Dbanie o lakier - niezbedne minimum

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
petrolhead

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2017, 7:57
Auto: Astra G
Województwo: kujawsko-pomorskie

Dbanie o lakier - niezbedne minimum

#1

Nieprzeczytany post autor: petrolhead »

Ja mam takie pytanie: nie mam za wiele wolnego czasu (ani miejsca-nie mam garazu) na ciagle mycie i polerowanie auta, ale jednak chce chociaz minimalnie zadbac o lakier w moim aucie - co polecacie w takiej sytuacji? Sa jakies woski (czy cokolwiek) ktore wystarcza na kilka miesiecy? Czy po prostu bez poswiecania masy czasu nie da sie dobrze zadbac o lakier?

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Mycie,glinka,mycie i wosk u mnie co 2-3miesiace,a po bezdotyku QD

Awatar użytkownika
misastrag99

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 17 paź 2014, 7:05
Auto: Astra H GTC FL 07r.
Silnik: Z16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: misastrag99 »

co to jest QD?

właśnie mam ten sam problem. Wystarczy, że wjadę w kałużę czy spadnie deszcz.. Auto robi się siwe i brud się trzyma go jak taśma klejąca.
Co zrobić aby tego nie było ?
Widzę sporo innych aut o podobnym kolorze jak ja (ciemny) i nie brudzą się aż tak. Wątpię, żeby codziennie ich właściciele je myli na myjniach....

Czy są jakieś dobre preparaty, które można nałożyć samemu na parkingu pod blokiem, po dokładnym umyciu auta w ręcznej myjni ? Coś podobnego do niewidzialnej wycieraczki, tylko na lakier?
Żeby tego brudu tak nie łapało ?
Jakaś nanotechnologia, coś...
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 8:08 przez misastrag99, łącznie zmieniany 6 razy.

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

Nie myj na myjniach ręcznych szczotkami. To po pierwsze. Znajdź 2 okolicach myjnie, gdzie możesz sobie np przywieźć wiadro i umyć wodą z szamponem miękką rekawicą. Po umyciu warto samochód wyglinkować. Jak nie zamierzasz polerować to tylko i wyłącznie miękka glinka. Jeżeli nie chcesz diluzo czasu spędzić na polerowaniu kup sobie tylko cleaner lekko ścierny (ja używam Dodo Juice lime prime) i pad ręczny miękki. Lakier nie będzie idealny ale napewno go odswieżysz. Potem dokładnie trzeba odtłuścić alkoholem izopropylowym (IPA) i możesz nakładać jakiś trwały syntetyczny wosk. Soft99 robi dobry wosk do ciemnych lakierów o trwałości do 12m. Na niego nie kladziesz już żadnego QD nawet po myciu bo sam wosk ma dobry look i dobre odpychanie wody.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
misastrag99

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 17 paź 2014, 7:05
Auto: Astra H GTC FL 07r.
Silnik: Z16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: misastrag99 »

heh tylko znaleźć takie myjnie - jeszcze się z tym nie spotkałem szczerze mówiąc...
Wszędzie przeważnie zakazy mycia swoimi środkami.

A np. jakbym oddał auto do umycia na ręcznej myjni i zaś po tym zabiegu sobie nawoskował tym sof99 woskiem ?
Czy koniecznie musi być ta glinka wcześniej zrobiona ?
Nie można po takim ręcznym myciu po prostu nawoskować ?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 12:45 przez misastrag99, łącznie zmieniany 1 raz.

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Bez sensu robota. Wosk szybciej zejdzie.

majk1984

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:35
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: majk1984 »

To, że są zakazy nie znaczy, że jak przyjedziesz i się dogadasz to tego nie zrobisz :) Na nie wyjałowiony lakier nie dawaj wosku. Nic to nie da.

Ambroży26

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:45
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Ambroży26 »

Ewentualnie w godzinach wieczornych mozesz wpaść ze swoim sprzętem. Jesli chcesz zeby wosk posiedział na lakierze to glinka mus ;) poświęć jedno popołudnie na dokładne umycie i nawoskowanie, wtedy efekt bedziesz miał na kilka miesiecy + jak wposminał kolega między myciami jakiś Quick Detailer dla wzmocnienia powłoki :)

Prymel

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2017, 1:37
Auto: brak
Województwo: wielkopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Prymel »

u mnie nie ma problemu na myjni bezdotykowej - wjeżdżasz - myjesz lancą, wiaderko wyciągam i domywam swoimi środkami. Co do godzin wieczornych to pamietajmy, ze niektóre myjnie mają lampy sprzężone z aktywacją stanowiska.

patrykovy

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2017, 13:37
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: patrykovy »

Chciałbym podsumować to co tutaj koledzy napisaliście i poradzić się również w sprawie wyboru dobrych środków czyszczących.

Co około 3 miesiące:
- Płukanie z brudów itp
- Mycie (w moim przypadku ręczne) szamponem z użyciem gąbki lub rękawicy.
  • Tutaj zastanawiam się nad takimi szaponami
    - [External Link Removed for Guests]
    - [External Link Removed for Guests]
    Do tego rękawica [External Link Removed for Guests] lub zwykła [External Link Removed for Guests]
- Po umyciu i spłukaniu, glinkowanie (nie na sucho, popsikać wodą pod glinkę)
  • - [External Link Removed for Guests]
    - [External Link Removed for Guests]
- Odtłuszczenie z użyciem mikrofibry
  • - [External Link Removed for Guests]
- Woskowanie
  • - [External Link Removed for Guests]
Po jakimś myciu bezdotykowym Qucik Detailer. Tutaj znalazłem ciekawy zestaw [External Link Removed for Guests]

Jakie środki moglibyście jeszcze polecić ? :)

ODPOWIEDZ