Astra K 1,6 136 koni

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Astra K 1,6 136 koni

#1

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Witam to może i ja zacznę opisywać jak sprawuje się salonówka . Tak na wstępie jeśli ktoś będzie zainteresowany to zapraszam do lektury .
Auto odebrane i jestem tylko jego użytkownikiem ( dobra firma dostałem nówkę ) . Kombiaczek kolor czarny. Co posiada to jeszcze do końca nie wiem ale opiszę wrażenia po przejechaniu pierwszych 1200 km
Poprzednik to focus o tej samej pojemności i poza podobną ogromną turbo dziurą różnica spora . Przyśpieszanie bajka a po włączeniu przycisku sport ma się wrażenie jak by maska się podnosiła i auto chciało się wyrwać . Jeśli chodzi o wrażenia akustyczne z zawieszenia to focus z przebiegiem 197k bije astrę na głowę . Tam cisza i płynnie wszystko wybiera tutaj twardo i jakoś mi to nie odpowiada . Po 300 km zaczęło coś okropnie skrzypieć w drzwiach , potem na desce i sobie skrzypi nadal . Bagażnik mniej pojemny niż w focusie ale tragedii nie ma . Jak siądę w pracy to popiszę więcej . Bardzo mile zaskoczyło spalanie , bo przy takiej samej jeździe jak focusem ( bagaże , pies i dwoje non stop mających się porzygać dzieciaków ) w focusie 5.0 tutaj z 1200 przejechanych wyszło mi 4,2 przy klimie . Spory pozytyw .

EDIT:
Wczoraj trasa poprzednim focusem i po pewnym już ubyciu się z AK , wsiadając do 4 latka jak by było ciszej i lżej . Dzisiaj znów Astrą pomykam i straszny przeskok technologiczny jeśli chodzi o całą elektroniczną otoczkę , ale co do komfortu to jest jeszcze dużo do zrobienia .

Awatar użytkownika
tilf

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:01
Imię: Tomasz
Auto: Astra j/h
Województwo: świętokrzyskie

#2

Nieprzeczytany post autor: tilf »

Jak tam auto i ile km już przejechało? Pytam bo dziś rozmawiałem z kolegą który jeździ J ką 1.6 i przejechał do dziś 96 k km. Generalnie nie poleca bo cytuję: auto stało w serwisie 2 tygodnie zanim odkryto ze pękł kolektor dolotowy od tego czasu ciągle wyrzuca błędy. Ponadto uszkodzony jest jeden ze wtryskiwaczy - ma już zamówioną wizytę i naprawę - silnik nierówno pracuje. Z kolektorem to jakaś wada fabryczna bo w firmie mają kilka takich przypadków, a jego auto jest jednym z pierwszych dostarczonych i co za tym idzie z największym przebiegiem. Poprzednio miał Doblo 1.6 jtd i twierdzi że tamten silnik w kanciastym pudle lepiej sobie radził z autem i przez 160 kkm nie miał z nim żadnych problemów.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#3

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Cześć, ciężko coś powiedzieć . mam już zrobione 16 tys i ? i w zasadzie nic nowego . Skrzypi trochę w różnych miejscach ale poskrzypi i przestanie . Silnik jak na razie pracuje ok i spalanie mogę tylko określić jako trasa oscyluje komputer 4.4 , dystrybutor 5.1 , z autostrady wychodzi przy prędkości 160-180 6,1. Od nowości tankuję ciągle tylko na orlenach i zawsze do pełna więc dane są powtarzalne . Wkurza android auto , światła do jazdy dziennej ( nawet w słońce czasem się nie zapalają ) , turbo dziura to jakiś totalny dramat . Ogólnie to się przyzwyczaiłem już do tego auta ale jak czasem wsiąde do focusa to chyba lepiej foka się prowadzi . Ogólnie ocenił bym to auto w skali 1-10 na 7+

Awatar użytkownika
Webi

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2015, 19:10
Imię: Krystian
Auto: Leon II 1.6 i 2.0 ST
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Webi »

rafek a jak jest w kabinie przy prędkościach autostradowych?

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

Witajcie,
Ja również dodam kilka informacji na temat mojej astry. Model jak w temacie tylko w wersji ST.
Auto użytkowane tylko przeze mnie. Rodzaj jazdy, normalny bez szaleństw. Auto jeżdżone tylko kierowca + obciążenie - laptop + kilka dokumentów :)
Auto rozpoczęło jazdę w lipcu 2016. Obecnie przejechane 32 tys. km.
Korzystam z aplikacji "Fuelio" do rejestrowania przebiegu i tankowania.
Niestety nie zrobiłem backupu telefonu i pierwsze dane poszły w niepamięć.
Teraz dane zbierane od 19 tys km ( 2016.10)
Tankowanie tylko na Shell i tylko na dwóch konkretnych.
Auto spala wg. komputera (wartość całkowita dla 32 tys. km) - 5,0 l wg dystrybutora do tej pory było w okolicy 5,3.
Niestety po przeglądzie po 30 tys. różnica pomiędzy komputerem czyli 5,0 l a dystrybutorem 5,45 czyli wzrost - może wpływ ma na to obniżenie się temperatur oraz zmiana ogumienia na zimowe.

Wg katalogu ta wersja miała spalać 3,5/4,7/3,9 (trasa, miasto, średnio)

Jednym słowem rozczarowanie jeżeli chodzi o zużycie deklarowane przez Producenta.

Usunięty użytkownik 7781

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

Wynik moim zdaniem dosc przyzwoity, tym bardziej ze kombi. A powiedz ile robisz srednio na zbiorniku i jaka masz podana mase samochodu w dowodzie? Pytam z czystej ciekawosci.

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

Średnio robię około 850km, Staram się nie wyjeżdżać do końca paliwa no i tak celuję żeby tankować zawsze na tej samej stacji.
Masa własna samochodu wpisana w dowodzie to 1318kg.

Witajcie,
Aktualizacja danych na temat spalania mojego samochodu.
Auto przejechało 100 tys. km.
Spalanie wg komputera pokładowego 4,7
Spalanie wg rzeczywistego zatankowanego paliwa 5,38
Ostatnio zmieniony 06 sie 2018, 17:46 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Okrągły przelot. W jakim czasie tyle nakręciłeś ?.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

marwisn_ tak jak w postach powyżej. Auto rozpoczęło jazdę w czerwcu 2016 a 100tys km. osiągnął w marcu.

Stan na czerwiec:
przejechane 115000 km.
Spalanie:
wg komputera pokładowego 4,7 l/100km
wg rzeczywistego zuzycia 5,4 l /100km

Dotatkowo odbyły się 2 akcje naprawcze w ramach gwarancji:
1) wymiana wysprzeglika
2) wymiana łańcucha rozrządu.

Troszkę rozczarowanie jeśli łańcuch nie wytrzymuje tyle co pasek.
dobrze że na gwarancji choć niepokój został bo gwarancja juz dobiega konca. Ciekawe co będzie dalej.
pozdro dla wszystkich.

Usunięty użytkownik 7781

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

Jak na ta moc to spalanie realne całkiem przyzwoite. Tym bardziej ze pewnie auto gonione, a nie jazda emerycka.

ODPOWIEDZ