1.6 Turbo 200 PS

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

1.6 Turbo 200 PS

#61

Nieprzeczytany post autor: Segor »

Świetna recenzja, ale pamiętaj przy tym:
rafal767 pisze:QR_BBPOST a każdy zakręt brać jakby miał być tym ostatnim w życiu
że nie jesteś jedynym użytkownikiem dróg. O ile spotkanie z drzewem będzie przykre, to spotkanie z rodzinką w kompakcie na drugim pasie będzie tragedią...
Skoro jesteś ze śląskiego, to do wyciskania z auta siódmych potów sugeruję wybrać się np. do: [External Link Removed for Guests]

mt87

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2016, 19:59
Imię: Michał
Auto: Astra K Elite 1.6 200 KM
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Kontakt:

#62

Nieprzeczytany post autor: mt87 »

Jestem ciekawy co się zmienia w trybie Sport. Najlepszy byłby wykres z hamownii ;) jeżdżę wersja Elite i jest zrywna.

PS. Na jakich oponach jeździsz, 17 czy 18? To też na odczucia z prowadzenia mocno wpływa ;)
[External Link Removed for Guests]

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#63

Nieprzeczytany post autor: Segor »

mt87 pisze:QR_BBPOST Jestem ciekawy co się zmienia w trybie Sport.
Nie bój, się, nic takiego się nie zmienia :) Moment obrotowy i moc jest identyczna. Pedał gazu bardziej reaguje na zmiany. W automacie pewnie jest spora różnica, bo skrzynia pewnie też jest bardziej chętna do redukcji. Bardzo możliwe, że Elite bez trybu jeździ tak jak Dynamic z trybem - ja na jeździe próbnej miałem wrażenie, że ST Elite był bardziej zrywny, niż Dynamic HB w trybie sport (te same silniki). Żona siedząca z tyłu miała dokładnie te same spostrzeżenia (wręcz mieliśmy wrażenie, że coś jest nie tak z tym Dynamiciem).

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#64

Nieprzeczytany post autor: Budus »

mt87 pisze:QR_BBPOST Jestem ciekawy co się zmienia w trybie Sport. Najlepszy byłby wykres z hamownii ;) jeżdżę wersja Elite i jest zrywna.

PS. Na jakich oponach jeździsz, 17 czy 18? To też na odczucia z prowadzenia mocno wpływa ;)
z tego co kojarzę jesteś z Mysłowic - możemy się gdzieś spotkać i porównasz Dynamica z trybem sport do swojej Elite :)
[External Link Removed for Guests]

rafal767

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2016, 11:12
Imię: Rafał
Auto: AK
Silnik: 1.6T
Województwo: śląskie

#65

Nieprzeczytany post autor: rafal767 »

PS. Na jakich oponach jeździsz, 17 czy 18? To też na odczucia z prowadzenia mocno wpływa ;)
Jeżdżę na standardowych 225/45 R17 dostarczonych z autem (opona Michelin Primacy 3) i jest to zestaw w zupełności wystarczający do ostrzejszej jazdy. Do niższych profili nie mam już ochoty wracać, jazda na takich kołach daje minimalne korzyści, właściwie niewyczuwalne dla przeciętnego kierowcy, za to niesie ze sobą sporo ograniczeń. Trzeba bardzo na takie felgi uważać, każda wybrzuszenie asfaltu przejechane z większą szybkością to jak uderzenie młotem w samochód, łatwo skrzywić felgę, nie mówiąc już o tym że wjechanie większą dziurę przy prędkości 90km/h lub szybciej to w praktyce rozerwana opona.
W poprzednim sztywno zawieszonym aucie miałem seryjne 205/45 R17 i w ciągu 5 lat eksploatacji 2 razy rozerwałem oponę, ostatnim razem w ukochanych "dziurawych" Mysłowicach na Obrzeżnej Północnej ;)

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#66

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Bez przesady. Jeżdżę (co prawda dopiero od dwóch lat) na 245/40/20 i jest bardzo dobrze. Żadnych przygód i na wysoki krawężnik się da. Ale do meritum. Do silnika 200 mam właściwie tylko jeden zarzut: gwałtowne przyrosty momentu przy wciskaniu i zmianie biegów - czyli zmiennym zapotrzebowaniu na kopyto, deptaniu pedału. Reszta same superlatywy. Benzyny dogoniły diesle. Na szybkich autostradach 10 litrów. Sam musiałbym wlać niewiele mniej w takich warunkach, a kopyto dobre. Dieslowskie, a jeszcze masz w rezerwie dwa biegi niżej i obroty. Na normalnych autostradach niecałe 7 litrów z ostrymi wyprzedzaniami. Nic dodać nic ująć. Może jedynie lpg. Wolałbym to u siebie niż A20DTH.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#67

Nieprzeczytany post autor: rafek »

rafal767 pisze:QR_BBPOST Mój ulubiony styl jazdy jest zerojedynkowy, czyli albo cisnę w opór albo właśnie hamuję, a każdy zakręt który przejeżdżam na co dzień szlifuję, by jutro przejechać go jeszcze szybciej.
Lataj lataj , części z rozbitków na rynku wtórnym będzie tanich potrzeba , mam tylko nadzieje że nie spowodujesz tragedii tym swoim zerojedynkowym systemem w innym domu niż Twój . Dziwne że facet w wieku gdzie ubezpieczyciele nie zaliczają już do grupy podwyższonego ryzyka pisze tak idiotyczne rzeczy . Codziennie pokonuję 200-300 km i przelatują koło mnie wspomniani zerojedynkowicze i widziałem już kilku gdzie suma układanki 0-1 nagle złapała wartość 0 a przeciążenie osiągnęło zdecydowanie więcej niż 1 .

Awatar użytkownika
Rysiek123

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:53
Auto: Megane III Grandtour 1.2 130KM
Województwo: świętokrzyskie

#68

Nieprzeczytany post autor: Rysiek123 »

mt87 napisz coś więcej o silniku. Od lipca minęło trochę czasu. Jak spalanie? Jak dynamika? Jakie odczucia?

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#69

Nieprzeczytany post autor: Budus »

Trasa weekendowa - Katowice - Kościelisko + trochę na miejscu - Tatralandia - Katowice. W sumie ok.600 km.poza płatnymi i nie zakopianka. Na komputerze 6.1/100. 
W słowackich Tatrach droga wyboista i nieodsniezona i zero skrzypienia plastików;) jedyne co było słyszalne to zwirek, czy co oni tam sypia, w nadkolach.

Dzisiaj spokojna, świąteczna, ekonomiczna jazda na odcinku 160 km - Katowice - okolice Krakowa - Katowice (poza autostradami) - spalanie 6,1
dwie osoby, klima, opony 2,4 i 2,2

ogólnie średnie spalanie u mnie oscyluje w granicach 7,6 do niecałych 9 w zależności od tego jak depnę :) 90% tras to trasy miejskie - Katowice - Mysłowice

z całego przebiegu 6500 km średnie wg MyOpel wychodzi 7,7

zawsze na trybie sport i zawsze bez S/S
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 15:35 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: Budus »

Trasa weekendowa - Katowice - Kościelisko + trochę na miejscu - Tatralandia - Katowice. W sumie ok.600 km.poza płatnymi i nie zakopianka. Na komputerze 6.1/100.
W słowackich Tatrach droga wyboista i nieodsniezona i zero skrzypienia plastików;) jedyne co było słyszalne to zwirek, czy co oni tam sypia, w nadkolach.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