Silnik 1.0 turbo 105km

Asterix2004

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 22 wrz 2015, 8:48
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: małopolskie

Silnik 1.0 turbo 105km

#91

Nieprzeczytany post autor: Asterix2004 »

Z konkursami jest tak jak z badaniami opinii publicznej - wynik zależy od tego kto jest właścicielem pracowni lub praw do danego konkursu. To że dane auto zostało samochodem roku, nie oznacza, że jest najlepsze. Swego czasu najlepszym europejskim silnikiem został 1.4TSI VAG. Później okazało się, że ten silnik nie jest jednak taki wspaniały i ma liczne wady.
Astra K ST nie jest brzydka, ale jest bardzo nieproporcjonalna o czym pisałem (zbyt długi tylny zwis). Pisałem o tym kiedyś. Widać to zresztą gołym okiem. Pod względem sylwetki i proporcji Astra K ST (4,7m) przegrywa zdecydowanie z Golfem Variantem (4,56m). Niestety Astra K kombi wygląda trochę jak karawan.
Astra K może fajnie jeździ, ale jest bardzo tandetna, zarówno we wnętrzu jak i w aspekcie podzespołów, których nie widać (elementy osprzętu silnika, zawieszenia, budowa podwozia). Po każdej generacji nowego samochodu oczekiwałbym zdecydowanie lepszym materiałów, a nie takich samych lub gorszych. Tak samo jest z kastrowaniem samochodu z rzeczy, które stanowią standard w każdym samochodzie. Czy ktoś z was wyobraża sobie, żeby dajmy na to Mercedes zrezygnował z podświetlenia przedniego schowka? Kolejna sprawa dla przykładu to cieńsze amortyzatory, cieńsze i o mniejszej średnicy sprężyny. W dalszym ciągu stosowana słabej jakości skrzynia biegów M32, której obudowa rozsypuje się po 50 tys. km. To wszystko przełoży się na trwałość samochodu. Oczywiście jeśli kogoś stać na zmianę samochodu co 3-4 lata to nie ma problemu. Tyle powinien wytrzymać. Ja szukam samochodu, który będzie mi służył bezproblemowo przez co najmniej 10-12 lat. Choć zdaję sobie sprawę, że dzisiaj takiego nowego samochodu raczej już nie kupię (w przedziale cenowym do 90 tys.).

EDIT:
alex21 pisze:QR_BBPOST Na tle Astry J niestety to prawda,każdy esteta Ci to powie ,księgowy chyba za dużo krągłości wyciął ,do tego standardowe felgi 15 i listwa chromowa poprowadzona przez pijanego stylistę,tapicerka w środku jak w nowej corsie

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

lub punt odniesiebia :lol:
[External Link Removed for Guests]
Trudno się z tobą nie zgodzić. Renault ma zdecydowanie lepszych stylistów. Zwłaszcza nowa Megane in nieźle wyszła. A może inaczej, styliści są ważniejsi niż księgowi. O kilku lat już to obserwuję, Opel jakby zatrzymał się w miejscu pod względem designu swoich samochodów. Nie jestem w stanie wymienić choćby jednego ostatniego modelu Opla, który jest rzeczywiście ładny. Beznadziejna Insignia (samochód optycznie bardzo ciężki i fizycznie ciasny w środku), nowa Corsa (z beznadziejnym przodem) która wygląda jak nie powiem co, i hit sprzedaży Opla czyli "kloc" Mokka (równie optycznie ciężka jak Insignia), nie wiem, kto to kupuje. Podobny problem ma Toyota i Honda. Nie można znaleźć ciekawego stylistycznie modelu. Brzydka jest zarówno Toyota "ciosana siekierą" Auris, jak i Honda "mydelniczka" Civic. Jedynym z obecnych modeli, który mi się podoba to Seat Leon III generacji. Zawsze przyciąga mój wzrok na ulicy. Efekt ten niestety nie występuje przy nowej Astrze. Zobaczymy jak będzie wyglądał Leon po liftingu oraz nowy Opel Meriva (w koncepcji CUV z klasycznie otwieranymi drzwiami) - oba powinny zostać pokazane w tym roku.

lukaszys

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2014, 21:58
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: z20lel
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Pomocny: 1 raz

#92

Nieprzeczytany post autor: lukaszys »

alex21 pisze:QR_BBPOST Na tle Astry J niestety to prawda,każdy esteta Ci to powie ,księgowy chyba za dużo krągłości wyciął ,do tego standardowe felgi 15 i listwa chromowa poprowadzona przez pijanego stylistę,tapicerka w środku jak w nowej corsie

