Powłoka ceramiczna - kilka pytań

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

Re: Ceramiczna powłoka na lakier

#21

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Jak masz tylne fabrycznie przyciemnione to wystarczy Ci folia 20%.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#22

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

markopolo pisze:No i stało się !!! :-) Moja AJ ST w kolorze szary asteroid została odebrana z salonu 22.01.2016r Dużo i długo się zastanawiałem nad tym jak zabezpieczyć lakier. Brałem pod uwagę kilka rozwiązań min. Ceramic PRO 9H, Nano Ceramic Protect 9H, Gyona i kilka innych ale jednak zdecydowałem się na powłokę Gtechniq. Powłoka stosunkowo nowa ale ma rewelacyjne opinie w świecie, przeglądałem fora z różnych państw pisałem z wieloma ludzmi i dlatego min taka decyzja. Powłoka dobra, cena dobra. Mam nadzieję, że będę zadowolony. A w razie czego jak minie gwarancja i nie będę zadowolony to wrócę do tych firm z początku mojej listy. Za kilka dni odbieram moje cudeńko i potem jeszcze przyciemnienie szyb :-) mam nadzieję, że jak mam kamerkę cofania to bez problemu można przyciemnić tą najciemniejszą 5% bo i tak przecież od wewnątrz widać o wiele więcej niż od zewnątrz. W sumie bardzo dużo informacji na temat zabezpieczenia lakieru takimi powłokami uzyskałem od diablo228, któremu bardzo dziękuję za długą rozmowę i bardzo wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. (byłem u niego osobiście)
Po to jesteśmy aby pomagać udzielać rad itd. Gtechniq to dobra powłoka. Crystal Serum - powłoka ceramiczna + Exo jako hydrofobowość robi robotę :) i to jest zabezpieczenie ceramiczne, reszta powłok Gtechniq to powłoki kwarcowe lub też uzupełnienie hydrofobowości poprzez nałożenie preparatu C2v3
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

markopolo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:45
Imię: Marek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET LPG
Województwo: śląskie

#23

Nieprzeczytany post autor: markopolo »

Autko odebrane :-) CRYSTAL SERUM + EXO nałożone :-) powłoka ochronna jest też w całym środku autka i także na felgach, światłach oraz szybach. Prawdę mówiąc jak odbierałem to nie widziałem różnicy ale to chyba przez to że oddałem tam autko od razu z salonu. Mam nadzieję, że będę zadowolony jak zacznę go myć :-)

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#24

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

jak można nie widzieć różnicy między autem zabezpieczonym poprzez powłokę a gołym lakierem ?? :P
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

markopolo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:45
Imię: Marek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET LPG
Województwo: śląskie

#25

Nieprzeczytany post autor: markopolo »

:-) Po prostu można nie być w "temacie ", po drugie odbierałem samochodzik jak już było szaro a nawet jakby było jasno to i tak z wrazenia nie przyglądałem się lakierowi. Faktem jest, że z powłoką świecił się jak psu j..ca :-) Pierwszy raz mam z czymś taki do czynienia i mam nadzieję, że się sprawdzi. Tylko jeszcze muszę się jakoś przygotować do mycia. Mam nadzieję, że bezdotykowa myjnia mu nie zaszkodzi.

A poza tym jak już zmienię koła na aluski letnie to wpadnę do ciebie diablo228 po kilka porad dotyczących mycia autka no i pewnie po zakup kilku rzeczy do tego potrzebnych. Także do zobaczenia :-)

Awatar użytkownika
Templaris

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2016, 6:52
Auto: Astra K
Silnik: 1.4
Województwo: mazowieckie

#26

Nieprzeczytany post autor: Templaris »

Przede wszystkim poszukuję jakiegoś dobrego w stosunku jakośc/cena miejsca w Warszawie gdzie nałożą mi powłokę ceramiczną na nową Astrę K ST . Ktoś coś poleci? Chodzi mi po powłokę, która wytrzyma 3 lata (nie wg producenta ale realistycznie). Udało mi się narazie znaleźć na shinefactor ale kosztuje to 1900 zł netto. Trochę sporo.
Kolejne pytanie - czy w ogóle warto takie coś robić? Wygląd wiadomo, fajnie się prezentuje. Czy faktycznie jednak chroni to przed małymi rysami?
Następnie - jeśli już taką powłokę bym miał, to jak należy ją pielęgnować aby przetrwała jak najdłużej? Auto garażowane.

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#27

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

1900netto to dobra cena jeżeli jest to studio detalingowe. Przed położeniem ceramiki i tak jest robiona pełna korekta lakieru. Co do pielęgnacji to są specjalne szampony. Co do ochrony to faktem jest, że na lakierze masz dodatkową warstwę, która jest twarda i ochronę masz.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Isamaul

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 02 kwie 2015, 17:28
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: Isamaul »

Nie musi być specjalny szampon - mam powłokę ceramiczną system servfaces - ważne aby środek do czyszczenia miał neutralne pH - żrący środek uszkodzi warstwę hydrofobową i może też uszkodzić samą powłokę. Mając powłokę warto od czasu do czasu pojechać na "bezpieczne mycie" do warsztatu detailingowego - koszt około 100zł - najpierw aktywna piana(z neutralnym pH), płukanie, następnie mycie "na dwa wiadra", osuszanie auta. Dodatkowo skorzystać z usługi przygotowania auta na zimę, no i po zimie na porządne czyszczenie z soli i reszty osadów, które zbiorą się przez zimę.

Sama powłoka kosztowała 1000zł brutto, ale robiłem do tego renowację lakieru - przez co kosztowało mnie to 3400zł brutto. Robiłem w Krakowie, więc niestety z Warszawy nikogo nie polecę. Podstawowa renowacja lakieru to wydatek rzędu 800-1300zł brutto.

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#29

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

Co do żrących środków to APC nie usuwa powłoki ceramicznej. A co do szamponów to jeżeli w systemie powłoki jest taki to warto używać. Co do mycia na dwa wiadra jak ktoś ma garaż to bez problemu może to zrobić. Można nawet pod blokiem tak umyć samochód. Co do pianownicy to ręczna też daje radę i też można to zrobić na myjni - ja zawsze pytam czy można jak i tak wrzucę kasę na płukanie i mi pozwalają.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#30

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

majk1984 pisze:QR_BBPOST 1900netto to dobra cena jeżeli jest to studio detalingowe. Przed położeniem ceramiki i tak jest robiona pełna korekta lakieru. Co do pielęgnacji to są specjalne szampony. Co do ochrony to faktem jest, że na lakierze masz dodatkową warstwę, która jest twarda i ochronę masz.
Pełną korekte lakieru to się robi na aucie używanym mocno zużytym :) a nie na nowym :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

ODPOWIEDZ