Sprzęgło w podłodze

Awatar użytkownika
Magdalen

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2024, 12:37
Imię: Magdalena
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy

Sprzęgło w podłodze

#1

Nieprzeczytany post autor: Magdalen »

Witam wszystkich serdecznie, jestem posiadaczką astry K z 2017 roku i po raz drugi dopadł mnie problem zapadającego się w podłogę sprzęgła, wcześniej naprawa była w ramach gwarancji. Udało mi się dwa razy odbić je ręcznie, wrzucić bieg i dalej jechać, jednak aktualnie komputer nie pozwala mi odpalić samochodu bo nie widzi wciśniętego sprzęgła. Z tego co zdążyłam się zorientować to zapadający się pedał jest charakterystyczny dla awarii pompki sprzęgła. Orientowałam się mniej więcej w ASO, to poinformowano mnie, że razem z pompką przydałoby się wymienić również wysprzęglik. Znajomy mechanik twierdzi, że nie ma takiej konieczności. Jaka jest Wasza opinia w tym temacie? Czy rzeczywiście objawy wskazują na pompę i czy koniecznie trzeba ją wymienić razem z wysprzęglikiem? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Uzupełnij profil - nie wiadomo jaki silnik.
Jaki przebieg?
Co i kiedy było naprawiane w ramach gwarancji?
Pompka sprzęgła w ramach gwarancji na auto, a gwarancja na auto skończyła się pewnie.
Zostaje gwarancja na samą pompkę i usługę...ta też skończyła się by wymienić ją ponownie w ramach gwarancji na część oraz usługę?

Wg mnie do wymiany jest pompka sprzęgła, a najpierw sprawdzenie pod kątem nieszczelności oraz odpowietrzenia układu.

Wymiana wysprzęglika wiąże się z demontażem skrzyni biegów, co znacznie podnosi koszt ogólny, a wtedy jest się o krok wymiany i kompletu sprzęgła bo i skrzynia zdemontowana.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 703
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Może zrób tak : najpierw sprawdź poziom płynu hamulcowego - jeśli jest brak to ewidentnie musi być wyciek . Sam wyciek wiąże się z zapowietrzeniem.ukladu , natomiast myślę, że po miejscu z którego wycieka płyn już można ocenić , czy winna jest pompka , czy wysprzeglik... Zatem uzupełnić płyn , deptać na sprzęgło i obserwować skąd jest wyciek - tak chyba sam bym zrobił .... Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Magdalen

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2024, 12:37
Imię: Magdalena
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Magdalen »

Super, bardzo dziękuję za sugestie!
Przebieg ok 150 tys. Gwarancja na wymienioną część też już niestety na pewno się skończyła, pozostaje naprawa na własną rękę.

Awatar użytkownika
Mateusz199

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2024, 10:52
Ostrzeżenia: 2
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateusz199 »

wygląda na to, że zapadający się pedał sprzęgła może rzeczywiście wskazywać na problemy z pompką sprzęgła. To dość powszechny problem w niektórych modelach samochodów, w tym w Astra K. Co do wymiany razem z wysprzęglikiem, to może być różnie. Nie zawsze trzeba wymieniać cały zestaw. Czasem wystarczy tylko naprawić lub wymienić samą pompkę. Ale zależy to od konkretnego przypadku.

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

W powitalni byłaś?
To tak w kwestii formalnej.
W AK najczęściej winny jest wysprzęglik,a nie pompa.
Pompa, przewody i wysprzęglik były wymieniane w ramach ,,specjalnej polityki"a nie tylko gwarancji,na nowy typ.
Ale nie zawsze komplet,to chyba zalezalo od widzimisię aso?
A jak komputer nie widzi wciśniętego sprzęgła,to może byc wina czujnika przy pedale.
Ile czasu minęło od naprawy?
Może warto spytac w Aso,napisać do stellantis ?

ODPOWIEDZ