1,4 B14XE 100 KM

marcello1977

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2016, 8:15
Auto: Astra K
Silnik: B14XE
Województwo: łódzkie

1,4 B14XE 100 KM

#1

Nieprzeczytany post autor: marcello1977 »

Witam. Wrzucam garść info co do silnika. Standardowo w mateczniku GM napędza Sparka.
[External Link Removed for Guests]
Spalanie:Manual transmission: 30 MPG city and 41 MPG highway, czyli około 7,5 litra na 100 KM w mieście.

Awatar użytkownika
Howdy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 9:57
Auto: Opel astra K
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Howdy »

Witam, pytanie moje może dla niektórych dość banalne, ale przesiadam się ze Skody Fabia II 86km do asterki ze 100km silnikiem i dlatego zastanawiam sie jak ten silnik daje rade, czy będzie różnica w przyśpieszeniu itc....czekam na wasze opinie bo jeszcze oczekuje na samochód....?

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: userzz »

jest to silnik wolnossący więc jeśli chodzi o przyspieszenie to różnicy raczej nie odczujesz (Skoda miała mniej koni ale też i mniej ważyła). Ja wcześniej jeździłem 1.4 90 KM - to właściwie bardzo zbliżona konstrukcja do Twojego, powyżej 3000 obrotów dopiero coś czuć. Plus jest taki, że jest to silnik prosty i sprawdzony więc raczej nie przysporzy problemów.

notsure

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 12 gru 2015, 16:16
Auto: Skoda Fabia
Województwo: opolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: notsure »

Tak czuć... hałas i wzrost spalania :mrgreen:

A tak na poważnie to pewnie będzie jechać podobnie jak skoda, oczywiście jeżeli skoda też ma wolnossące 1.4 a nie jakieś 1.2 tsi.

barto7706

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 05 maja 2016, 14:47
Imię: Maciej
Auto: Astra K
Silnik: B14XE
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: barto7706 »

Howdy,

ja też wziąłem z tym silnikiem, mam porówanie z Astrą G 1.4 90KM którą miałem do tej pory i zauważam całkiem sporą róznicę. Poprzednia po włączeniu klimy, bardzo wolno się rozpędzała (jakbyś jechał z konkretną przyczepą), nowa rozpędza się normalnie. Mi się naprawdę całkiem przyjemnie jeździ. Hałas też nie jest tragiczny, na autostradzie przy 150 km/h można normalnie rozmawiać (moja żona stwierdziła, że jest wręcz cicho)

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

#6

Nieprzeczytany post autor: userzz »

moja astra G gdy miała 4 lata (wtedy ją kupiłem) po włączeniu klimatyzacji raczej tego nie odczuwała, ale gdy miała już 8 lat to i owszem, pod górkę czy przyspieszyć z kilmą było ciężko.

Awatar użytkownika
Howdy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 9:57
Auto: Opel astra K
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: Howdy »

Jak zwykle wygrał u mnie rozsądek dlatego nie wziąłem 125km z turbiną....mam nadzieję, że nie będzie sprawiał kłopotów...
barto7706 i jak wrażenia z nową astrą?

EDIT:
bo ja nie mogę się już doczekać, przesiadka ze skody fabii do astry ! :D

barto7706

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 05 maja 2016, 14:47
Imię: Maciej
Auto: Astra K
Silnik: B14XE
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: barto7706 »

Wrażenia sa naprawdę pozytywne. bedziesz zadowolony. W środku sporo miejsca, z tylu dzieciaki tez nie narzekają. Silnik jak dla mnie w zupełności wystarczający, mimo ze dość często jeżdzę mocniejszym autem, to po przesiadce nie mam wrażenia żeby był mułowaty. Pierwsze dni trzeba się przyzwyczaić do nowych gabarytów. Ze środka samochód wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Wziąłem w kolorze deep sky z felgami strukturalnymi 16, prezentuje się swietnie. Jutro wrzucę fotę.

Awatar użytkownika
Howdy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 9:57
Auto: Opel astra K
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: Howdy »

podziękował, jak tylko dostanę swoją dorzucę swoje, na 17 alu.... bart brakuje na you tube filmików z 100km jak to działa...nic nie mogę znaleźć , wiem że nie chcą pokazywać że trochę muli ( mam świadomość, że nie jest to szybkie auto), ale sam wiesz ludziska kupię te 100konne astry

barto7706

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 05 maja 2016, 14:47
Imię: Maciej
Auto: Astra K
Silnik: B14XE
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: barto7706 »

Nie wiem, czy zaglądałes pod maskę, ale przy tej wersji miejsca jest tyle ze weszłyby 2 silniki :shock:

ODPOWIEDZ