Powłoka ceramiczna - kilka pytań

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Re: Ceramiczna powłoka na lakier

#11

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Ze wszystkim powyższym zgadzam się, ale Ty patrzysz na takie firmy i ich ilość przez pryzmat Płocka a ja przez przyzmat Sanoka czyli miasta 3x mniejszego. Ale mniejsza o to, bo zrobimy off topa.
[External Link Removed for Guests]

mehmet7

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 16 sie 2015, 8:03
Imię: Michał
Auto: Astra J Sports tourer
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: mehmet7 »

Czy ktoś może decydował się na nałożenie powłoki w salonie? tzn salon umawia firmę i działają w temacie? Zastanawiam się nad tym. Mi sprzedawca podał cenę ok 900 zł. Dealer Kanclerz w Przyszowicach. Samochód mam 2 tyg więc w sumie żadnych ubytków lakieru nie powinno być :) czyli korekta lakieru również nie powinna wchodzić w grę. Może ktoś gdzieś na śląsku znalazł taniej?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#13

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Każdy lakier trzeba przejechać przed nałożeniem powłoki. Z komory w próżniowym worku do salonu nie przyjechał i nie stał tam, nie ?

Zazwyczaj biorą 800-1500zł ale można i drożej. Co do firm, popytaj, renoma przede wszystkim.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Mnie zastanawia co to za wosk kładą, bo zazwyczaj w VIN jest pozycja "WOSK ZABEZPIECZAJĄCY, USUNĄĆ".

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#15

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

To jest wosk na lakier,taka mgielka na lakier.Jesli auto jedzie gdzies dalej od fabryki.Ten wosk zabazpiecza przed ....odchodami ptaszkow ktore czasem zrobia coś na nowe auto na lawecie..... dealer go usuwa.Jesli auto jedzie daleko obkleja sie je specjalna folią lub pakuje w pokrowiec (audi).Ps czasem auta jada pociągami potem statkami a ba koncu tirem na lawecie.Kilometrow duzo a po drodze ptaki ludzie i Bog wie co jeszcze.. ;) ....

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

I najwięcej szkody zrobią w ASO usuwając ten wosk na automatycznej myjni :)

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#17

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

mehmet7 pisze:Czy ktoś może decydował się na nałożenie powłoki w salonie? tzn salon umawia firmę i działają w temacie? Zastanawiam się nad tym. Mi sprzedawca podał cenę ok 900 zł. Dealer Kanclerz w Przyszowicach. Samochód mam 2 tyg więc w sumie żadnych ubytków lakieru nie powinno być :) czyli korekta lakieru również nie powinna wchodzić w grę. Może ktoś gdzieś na śląsku znalazł taniej?

Pozdrawiam

Każde auto a tym bardziej nowe jest poddawane korekcie delikatnej lakieru, wpierw usuwane są wszystkie pozostałości po fabryce aby lakier dobrze przygotować itd.
Skoro sprzedawca Ci kolego zaproponował zabezpieczenie to proszę o info jakie zabezpieczenie oferują i co to za firma robi :)
Dzięki takim śmiesznym ofertą ludzie potem zrażają do usług detailingowych, tracą zaufanie do firm bo sorki ale nikt do biznesu nie dokłada i nie robi aut za darmoche dla reklamy.
A najlepsze że ty chciałbyś jeszcze taniej :lol:
Taniej to możesz sobie kupić wosk za 100 zł i woskować samemu, bo nawet na średni zestaw kosmetyków do pielęgnacji wydać trzeba z 300zł
Kupuje się nowe auto które sporo kosztuje, warto od początku o nie dobrze zadbać aby cieszyło oko, pielęgnacja była łatwa itd. ponieważ dzisiejsze lakiery są bardzo łatwo podatne na zarysowania od zwykłego mycia.
W sobote też odwiedził nas klient który kupił nowego nissana zabezpieczył gdzieś za 600zł tylko nie wiadomo co itd. efekt po 2 miesiącach totalna kicha :) i teraz trzeba zrobić to porządnie powłoką tak jak ma być.

Na rynku powstaje co raz to więcej firm z dotacji które kuszą niskimi cenami itd. bo jakoś trzeba złowić klienta, dlatego warto zobaczyć portfolio danej firmy itd. i trochę czasem pomyśleć komu powierzamy nasze pieniądze i to czasem nie małe.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

mehmet7

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 16 sie 2015, 8:03
Imię: Michał
Auto: Astra J Sports tourer
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: mehmet7 »

O czymś takim jeszcze nie słyszałem więc pytam o ceny bo się na tym nie znam Panie znawco. Każdy chyba zawsze chce wydać jak najmniej, ale za rozsądną usługę. Stąd moje pytanie, bo może ktoś zna dobrą firmę za niższą kwotę. Dealer mi zaproponował jak się o to zapytałem u nich w salonie. Początkowo chciałem zwykłe chlapacze ale różne opinie były.

Czyli ile Twoim zdaniem trzeba wydać, żeby taka powłoka miała sens?

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#19

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Kolego są róznie zabezpieczenia lakieru :
Wosk - nie polecam jako zabezpieczenie nowego samochodu, chyba że się lubi kropelki itd
Powłoka kwarcowa - ochrona lakieru do 36 miesięcy zależy jaka firma itd koszt średnio od 800zł
Powłoka Ceramiczna 9H - trwała twarda ochrona lakieru, gwarancja na 5 lat, cena usługi od 2000zł - ceramiczną ochronę kładą tylko i wyłącznie studia które uzyskały odpowiedni certyfikat.
Do tego dochodzi przygotowanie lakieru odpowiednio.\

mehmet poszło PW
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

markopolo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:45
Imię: Marek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET LPG
Województwo: śląskie

#20

Nieprzeczytany post autor: markopolo »

No i stało się !!! :-) Moja AJ ST w kolorze szary asteroid została odebrana z salonu 22.01.2016r Dużo i długo się zastanawiałem nad tym jak zabezpieczyć lakier. Brałem pod uwagę kilka rozwiązań min. Ceramic PRO 9H, Nano Ceramic Protect 9H, Gyona i kilka innych ale jednak zdecydowałem się na powłokę Gtechniq. Powłoka stosunkowo nowa ale ma rewelacyjne opinie w świecie, przeglądałem fora z różnych państw pisałem z wieloma ludzmi i dlatego min taka decyzja. Powłoka dobra, cena dobra. Mam nadzieję, że będę zadowolony. A w razie czego jak minie gwarancja i nie będę zadowolony to wrócę do tych firm z początku mojej listy. Za kilka dni odbieram moje cudeńko i potem jeszcze przyciemnienie szyb :-) mam nadzieję, że jak mam kamerkę cofania to bez problemu można przyciemnić tą najciemniejszą 5% bo i tak przecież od wewnątrz widać o wiele więcej niż od zewnątrz. W sumie bardzo dużo informacji na temat zabezpieczenia lakieru takimi powłokami uzyskałem od diablo228, któremu bardzo dziękuję za długą rozmowę i bardzo wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. (byłem u niego osobiście)

ODPOWIEDZ