Zużycie oleju w AK

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

Zużycie oleju w AK

#1

Nieprzeczytany post autor: userzz »

Witam, chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja u innych posiadaczy AK ze zużyciem (tzn ile pobiera) oleju. U mnie (1.4 125KM) przez pierwsze 2,5 tyś zero ubytków, na bagnecie dokładnie ten sam stan. Jeździłem wtedy oszczędnie, max 2500-3000 obrotów. Później wymieniłem olej, sprawdziłem ile wlali - max. Po przejechaniu kolejnych 5000 km ubyło mi 1/8 podziałki na bagnecie (teraz jest w połowie między 3 a 4 punktem). Z tego dystansu to jakieś 3000 km drogi ekspresowe i autostrada, 1200 drogi krajowe a pozostałe to miasto. Mam nadzieję, że ten ubytek jest spowodowany szybszą jazdą autostradą a w normalnych warunkach oleju nie będzie ubywać. Nie chciałbym wracać do tematu, który przerabiałem z AG gdzie na 4000 km lałem 1l oleju.
PS oczywiście mam świadomość jaką normę zużycia oleju podaje producent, ale po tym jak po 2000 nie zauważyłem ubytków byłem bardzo zadowolony i żyłem nadzieją, że w końcu uwolnię się od wożenia butelki w bagażniku.

mt87

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2016, 19:59
Imię: Michał
Auto: Astra K Elite 1.6 200 KM
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mt87 »

Właśnie producent podaje jakieś dziwne wartości, o ile dobrze pamiętam instrukcję to były wartości rzędy 300 - 600 ml na 1000 km dla wersji 1.6 200 KM.

W weekend dobiję do 1000 km więc sprawdzę stan po tym.
[External Link Removed for Guests]

pgrad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 maja 2016, 23:55
Imię: Paweł
Auto: AK Elite ST
Silnik: B14XFT_6T35
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: pgrad »

Jak by najprościej ująć taki zapis - parasol ochronny dla producenta - mieścisz się w normie nie ma reklamacji

Astrid

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:49
Imię: Dominika
Auto: Turbo :)
Silnik: Z20LEL
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Astrid »

Mam silnik po kapie i nie bierze grama oleju... Takze ten parasol ochronne to powinni Oplowi wsadzic w d... i otworzyc
Zdrowy motor to weznie 300 ml ale na 10000 km

facebook.com/AstraKlubPolska

pgrad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 maja 2016, 23:55
Imię: Paweł
Auto: AK Elite ST
Silnik: B14XFT_6T35
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: pgrad »

Każdy producent ma taki parasol w papierach nawet powyżej wartości podawanych przez Opla (np. Mazda ma 0,8l/1000 km) i to niezależnie czy wyposaża auta w silniki wolnossące czy doładowane turbiną

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Rozpędź swój zdrowy motor do prędkości maksymalnej i utrzymuj ją przez 200km. Później sprawdź poziom oleju. Już wiesz po co są takie normy ? Zaraz ktos powie "ale tak nikt nie jeździ". Jeździ, co drugi 2.0CDTI w Ducato załadowany po dach i z pedałem w podłodze. Przyjdzie taki delikwent i powie, ze mu wcięło 500ml na 1000km, a serwis ma mu naprawiać silnik ?
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Astrid

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 20 wrz 2013, 20:49
Imię: Dominika
Auto: Turbo :)
Silnik: Z20LEL
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Astrid »

Wikuś nie pisz że parasol ochronny jest normą
Na szczescie jest cos takiego jak zdrowy rozsądek i jezeli jezdzisz bez pałowania do czerwonego a olej schodzi w tempie 0,3-0,8 na 1000 km to jest problem z motorownią i nie ma sie co pocieszac dupochronem producenta

facebook.com/AstraKlubPolska

B0ld

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2016, 20:17
Imię: Jacek
Auto: Astra k ST
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: B0ld »

Pamiętam jak kumpelm mi opowiadł jak to pojechał nową Hondą CRV do Włoch na narty tylko za kierownicą dał sie przejechać swojemu szwagrowi, który lubił pocisnąć. 170 km/ h nie schodziło z licznika, jakież było jego zdziwienie gdy nagle zapaliła mu się kontrolka od oleju i musiał na stacji kupić butelkę. Oczywiście odbiło się to również na spalaniu ok 12 L/100 km. Jak się pytał potem w serwisie powiedzieli mu że jest to normalne i że obecnie produkują silniki gdzie spasowanie tłoków jest ustawione bardziej na mniejsze tarcie niż na szczelność, dzięki temu silniki mniej palą ale zużywają olej. A jak tam u Ciebie wychodzi średnia spalania ?

Awatar użytkownika
qaqa123

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2016, 10:47
Auto: Astra K
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: qaqa123 »

Hej
U mnie przez 7000 km ubyło oleju od poziomu 3/4 stanu na bagnecie. Przy tym przebiegu wymieniłem olej.zobaczymy co będzie teraz. Dodam ze jeżdżę glownie na trasie i spalanie z tego dystansu mam wg komputera 6.0 przy średniej prędkości 53,2 km/h.Silnik 1.4 125 km.
Pozdrawiam

B0ld

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2016, 20:17
Imię: Jacek
Auto: Astra k ST
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: B0ld »

Rozumiem ze nie czekacie z pierwszą wymianą zgodnie z instrukcją tylko wymieniacie wcześniej.Wymieniacie olej w ASO? Ile to kosztuje?

ODPOWIEDZ