Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
marszo

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 09 lut 2012, 7:45
Imię: Robert
Auto: astra h gtc 07'
Silnik: z18xer
Województwo: lubelskie

Re: Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

#31

Nieprzeczytany post autor: marszo »

Marcello zgadzam się z powyższym w 100% :) W poprzednich postach nie było tak pełnych informacji na ten temat w jakich okolicznościach pozwoliłeś sobie na pominięcie glinkowania.

Ja też bym się cieszył jakby mi RED poleżał na blackholu 2 miesiące :) Gyeon Cure kosztuje 100zł za 400ml i w sumie do tego zostało stworzone :) Bardziej mu do sealentu w sprayu, aniżeli quick detailera

BTW Sonaxa BSD równie długo kropelkuje i trochę jednak jest tańsze :) Osobiście wolę Quick Detailery, które podbijają look :)
My Friends Are My Heroes

GreyWpr

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 gru 2014, 15:58
Auto: Astra GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: mazowieckie

#32

Nieprzeczytany post autor: GreyWpr »

Warto w takim wypadku się zastanowić czy warto tak dłubać aby otrzymać tylko "kropelkowanie" w głównej stronie wszystkim zależy na zabezpieczeniu lakieru ;)

Właśnie, jeżeli położymy powłokę na lakier już po korekcie, odtłuszczony etc. to np. za 6-10 miesięcy poprawić i nałozyć wosk na powłokę?

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#33

Nieprzeczytany post autor: domior »

Udało mi się w końcu wczoraj przeprowadzić pucowanie auta. Zrobiłem tak jak mi tutaj radziliście. Czyli mycie wstępne tutaj musiałem skorzystać z myjni bezdotykowej bo nie mam jeszcze pianownicy, potem pojechałem za miasto. Na dzień dobry spłukałem auto wodą z tego co się nazbierało podczas dojechania na miejsce i przystąpiłem do mycia na dwa wiadra. Już po samym umyciu Meguiar's Gold Class auto wyglądało jakby było na woskowane. Potem glinka, która praktycznie nic nie ściągła ale przynajmniej nauczyłem się jej stosować. Potem kolejne mycie na dwa wiadra i osuszanie ręcznikiem. Potem poszedł cleaner MOTHERS Pre Wax Cleaner (taki mi polecili w Shining Car) i na koniec wosk Harly Wax. Zajechałem na 16 a skończyłem o 19. Wszystko musiałem robić pod chmurką bo do garażu jeszcze nie ma wjazdu (dom w trakcie budowy) więc musiałem pojechać popołudniu żeby już słońce tak nie grzało. Tak się ze wszystkim spieszyłem że nie zrobiłem zdjęć a aparat miałem ze sobą :( W każdym bądź razie efekt jest taki że samochód wygląda dużo lepiej niż wyjeżdżał z salonu :D Wosk się bardzo łatwo nakłada i równie łatwo poleruje. W nie których miejscach dałem za grubą warstwę to polerowało się ciężej, ale później już wyczułem ile dawać i szło elegancko. Jakby ktoś się zastanawiał na zakupem tego wosku to szczerze polecam.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#34

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Mówiłem ci że to dobry wosk w tej cenie :)

Opel Insignia - zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną - Nano Ceramic Protect Hard 9H - ochrona lakieru do 5lat

Oczywiście auto po korekcie lakieru :) Niestety myślałem że insignia jest bezpieczna przed rdzą :lol: opel to aut chyba nie nauczy się robić, w kilku miejscach pojawiała się rdza, jak w astrze 1 obok baku, drzwi - w miejscach gdzie wchodzą wiązki. Więcej nie szukaliśmy :) obok baku oczywiście miejsce przypadkowo zauważyliśmy więc wszystko zdemontowane, wyczyszczone i zabezpieczone :D

[External Link Removed for Guests]
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#35

Nieprzeczytany post autor: domior »

I miałeś racje. Na pewno nie będzie tak trwały jak Colinite czy FK 1000 ale za to na pewno daje ładniejszy efekt końcowy.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#36

