Czarny lakier

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
Awatar użytkownika
OggiRybnik

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:01
Imię: Bartłomiej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czerwionka
Kontakt:

Czarny lakier

#1

Nieprzeczytany post autor: OggiRybnik »

Witam mam pytanie do was. Mianowicie czy u was też na lakierze jak umyjecie na myjni bez dotykowej zostaje osad taki po wyschnięciu? Jak widze inne czarne po umyciu to fajne a mój taki brudny dalej jedynie mycie gąbką albo szmatką pomaga.

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

Jeśli myjesz samochód na myjni bezdotykowej spłukuj go zawsze nie zwykłą wodą, a wodą zdemineralizowaną (różne nazwy są na różnych myjniach, zazwyczaj jest to ostatni program. Możesz spotkać się z nazwą nabłyszczanie, osuszanie wodą itp.). Ale jeśli nadal chcesz osiągnąć efekt bez żadnych zacieków czy osadów to pozostaje Ci ręczne mycie i dokładne wycieranie autka.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#3

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

OggiRybnik pisze:QR_BBPOST Witam mam pytanie do was. Mianowicie czy u was też na lakierze jak umyjecie na myjni bez dotykowej zostaje osad taki po wyschnięciu? Jak widze inne czarne po umyciu to fajne a mój taki brudny dalej jedynie mycie gąbką albo szmatką pomaga.
Oggi wszystko zależy w jakim stanie masz też lakier, jeśli ma dużo na sobie syfu to woda się zatrzymuje na lakierze, dobrze było by lakier oczyścić i zabezpieczyć choćby dobrym woskiem, woda będzię Ci sama spływać, auto dużo mniej brudzić i też całość będzie inaczej wyglądać. Sam bezdotyk nigdy dobrze auta nie domyje, ale zabezpieczony lakier łatwo opłukać nawet na samym bezdotyku.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Awatar użytkownika
OggiRybnik

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:01
Imię: Bartłomiej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czerwionka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: OggiRybnik »

diablo228, Jaki wosk polecasz ? ja Sonaxa zrobiłem miesiąc temu i lipa chyba

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#5

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

możesz kupić i najdroższy wosk i tak Ci spłynie z deszczem czy śniegiem, niestety ale wpierw trzeba auto odpowiednio przygotować a potem zabezpieczać, inaczej szkoda wydawania pieniędzy. Zerknij na nasz profil FB mastershine i zobacz jak wygląda auto po zabezpieczeniu woskiem.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

doniek77

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:21
Imię: Dominik
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#6

Nieprzeczytany post autor: doniek77 »

Ewentualnie po myciu i wyschnięciu zrobić lakier jakiś quick detailerem, za zimę np. Sonax BSD

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

diablo228 pisze:możesz kupić i najdroższy wosk i tak Ci spłynie z deszczem czy śniegiem, niestety ale wpierw trzeba auto odpowiednio przygotować a potem zabezpieczać, inaczej szkoda wydawania pieniędzy. Zerknij na nasz profil FB mastershine i zobacz jak wygląda auto po zabezpieczeniu woskiem.
Dlaczego ma mu spłynąć? Ja używam Coli 476 na zimę i nie spływa. Jak robi się z dwa dni cieplej to myje samochód i dorzucam na koniec QD i tak już trzecią zimę przetrwam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 0:02 przez majk1984, łącznie zmieniany 1 raz.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#8

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

majk1984 pisze:QR_BBPOST Dlaczego ma mu spłynąć? Ja używam Coli 476 na zimę i nie spływa. Jak robi się z dwa dni cieplej to myje samochód i dorzucam na koniec QD i tak już trzecią zimę przetrwam.
jak dajesz QD po myciu to nawet nie jesteś w stanie stwierdzić kiedy wosk się skończył już bo QD poprawia wygląd :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Odgrzeje kotleta. Czy ktoś może polecić jakiś konkretny wosk do czarnego lakieru? Czy to że dany wosk jest reklamowany jako specjalny do czarnego lub do ciemnych lakierów ma jakieś uzasadnienie w praktyce, czy to chwyt marketingowy?

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

Do ciemnego lakieru na zimę polecam Soft99 Fuso Coat12 a na wiosnę - jesień śmiało można wziąć Soft99 Dark & Black. Widziałem oba na czarnym samochodzie i w tej cenie są naprawdę dobre.

ODPOWIEDZ