Mycie auta i co dalej?

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Ragless

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 17 lis 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Mycie auta i co dalej?

#1

Nieprzeczytany post autor: Ragless »

Witam

W związku z posiadaniem 2,5-letniego auta opel z bardzo miękkim lakierem podpowiedzcie jak myć i czym wycierać auto aby nie było zacieków oraz rys po wycieraniu auta? Do tej pory stosowałem szampon łagodny SONAX do mycia rękawica z frędzlami z mikrofibry + myjka ciśnieniowa po umyciu wycieranie do sucha mikrofibrą ale zanim zdążę wytrzeć całe auto to pojawiają się białe zacieki + plamy i muszę niestety zabierać się za woskowanie ( stosuje Wosk koloryzujący SONAX NANO PRO - bo nabyłem za grosze większą ilość tego specyfiku) aby nie szorować na sucho tych zacieków. Jaki wy macie sposób na zacieki po myciu? Czego używanie do wycierania do sucha po myciu aby nie rysować lakieru? Ja myślałem o Tenzo Rollex lub K2 Maxima stosował może ktoś?
Opel Astra J ST 1.4T <140KM> 2011
Opel Astra F Combi 1.4i <C14SE>

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#2

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Kolego to co zakupiłeś możesz do kosza dać :)
auta się nie wyciera mikrofibrą bo się lakier rysuje :) jak już to osusza ręcznikiem do osuszania. Masz bardzo młode auto więc warto o nie zadbać porządnie. Wszystkie pseudo produkty jak k2, plak itd to tylko wydawanie kasy. Sonax z tesco podobnie :)

Auto rozumiem myjesz w cieniu i na chłodnym lakierze :)

Jak masz pytania to pisz postaram się pomóc :)

do osuszania - [External Link Removed for Guests]

do tego dobry wosk, aplikator i Quick właśnie na zacieki :) wszystko da się zrobić tylko budżet określ a produkty się znajdą :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Awatar użytkownika
gandi

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2008, 10:31
Auto: Astra H TT | Astra G HB
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk

#3

Nieprzeczytany post autor: gandi »

Tenzi rollex używałem do osuszania ale jakiegoś szału nie robi ale za tą cenę cudów się nie ma co spodziewać

lakieru też nie uszkadza wiec możesz sprawdzić a k2 to odpuść
Obrazek

Ragless

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 17 lis 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ragless »

Co do budżetu to ma być wiadomo tanio i dobrze :D
Choć rękawice z mikrofibry i dwa wiadra ( szampon i do płukania rękawicy) mam a to już coś na początek :P :roll: Zawsze myje w cieniu i na chłodnym lakierze choć przyznam że na astrze h mimo że czarny był lepszym lakierem niż w tej ciemno szarej astrze j ale to moje zdanie amatora, szampon używam ten sam od lat czyli pomarańczowy sonax łagodny.
A na poważnie to zaproponuj coś:) Ja niestety fachowcem w detalingu nie jestem ;)
Opel Astra J ST 1.4T <140KM> 2011
Opel Astra F Combi 1.4i <C14SE>

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#5

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

wiec tak

podstawy to pozbyć się syfu z lakieru inaczej żadne woskowanie nie ma sensu, poprostu kasa spływa ci z lakieru szybko :)

masz rękawice i wiaderka to najwazniejsze podstawy masz :D

1, szampon zmień na taki co ci nie będzie wosku jadł np. - [External Link Removed for Guests]
2. recznik do osuszania - [External Link Removed for Guests]
3. Glinka do lakieru - dzięki niej ściągniesz ten syf który tam już jest, lakier będzie śliski i przygotowany pod wosk
[External Link Removed for Guests]
4. opiłki metalowe - to trzeba sciągnąc z lakieru, felg chemicznie - [External Link Removed for Guests]
5. IPA - do otłuszczenia lakieru pod wosk coli 476 - [External Link Removed for Guests]
6. wosk - coli476 mega trwały zwłaszcza dobrze lakier zabezpiecza ci zimą :) - [External Link Removed for Guests] utrzymuje się do 6 miesięcy na lakierze spokojnie przy 2 warstach
7.aplikator - [External Link Removed for Guests]
8.fibra do wosku - [External Link Removed for Guests]
i gotowe :) tak to mniej więcej ma wyglądać :) a same produkty spokojnie starczą na 2 sezony :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Ragless

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 17 lis 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Ragless »

Witam

Dzięki za materiały muszę się przespać z tematem i namówić żonę :D
A szukając w internecie natrafiłem na ciekawy [External Link Removed for Guests]
Opel Astra J ST 1.4T <140KM> 2011
Opel Astra F Combi 1.4i <C14SE>

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#7

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

masz podobny zestaw :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#8

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Nie można mówić, że wszystkie produkty Sonaxa są do kosza :) Quick detailer Sonaxa Brilliant Shine Detailer to kocur nad kocury jeśli chodzi o wytrzymałość i kropelkowanie :) Powłoka Sonaxa Netshield też jest rewelacyjna dodatkowo pasty polerskie mają naprawdę niezłe.

Rękawice nie ma dramatu- na pewno lepsza niż gąbka czy szczotka :) Jak wcześniej opłuczesz auto pod ciśnieniem i będziesz mył na dwa wiadra i ją dokładnie płukał to wielkiej szkody nie wyrządzisz :)
My Friends Are My Heroes

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#9

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

marszo ale to produkty już z innej lini sonax co mówisz a tu o sonax do tesco mowa była :) to 2 różnego rodzaju inne produkty do innych klientów kierowane :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

#10

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Masz racje, z tym, że Briliant Shine Detailer czasami jest dostępny w supermarketach :D
Z ciekawych alternatyw dla colliego i Fk 1000 jest:
[External Link Removed for Guests]
Który można dostać w intercarsie.
Moim zdaniem lepiej Kropelkuje i łatwiej się domywa samochód niż po collim czy fk, minus trochę gorzej wygląda, mniejszy wet look, ale fajnie przyciemnia :) Tak jak Colli nie potrzebuje cleanera :)

poglądowe :D

[External Link Removed for Guests]
My Friends Are My Heroes

ODPOWIEDZ