Check engine, "ograniczona moc silnika" i ubywający płyn chłodniczy

Awatar użytkownika
kkaarrooll86

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2024, 19:00
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Silnik: 1,5 cdi
Rocznik: 2020
Województwo: lubuskie

Check engine, "ograniczona moc silnika" i ubywający płyn chłodniczy

#1

Nieprzeczytany post autor: kkaarrooll86 »

Witam forumowiczów
Problem mój z Astrą K, 1,5 diesel z 2020 roku jest taki, że wyskoczył check, komunikat "ograniczona moc silnika" i auto ma zimnym jedzie normalnie. Po osiągnięciu temperatury i kilku komunikatach o ograniczonej mocy mogę ją rozkulać do 2,5 tys obrotów. Na jalowym biegu też tylko do 2,5 tys obrotów się kręci. Do tych obrotów zbiera się normalnie a jak dojdzie do tej wartosci odcina i dalej nie da rady. Dodam że ubywa mi płynu chłodniczego ale jakoś szczególnie wycieku nie widać - nie wiem czy to ma związek. Na wstępnej diagnozie( na szybko podpięcie pod kompa, bo ogólnie do mechanika jestem umówiony za kilka dni) coś mówili o zaworze sterującym płynem chłodzącym. Myślicie że to ma związek ze sobą? Jakieś podobne przypadki? Od razu przepraszam jeśli temat już był przerabiany - jestem tu nowy, starałem się szukać ale tego typu przypadków nie udało mi się znaleźć . Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Awatar użytkownika
MarKsi0

Rekrut
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2023, 14:07
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: MarKsi0 »

Dużo informacji ale mało szczegółów, podaj przynajmniej kody błędów jakie odczytałeś po podłączeniu pod kompa

Awatar użytkownika
kkaarrooll86

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2024, 19:00
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Silnik: 1,5 cdi
Rocznik: 2020
Województwo: lubuskie

#3

Nieprzeczytany post autor: kkaarrooll86 »

Numerów kodów niestety nie znam. Wiem tyle ile napisałem, tyle ile przekazal mi mechanik w biegu . Docelową diagnozę mam poznać we wtorek. Chciałem się podpytać tutaj na podstawie objawów jakie są na tą chwilę. Może ktoś miał podobne przypadki. Nie liczę że ktoś mi tu postawi diagnozę stuprocentową.

Awatar użytkownika
mat46

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 15:23
Imię: Marcin
Auto: Astra K
Rocznik: 2020
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mat46 »

Też mam astrę 1,5 diesel z 2020 roku, przebieg 116 tys. i zauważyłem ubytek płynu chłodniczego bez widocznego wyraźnego wycieku. Płynu ubywa tak z litr na 1,5 tys. km. Żadnych dodatkowych objawów nie ma. Auto jeździ normalnie, brak kontrolki check engine. Też zastanawiam się gdzie ten ubytek. Dodam tylko, że w oleju go nie ma.

Awatar użytkownika
MarKsi0

Rekrut
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2023, 14:07
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: MarKsi0 »

mat46 pisze:
22 kwie 2024, 8:20
Płynu ubywa tak z litr na 1,5 tys. km. Żadnych dodatkowych objawów nie ma. Auto jeździ normalnie, brak kontrolki check engine. Też zastanawiam się gdzie ten ubytek. Dodam tylko, że w oleju go nie ma.
Jak nie ma wycieków i nie ma go w oleju, to trafia do komory spalania. Przy takim ubytku zastanów się nad remontem bo później koszty wzrosną.
Dla sprawdzenia możesz zrobić test spalin ;)

Awatar użytkownika
kkaarrooll86

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2024, 19:00
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Silnik: 1,5 cdi
Rocznik: 2020
Województwo: lubuskie

#6

Nieprzeczytany post autor: kkaarrooll86 »

Mam diagnozę. Uszkodzona pompa wody. Tylko nie jakaś mała dostępna wszędzie formy Graf, tylko taka, która w oryginale kosztuje 1700 zł. Najgorsze, że nigdzie jej nie ma, a ASO mówi że w całej Europie niedostępna. Może ktoś z forumowiczów ma coś takiego w używce? Numer części 55515120

Dodano po 42 minutach 34 sekundach:
Mam diagnozę. Uszkodzona pompa wody. Tylko nie jakaś mała dostępna wszędzie formy Graf, tylko taka, która w oryginale kosztuje 1700 zł. Najgorsze, że nigdzie jej nie ma, a ASO mówi że w całej Europie niedostępna. Może ktoś z forumowiczów ma coś takiego w używce? Numer części 55515120

Foton

Astro-maniak
Posty: 1175
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Foton »

Z tego numeru 55515120 to wychodzi coś takiego:

[External Link Removed for Guests]

Czyli np. HEPU P3005

Ale jest i druga pompa elektryczna--> Dodatkowa pompa wodna
[External Link Removed for Guests]

HEPU AP8325
Nie ma fotki ale wygląda to tak

Obrazek

No i jeszcze jakby cały moduł jakiś z vel pompą nań ( tą z pierwszego linku, główną silnika zdaje się)
[External Link Removed for Guests]

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, 22:02 przez Foton, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kkaarrooll86

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2024, 19:00
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Silnik: 1,5 cdi
Rocznik: 2020
Województwo: lubuskie

#8

Nieprzeczytany post autor: kkaarrooll86 »

Dzięki za odpowiedź. Mechanik mówi że chodzi o tą drugą opcję, tą, która używana kosztuje 900 zł. z twojego linka. Nie chodzi mi o to że tylko oryginał. Pogodziłem się z tym, że będę musiał zapłacić 1700 zł i pewnie z 300 za robotę ( mechanika mam fajnego bo ani za komputer, ani za diagnozę "manualną" nie wziął nic). Pies pogrzebany jest w tym że tego gów*a po prostu nie ma. Ani w ASO ani używek. Znalazłem jedna ale zadzwoniłem i już sprzedana. Jest jedną w Rosji i jedną w Turcji... Nawet nowa z Niemiec, Włoch itd wszędzie jest napisane że niedostępna... Jakieś jaja, żeby produkować auta a nie móc kupić do niego części... Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. I mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto ma, lub zna kogoś kto ma. Przypomnę numer: 55515120

Awatar użytkownika
mat46

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2024, 15:23
Imię: Marcin
Auto: Astra K
Rocznik: 2020
Województwo: lubelskie

#9

Nieprzeczytany post autor: mat46 »

Faktycznie dziwna sprawa że tej pompy nigdzie nie ma. Mam nadzieję, że ją gdzieś jednak znajdziesz. A tak przy okazji zapytam. Jaki masz przebieg w tym aucie?

Awatar użytkownika
kkaarrooll86

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2024, 19:00
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Silnik: 1,5 cdi
Rocznik: 2020
Województwo: lubuskie

#10

Nieprzeczytany post autor: kkaarrooll86 »

No niestety nie ma. Szukam a necie, dzwonię i nic. Nie umiem, albo nie mam dostępu tutaj do giełdy żeby wrzucić zapytanie, może ktoś z forum by pomógł. A przebieg mam 135 tys. Czytałem że to normalne że koło 150 tys się sypią, więc traktuje to jako część eksploatacyjna

ODPOWIEDZ