[External Link Removed for Guests] ... 2a828b1ae7

[External Link Removed for Guests] ... bfac17477c
Spójrz na przód jednego i drugiego auta i co jest ładniejsze?
Reanault wcale nie jest ładne zwłaszcza z przodu i w środku z tym wyświetlaczem tragicznym. Najładniejsze są mazdy i masz w niej stare konstrukcje silnikowe, bierz 6ke, albo peugeot 308 sw.
Czepiasz się standardowych felg, a powiedz mi jakie stalówki dobrze wyglądają? I jakie ma to znaczenie 15 czy 16? Jak chcesz wyglądu to kupujesz 18 + niski profil oponki i dopiero to wygląda a nie stal. Naprawdę pękasz z zazdrości że ktoś ma nowe auto. Czepiasz się takich bezsensownych drobnostek.

bodex61

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 03 sty 2016, 8:39
Imię: Bogdan
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#93

Nieprzeczytany post autor: bodex61 »

Zasadniczo o gustach się nie dyskutuje. Jeśli wszystkim podobał by się ten sam samochód do by dopiero było.
Żałuję natomiast,że Alex21 rozmija się z prawdą jeśli chodzi o auta flotowe. Gdy odbierałem swoją Astrę,to na placu stało 40 czerwonych dla jakiegoś banku.Mam jednak nadzieję,że zbyt wielu handlowców prezerwatywami czy środkami na trzymanie moczu nie będzie poruszało się takim samym autem jak moje.Puki co cieszę się tym,że jeżdżę autem mało pospolitym.

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#94

Nieprzeczytany post autor: yaro »

jak zawsze lubię oglądać nowości tak tym razem szkoda mi marnować czasu na to auto, które na siłę upiększono.
Stylizacja Astry K ST jest kiepska, na siłę w niej szukać uroku. Faktycznie jak Leon 3 wchodził na rynek to przyciągał uwagę.
Opel ma fajnych fotografów - grafików, czy jak im tam? Nowa Astra K ST w folderze wyglądała jak "Mercedes" na żywo to ch....a z patatjnią.
Pozdrawiam wszystkich, którzy brandzlują się nad autami. 8-)

PS. Banki to jeszcze okej, gorzej jak to auto stanie się hitem zakładów pogrzebowych, w czarnym kolorze z tą "fantastycznie"poprowadzoną srebrną listwą nadaje się najlepiej. :lol:

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#95

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

to jest temat o silniku 1.0 T, nie róbcie spamu. Idźcie sobie na forum leona albo mazdy i tam klepcie swoje filozofie kanałowe

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#96

Nieprzeczytany post autor: yaro »

aaa o silniku, sorry to ten 1.0 T w sam raz do karawanu, tam większych nie potrzeba :)
to teraz dolałem oliwy do ognia :)

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#97

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

czy ktoś Funkcyjny mógłby zbanować wszystkie profile tego, którego jeden profil został już raz zbanowany jakiś czas temu?
hejtuje i robi ferment na całego aż się tematów o astrze k nie chce czytać... Użytkowników tych samochodów też to nie zachęca do rejestracji na tym forum... Przez co ten też dział jest tak żenujący...
Korzystają z niego najchętniej ci którzy jeżdżą starymi truchłami i żal im d...ę ściska że nawet posiedzieć nie mieli okazji w Astrze K... I wylewają tu swoje żale i frustracje... No i nasz dobrze znany hejter Astry K który ponoć pracuje dla GM (może teraz już zmienił zdanie i tam nie pracuje) :)

kusy40

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2012, 14:15
Imię: Bogdan
Auto: astra
Silnik: 1,4
Województwo: dolnośląskie

#98

Nieprzeczytany post autor: kusy40 »

Do bergmen:
Drugi raz używasz określenia samochodu alexa 21 "starym truchłem". Chyba nie jest to zbyt przyjemne.Sam mam taki samochód i nie uważam go za stare truchło. Do tej pory wydawało mi się że na tym forum każda generacja astry jest traktowana jednakowo ale chyba się myliłem. Stać mnie na nowe auto ale po prostu dobrze mi się jeździ astrą h, a przynajmniej mi jej nie ściąga jak Twojej nowszej generacji (sorry ale nie mogłem się powstrzymać po tym starym truchle)

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#99

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

miło że stary znajomy odpisuje mi po takiej przerwie - mimo "przebrania" ;)
nie pije do żadnego samochodu... Jeśli Ci się zrobiło niemiło to przepraszam.... Ale pomyśl co czują osoby które na dniach (bo to nowe auto) wydały worek pieniędzy na zakup Astry K a na tym forum czytają taki taki hejt na temat swojego auta?

kusy40

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2012, 14:15
Imię: Bogdan
Auto: astra
Silnik: 1,4
Województwo: dolnośląskie

#100

Nieprzeczytany post autor: kusy40 »

Nie piszę "w przebraniu". Mylisz mnie z kolegą który kupił astrę J ST z LPG z wyjątkowym rabatem (wg. niego) z którym mocno prowadziłeś ożywioną dyskusję :D w innym dziale. Myślę że Astra K sama się obroni jeżeli jest taka dobra i nie potrzebuje do tego poniżania przez Ciebie swojej poprzedniczki i jej użytkowników.

ODPOWIEDZ