Czarny lakier

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
GreQu

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 sty 2017, 18:45
Imię: Krzysiek
Auto: Astra H OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: małopolskie

Czarny lakier

#11

Nieprzeczytany post autor: GreQu »

DKN pisze:QR_BBPOST Odgrzeje kotleta. Czy ktoś może polecić jakiś konkretny wosk do czarnego lakieru? Czy to że dany wosk jest reklamowany jako specjalny do czarnego lub do ciemnych lakierów ma jakieś uzasadnienie w praktyce, czy to chwyt marketingowy?
Tak, woski mamy dedykowane pod różne lakiery. Sam kiedyś testowałem na lakierze dwa woski, jeden do jasnych lakierów - wosk DJ Diamond White i wosk do ciemnych lakierów - DJ Blue Velvet. Testowałem je na ciemnych niebieskim lakierze, różnica była w przyciemnieniu lakieru. Śliskość jak i trwałość była praktycznie identyczna, wosk stricte do ciemnych lakierów, podbił lepiej kolor.

Wosk to i tak 50% sukcesu, lakier musi być oczyszczony, zrobiona korekta lakieru, położony specjalny cleaner pod wosk.

Ja od siebie mogę Ci polecić wosk Poorboys Paste Wax Black i do tego sprawdzony cleaner Dodo Juice Lime Prime.

Awatar użytkownika
magmi

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2016, 22:11
Imię: Michał
Auto: ASTRA J 1,4
Silnik: A14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#12

Nieprzeczytany post autor: magmi »

Na trwałość powłoki woskowej ma znaczenie przygotowanie lakieru, dokładne umycie i wyglinkowanie lakieru - brak zabrudzeń. Dodatkowo warto dobrze odżywić lakier. Ja do czarnego lakieru używam PoorBoy's BLACK HOLE co dodatkowo daje jeszcze efekt wet loook'a. Na taką powierzchnię stosuję dwie powłoki Coli 476 lub FinshKare 1000p wymiennie (nie łącze dwóch różnych wosków). Trwałość takiej powłoki to u mnie od 4 do 5 miesięcy.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja właśnie myje swoje czarne auto czwarta godzinę. Mam najgorsze możliwe zestawienie. Auto czarna perła i koła w śnieżnej bieli. Porządne mycie to pół dnia. Efekt jest świetny Ale widać każdy syf.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

doniek77

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:21
Imię: Dominik
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: doniek77 »

Dickies, Ja mam Astrę J czarna (w sumie w słońcu taki trochę ciemny śliwkowy). Siedzę już trochę w detailingu amatorsko. Na obecną chwilę mam położony wosk Poorboys black wax, typowo wosk letni, siedzi do miesiąca, łatwo się nakłada, łatwo poleruje, ogólnie polecam. Lakier wyglinkowany, odsmolony, deironizer itd. ogólnie mam zadbany. Cleaner dodo juice lime prime jest świetny, sam używam.

U mnie Takie szybkie mycie tzn. piana aktywna-> w międzyczasie felgi->płukanie->mycie na 2 wiadra->wycieranie fibrą do osuszania lakier+felgi+progi itd. i co drugie mycie jakiś quick detailer (obecnie albo S.Spray Wax ADBL można stosować na wilgotny lakier lub Soft Luxury gloss) zajmuje mi jak się sprężam około 1-1,5h.

Obecnie jeszcze żółte pyłki pogarszają utrzymanie lakieru :) Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 21:18 przez doniek77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Super,dziękuję. Właśnie skończyłem mycie 40min, zostało mi zrobić opony i plastiki i szyby w 2H się zamknę bo nie woskuje.
Ja totalnie amatorsko,używam produktów Megularisa,a do szyb podkradam malzonce bo używa super płynu jak na moje oko ;)

Wrzuciłbym fotkę ale Fotosik mi zamyka chrome. :/

EDIT:
Ostatnio kupiłem wosk w markecie, w sprayu,tani,chciałem spróbować,chciał nie chciał opary spadły na szyby,nic nie widziałem w deszcz po przetarciu wycieraczka,katastrofa tak się mazalo.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Jako że mam czarną Astrę to podzielę się spostrzeżeniami co do kosmetyków. Na zimę położyłem na Astrę wosk Finish Kare 1000p, a na niego jeszcze Black Hole. Zestaw sprawdził się bardzo dobrze. Teraz zainwestowałem w Quick Detailera od Shiny Garage - Morining Dew. 500ml za 38 zł, aplikacja szybka i przyjemna, ładnie przyciemnia lakier, usuwa ślady po twardej wodzie. Polecam!

ODPOWIEDZ