Mycie auta i co dalej?

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mycie auta i co dalej?

#11

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

to nie jest żadna alternatywa, coli czy fk to woski które na lakierze utrzymują się do 6miesięcy a nie 10 myć, to jedne z najbardziej trwałych wosków oraz dobrze zabezpieczających zimą :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#12

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Miałeś przyjemność obcowania z armourem?

Mam te 3 produkty i możesz mi wierzyć, że przy tym 10 myciu zgodnie ze sztuką armour dalej kropelkuje i działa :)
Po drugie- 10 myć przy założeniu mycia co 2 tyg. to jest to ok. 5 miesięcy. W między czasie bezdotyk :D
My Friends Are My Heroes

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#13

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

ale co ma kropelkowanie do zabezpieczenia ? ty mylisz kolego teraz pojecia, coli i fk tutaj omawiane to ekstremalne woski zwłaszcza zimowa porą które chronią lakier, kropelkowanie i zabezpieczenie podobne do tego produktu da ci dobry szampon, zwykły kowalski jest zadowolony bo ma kropelki na aucie, podobnie jak po sonaxie z tesco. To nie są porównywalnej klasy produkty, ty nie patrz na napis że do 10 myć, a deszcz to co ? warunki drogowe itd. A pozatym aby wosk dobrze i długo leżał na aucie to trzeba go wpierw dobrze przygotować a nie tylko zakupić, wydać 60zł i patrzeć jak mam kropelki :) Kosmetyką zajmuję się od dawna i robie to na codziennie i taki produkt to jest dobry ale dla kowalskiego, daje prosty przykład mój sąsiad woskuje auto sonaxem z tesco i jest zadowolony a auto za 160tyś :) i ma kropelki, czuje że lakier jest zabezpieczony a tak faktycznie to nic niema oprócz tych kropel.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#14

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Napisałem na samym początku, że na elementach gdzie jest położony armour analogicznie(a nawet lepiej) jak przy 476 i FK1000 znaczniej łatwiej domywa się filtr drogowy, brud i osad. Kropelki dla mnie sygnalizują, że wosk/sealent żyje i ma się dobrze, a co za tym idzie zabezpiecza i spełnia swoją funkcje.
Nigdzie nie krytykuje 476 czy fk1000 tylko chce powiedzieć, że jest coś o podobnej trwałości do tych dwóch zawodników dostępne niemalże od ręki w każdym intercarsie. Oba woski są naprawdę mocarne, ale np. mało znany BH auto balm nie wiele gorzej wypada na ich tle-plusem jego jest, że maskuje drobne zarysowania.
W zupełności się zgadzam, że należy dokładnie przygotować powierzchnię pod wosk i to niezależnie od tego co położymy na lakier.

Diablo228 nie chce się z Tobą spierać tylko pokazać, że świat nie kończy się na mocarnym 476 i FK1000, ale jest też wiele innych fajnych produktów w podobnej cenie o podobnych właściwościach.

Z tych przetestowanych przeze mnie polecam: Armour All Shield, BH Auto Balm, Duragloss #111 i oczywiście legendarne 476 i FK1000 :)
Nie polecam dodo juice blue velvet, nie lubię też politury Poorboy Black Hole, wszelkie woski koloryzujące należy omijać z daleka,

Tak w ogóle to miałeś styczność z Armour All Shield :)? Wskaż mi dobry szampon, który sam z siebie da mi kropelki :D?

BTW

Nie wierzę w marketingowe głupoty wypisywane na etykietach, gdyby nie Ty to nawet nie wiedziałbym, że jest tam zapisek o 10 myciach.
Jeśli Twój sąsiad używa czerwonego wosku sonaxa w płynie to naprawdę jak za tą cenę to daje radę do pierwszych 2 myć lub do pierwszej ulewy :) Podobnie jak formuła 1 :)
My Friends Are My Heroes

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#15

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

ale ty mi nie musisz udowadniać że świat nie kończy się na tych woskach bo w tym temacie siedze od 2010r i zajmuje sie tym zawodowo poprzez studio czy sklep, zapewnie sporo wcześniej niż ty kolego o takich produktach słyszałeś z powodu braku możliwosci ich zakupu. Testowaliśmy ten produkt w studio ale on jest spoko do kilku myć, potem blednie, i znika,wybacz ale to produkt dla zwykłego kowalskiego, popsika sobie nim auto, błyszczy sie i coś tam zabezpieczy zwłaszcza latem :) samą firmę można porównać do polskiego k2, autoland itd. ten produkt np. fajnie się sprawdzi latem bo ładną tafle, a zimą gdzie potrzeba mocnego zabezpieczenia on ginie.Wybacz ale my troszkę inaczej testujemy produkty i mamy inne wymagania. Gdyby owy produkt był na tyle dobry to nie był by on oferowany w sieciówkach tylko w sklepach z asortymentem detailingowym, stosowanym do prac przy zabezpieczeniu itd. No i najważniejsze że ten produkt nie wymaga od kupującego przygotowania lakieru pod żadnym kątem, ani cleaner ani Ipa nie są potrzebne :) dlatego ci tłumaczę to sealent w plynnej postaci który może być stosowany na lakier co kilka myć i w tym czasie łatwo auto się myje, itd Czemu poleca się coli i fk z tego względu że kupując za 80zł można dostać produkt łatwy w aplikacji, dobrze zabezpieczający itd. a do tego woski dodadzą uroku lakierowi poprzez głębie czy efekt lustra itd. W tej cenie żaden inny producent nie oferuje takiej ilości produktu ja ci dwoje :)
A porównując te 3 produkty - napisałeś o szybszym spływaniu wody itd. i to się zgadza ponieważ zadanie, ochrona tego produktu są troche inne niż typowych wosków. Ten produkt można by porównać sobie z duraglossem 111 który go zmiecie swoją trwałością :)