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

wiosna - jesień lakier ma pięknie wyglądać :P więc trwałość idzie na drugi plan. Zimą wiadomo liczy się jak najlepsze zabezpieczenie.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

meriva

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2014, 20:44
Auto: Meriva B
Silnik: 1.4 T NEL
Województwo: mazowieckie

#37

Nieprzeczytany post autor: meriva »

Witam!
Potrzebuję porady doboru kosmetyków. Pacjent Meriva, kolor szaro-złoto-beżowy peperdust. Autko 7 miesięczne 2014r myte wyłącznie na bez dotyku ok 12 razy. Lakier szorstki w dotyku, bez rys, zmatowień, nie wycierany żadnymi szmatami itd. Wygląda jak z salonu ale czuć pod ręką, że przybywa na nim syfu.

Baza:
Myjka Nilfisk 120 barów z dodatkami dysze, kiepska pianownica ale jest -450zł
Wiaderka x 2 są -10zł
Separatory do wiaderek-coś wyrzeźbię :-)


1.Piana
SG Fruit Cherry Snow 1l ~31zł
lub
SG Perfect Active Foam 1l ~32zł

2.Szampon
Blink Fruit Island Car Shampoo Bubble Gum 1l ~22zł

3.Rękawica
Mastershine Mammoth ~25zł

4.Ręcznik do osuszania
Mastershine Fluffy 90x60cm ~34zł
Nie wiem czy nie lepiej kupić 2 sztuki?

5.Oczyszczanie
IPA 1l ~16,50zł
Będzie to potrzebne pod wosk?

6.Smoła
SG New T&G 1l ~30zł
Drzwi i zderzaki można tym bezpiecznie pryskać?

7.Opiłki metali
SG Iron Off V3 0,5l ~41zł
Będzie to potrzebne czy glinka starczy?

8.Glinka
ValetPro Yellow Poly Clay 100g ~33zł
Nigdy tym nie robiłem, rozumiem że po jej zastosowaniu lakier będzie gładki? Nie na robi to rys na masce, dachu czy drzwiach-poślizg woda z atomizera? A może po umyciu szamponem z rękawicą pozbędę się szorstkości lakieru?

9.Mikrofibra do polerowania wosków
SG Blue 40x40 2szt ~13zł

10.Gąbka do wosku
MS Super Soft Foam 1szt 5,10zł

11.Woski
I-w płynie SG Bees Knees Purple Spray Wax 500ml ~30zł
II-twardy Mothers FX SynWax 311g ~68,50zł
lub
Finisk Kare 1000P 412g ~89zł
Więc który z tych 3 wosków? Nie chce siedzieć przy nakładaniu i polerowaniu pól dnia-ten lakier na Oplu jest tak miękki, iż mikrofibra może go porysuje . Bardziej zależy mi na zabezpieczeniu choćby na miesiąc, łatwości aplikacji.

Po podliczeniu wychodzi mi pomiędzy 350zł-435zł( w zależności czy z 1 ręcznikiem i jakim woskiem, bądź dwoma).
Da radę zejść jakoś z ceny??, choć wiem że towaru na 2 lata chyba starczy to koszty się zmniejszają:-)

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#38

Nieprzeczytany post autor: domior »

Brakuje Ci w tym zestawie jakiegoś cleanera i aplikatora do wosku. Mikrofibrą lakieru raczej nie porysujesz ale Ja bym zamiast dwóch tanich kupił jedną lepszą. Wosk z tych trzech bym wybrał FK 1000P. Daje niezły efekt i do tego dość długo leży. Jak dobrze umyjesz auto przed glinkowaniem to nic nie porysujesz. Ja do poślizgu dawałem wodę z odrobiną szamponu. Tutaj [External Link Removed for Guests] masz co trzeba na temat glinkowania.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#39

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Połowę produktów bym pozmieniał :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Jako preparat do smoły weź Prickborta zamiast SG. Niektórzy na KA ostrzegają, że nie do końca jest bezpieczny dla lakieru i plastików. Glinkę zmieniłbym na pomarańczową ValetPro. Jest delikatniejsza od żółtej, która ostatnio zrobiła mi kilka hologramów na lakierze sapphire black

ODPOWIEDZ