Jaki wosk do czarnego lakieru ?

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki wosk do czarnego lakieru ?

#21

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

heh no niezłe masz pojęcie :D wosk polerować maszyną :lol: Wosk to sie poleruje grubą, mięsistą dobrą mikrofibrą a nie maszyną:P Kładę na lakier woski za duże pieniądze klientom gdzie ilość zużytego wosku to kilka gramów na całe auto, znikoma praktycznie ilość a ty byś to chciał maszyną robić:P może wpierw naucz się kolego woskować dobrze.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

keszelski

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 10 kwie 2013, 12:54
Imię: Leszek
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 / 115 KM
Województwo: śląskie

#22

Nieprzeczytany post autor: keszelski »

i tak robię dotychczas - ręcznie grubą miękką MF.

Cały podstawowy cykl detailingowy od piany przez cleaner po wosk, to dość czasochłonne i trochę męczące zajecie. Mieszkam w bloku i nie mam warunków, czyli miejsca gdzie mógłbym myć na 2 wiadra i garażu z oświetleniem, żeby cykl rozłożyć w czasie. Robię to w miejscu, gdzie muszę to wszystko ogarnąć za jednym pobytem w ciągu kilku godzin. I dlatego pomyślałem o usprawnieniu maszyną - niekoniecznie do polerowania wosku.

Ale uprzejmie dziękuję za sprowadzenie z manowców w sympatyczny sposób.

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Krauss DA to wydatek około 500zł. Nie potrzebujesz Rupesa za grube tysiące. Moim zdaniem do cleanera oraz lekkiej korekty maszyna ma sens, zwłaszcza że Ople mają miękkie lakiery. Oszczędzasz mnóstwo czasu oraz wysiłku, a efekt jest o niebo lepszy. Jeśli masz kasę, to warto.

PS. Płynne woski i sealanty jak najbardziej można nakładać maszynowo (pad finishing, niskie obroty). Ścieranie wosku to tylko ręcznie grubą fibrą, tak jak już było opisane.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#24

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

leszku czasem trzeba mocniej powiedzieć :) aby dotarło do klienta co i jak bo nie każdy wie wszystko. Podobnie z cleanerem nie wiem co masz ale nie kazdy nadaje sie na maszyne. Trochę sie tego juz przerobiło w pracy jak coś to pytaj postaram się pomóc :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

FK Pink ostatnio kladlem i powiem Wam całkiem przyjemnie grafit pod nim wyglądał :)
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

macca

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:15
Auto: BMW
Województwo: kujawsko-pomorskie

#26

Nieprzeczytany post autor: macca »

FK 1000 położyłem ostatnio na zimę i poleżał przy regularnym myciu prawie 3 miesiące. Wystarczyło go 'odetkać' porządnym myciem i nawet po 2 miesiącach był mega widoczny na aucie.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#27

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

koledzy woski FK a zwłaszcza pink daje zajeb..wykończenie jakby tafla szkła na lakierze się znajdowała :) bardzo fajny produkt w dobrej cenie :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#28

Nieprzeczytany post autor: mefju »

macca pisze:FK 1000 położyłem ostatnio na zimę i poleżał przy regularnym myciu prawie 3 miesiące.
To bardzo krótko leżał. 2-3 miesiące to typowo letni wosk bez problemu osiąga. Na pewno dobrze przygotowałeś lakier cleanerem? FK 1000p to sealant i powinien się utrzymać znacznie dłużej. U mnie sealant Duragloss 105 leżał od połowy października do końca kwietnia, czyli prawie 6 miesięcy. Pewnie byłby dłużej, ale robiłem polerkę. Myślę, że prawidłowo położony FK wytrzyma też gdzieś w tych granicach.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#29

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

mejfu wszystko zależy od użytkowania auta :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Awatar użytkownika
Baciar007

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:03
Auto: Audi A6 C5 Avant
Silnik: AMX
Województwo: dolnośląskie

#30

Nieprzeczytany post autor: Baciar007 »

witajcie...jestem nowy na tym forum i chciałbym się dowiedzieć od Fachowców jakie produkty mam kupić od A do Z aby lakier w moim aucie był dobrze zabezpieczony...
więc kolor lakieru jest czarny Kod: LZ9W
auto Audi A6 C5 Avant
wydatek na produkt ok.300zł
na lakierze są widoczne w niektórych punktach rusy i białe kropki po kamyczkach....
polerowałem wcześniej pastą tempo i mleczkiem którego nazwy nie pamiętam...ale teraz chce coś z wyższej półki..

pozdrawiam

ODPOWIEDZ