Nikt sie nie kłóci tylko wymieniamy spostrzeżenia dla innych którzy też poszukują produktów dla siebie.

Black Hole ma za zadanie dodać efektu na lakieru i to zadanie spełnia znakomicie, a wosk dodo również dobrze się spisuje na ciemnych lakierach dobrze przygotowanych, trwałość jego na lakierze około 1-1,5miesiąca bo to wosk typowo letn
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

Diablo po mf od kiedy się auto rysuje? ;) i ktoś tu pisał że ten szampon sonaxa łagodny zjada wosk a jest to nie prawda.a, i raczej pod każdy wosk wypada dac cleaner tyle że po nim warto odtluscic lakier za pomocą ipa. Wielu z was ciągle myli czym jestcleaner a czym ipa skoro piszecie żeby zamiast cleanera dawać tylko ipa. I to że coś jest w markecie nie znaczy że złe. Wiele razy było pokazywane w testach ze jestmultum produktów bardzo dobrych. Meg's też stoi w markecie w USA.
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#17

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

ventura pod każdy powinno się zastosować cleaner ale pod coli 476 nie ma takiej potrzeby wystarczy dobrze odtłuścić lakier IPĄ i nie jest to mój wymysł tylko sprawdzony przez wielu wielu użytkowników którzy ten wosk znają, uwielbiają itd. opcja z cleanerem + ipa + wosk to opcja na bogato:D
A od kiedy to się lakier kolego wyciera ? Ręcznik się przyklepuje, nie ciągnie wtedy ryski nie powstaną :) to też już sprawdzone. a czy powstają ryski po przetarciu fibra lakieru ? tak np.podczas korekty nowej mazdy 6, czy accorda bez problemy takie ryski zrobisz :) sam tego doświadczyłem, podczas wycierania auta fibrą do sucha, przecież ten lakier sam się nie rysuje od niczego, podobnie z holsami.ty kolego możesz uważać inaczej, mieć inne zdanie na dany temat i trzeba to zrozumieć i szanować :)
Zwykły użytkownik połowy spraw nie pozna, nie zauważy na lakierze, ale jeśli ktoś wchodzi w temat detailngu to trzeba pomagać innym żeby ich uczulić że sam wosk na lakierze nic nie zdziała bez cleanera czy glinki itd.
NIe porównywajmy Polski do USA :) w sensie kosmetyków bo dzieli nas ogromna przepaść :) Megs to nie jest jakaś mega wysoka półka ma fajne produkty i gorsze jak każdy producent.
Są produkty warte zakupu w markiecie jak sonax BSD który bardzo fajnie lakier zabezpiecza.
schodzimy z tematu troche już i robi się off topic :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#18

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Łukasz jeśli testowałeś to zmienia postać rzeczy- mamy po prostu 2 skrajnie różne opinie na temat produktu :)

O ja nieświadom, teraz też sprawdziłem z kim dyskutuje, więc czapki z głów- masz x razy większe doświadczenie :)
My Friends Are My Heroes

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#19

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Nie czuje się abym był dobry w tym temacie ponieważ jest to ogromny dział, nie jest się w stanie wszystkiego pojąć, czasem zwykły użytkownik więcej powie na temat cleanera czy wosku, niż ja czy ktoś inny zajmujący się tym, a to dlatego że rzadko się już testuje wszystkie produkty z powodu braku czasu, chęci itd. no i każdy szuka czegoś innego, dla swojego budżetu itd. Na rynku jest tak dużo kosmetyków że niema szans wszystkiego pojąć i znać, i trzeba czytać słuchać co inni przetestowali, jak działa itd. zaczynałem od nielsena, dodo i megsa a potem kolejne marki, produkty i tak do dziś.
teraz testujemy np. próbki od firmy carchem, sporo produktów w dobrych cenach:) oczywiście opinie przedstawicieli z Polski są superowe a życie pokaże co jest warte zakupu i polecenia innym:) Jest wiele dobrych produktów w niskich cenach i są mega wydajne nie zawsze potrzeba wydać majątek aby dobrze zadbać. Większość produktów dostaje się do firmy na testy, bezpłatna reklama.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

KonikM

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2013, 0:53
Imię: Maciej
Województwo: wielkopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: KonikM »

I co? Zrobiłeś już jakieś testy carchem?

ODPOWIEDZ