś denko z puszki? :lol: Może to jest przyczyna :mrgreen: A tak serio to nie wiem dlaczego nie pachnie u ciebie. Wybrałeś trochę delikatne zapachy, szczególnie Gardenia Del Mar, choć Desert Jasmine jest odczuwalny w samochodzie przez dłuższy czas. Daj mu szansę, niech postoi kilka dni, to nie śmierdzący syf, który uderzy Cię po nozdrzach jak tandetna choinka z marketu i nie będziesz mógł w aucie wytrzymać, a za tydzień nie będzie śladu po nim. Mam obecnie w aucie Fresh Linen, którego praktycznie nie czuć, lekka nutka pojawia się w cieplejsze dni. W Jaguarze, którym wyjeżdżam sporadycznie, raz na miesiąc, mam wstawiony Golden State Delight.... od roku i go czuć. Wystawiłem go przy sprzątaniu w weekend na dach drugiego samochodu w garażu i żona pytała co tak ładnie pachnie :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#93

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Ok poczekam jeszcze trochę. Wybrałem właśnie te zapachy po przeczytaniu twojego postu i przyznanej punktacji. ;)
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

#94

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

No fakt ale o gardenii nawet pisałem, że mógłby być bardziej intensywny :)
A gdzie wstawiałeś puszkę? Ja delikatne zapachy staram się eksponować w miejscach, gdzie choć na jakiś czas wpadnie słońce. Obecny Fresh Linen stoi sobie pod wajchą ręcznego, bo inaczej tylko wprawny nos mógłby go wyczuć. Gardenia, a przede wszystkim Jasmine już były bardziej wyraziste, choć w dalszym ciągu delikatne i powinieneś je czuć bez problemu. Sam nie wiem czemu go u Ciebie nie czuć. Może jakieś zaległości magazynowe, ale znów puszki są szczelne, więc nie byłoby możliwości zwietrzenia. Naprawdę nie wiem. Szkoda byś się zraził do tak fajnej serii, bo jest tyle fajnych nut do przetestowania :)
[External Link Removed for Guests]

Graniasty

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2015, 20:48
Imię: Marcin
Auto: Astra 2006
Silnik: 1.8
Województwo: mazowieckie

#95

Nieprzeczytany post autor: Graniasty »

SIWY_OPOLE pisze:Macie jakies sprawdzone patenty na ladny zapach w aucie ?? choinki sa fajne ale krotko dzialaja a tych zelowych jest tyle ze nie wiadomo co kupic kiedys mialem zwykly briss orange pod siedzeniem nie widac co a ladnie bylo czyc pomaranczami moze ktos ma lepszy pomysl lub cos sprawdzonego

Poszukaj w internecie zapachów kemko.
Świetnie pachą są bardzo dobre i długo trzymają.

Awatar użytkownika
Bartek7

Astro-maniak
Posty: 495
Rejestracja: 26 paź 2011, 17:36
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#96

Nieprzeczytany post autor: Bartek7 »

ostatnio mama kupiła mi jakiś zapach z K2 w takiej fiolce zawieszanej na lusterko i byłem mega zaskoczony. Zapach było czuć w całym aucie i jak się skończy ten co mam t o pewnie dalej kupię ten zapach z K2.
Polecam ;)

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#97

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Jeżeli chodzi o listki zapachowe to swego czasu kupiłem serię Areon Sport Lux.Naprawdę super to pachniało, każdy zapach był intensywny i "nowoczesny". Ale w końcu zrezygnowałem z nich bo raz nie lubię jak mi coś dynda na lusterku a gdzie indziej to nie ma jak przyczepić, a dwa to dośc szybko traciły intensywność, co raczej jest standardem dla listków.
Ale ogólnie byłem bardzo zadowolony...
[External Link Removed for Guests]

hubertus90

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2015, 21:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#98

Nieprzeczytany post autor: hubertus90 »

Osobiście polecam odświeżacze California Scents. Sam je używam od dłuższego czasu,duży wybór zapachów, przystępna cena i przede wszystkim długa trwałość zapachu.

Awatar użytkownika
astraTTastra

Astro-maniak
Posty: 310
Rejestracja: 04 mar 2015, 20:28
Imię: KAMIL
Auto: CASCADA
Silnik: 1.6 TURBO
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 1 raz

#99

Nieprzeczytany post autor: astraTTastra »

Też jestem tego zdania co Hubert

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#100

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Uważam, że żaden odświeżacz nie zastąpi porządku w aucie i świeżego powietrza.
Auto trzeba często odkurzać, czyścić tapicerkę podłogi i siedzeń, nie dopuszczać do jedzenia w aucie (20 minut przerwy w podróży nikogo nie zbawi na jedzenie w lokalu zamiast w aucie, a jak nie ma czasu to i na głodno się dojedzie, z głodu w samochodzie nikt nie umarł). Oczywiście palenie w samochodzie papierosów to wg mnie przestępstwo (teraz w ogóle nie palę, kiedyś, jak paliłem to też nie w samochodzie). Zresztą smrodu papierosów nie zamaskuje żaden odświeżacz.

Jeśli tapicerka jest czysta i auto regularnie wietrzone (przy słonecznej pogodzie wyjąć dywaniki, otworzyć wszystkie drzwi i wywietrzyć auto kilka godzin) to nie są potrzebne odświeżacze, które należy pamiętać, tylko maskują smród a go nie usuwają.
Ja zamiast maskowania wolę się pozbyć źródła uciążliwych zapachów z auta i oddychać świeżym powietrzem.

ODPOWIEDZ