Astra K 1,6 136 koni

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

Astra K 1,6 136 koni

#11

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

no właśnie że nie jest gonione.
Autko jeździ głownie po autostradzie z prędkościami 130 -140 km. Na zwykłych drogach ok 90-100 w mieście 50-60.
Jazda normalna. Zdecydowanie nie emerycka, ale również nie wariacka. Normalna.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

I jak to teraz wygląda??
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

Witajcie,
Aktualizacja.
Stan licznika 147000
Spalanie wg komputera pokładowego 4,7 / 100KM - średnia prędkość zarejestrowana przez CP - 68,1 km/h
Spalanie rzeczywiste 5,36 / 100KM
Problemów brak.

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

A jak zmieżyłeś rzeczywiste?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#15

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

Zawsze tankuje do pełna. To znaczy do automatycznego odbicia pistoletu dystrybutora. Nigdy nie dolewam po tym. Później wprowadzam do aplikacji fuelio dane na temat ilości zatankowanego paliwa, ceny za litr oraz bieżącego stanu licznika kilometrów. Na tej podstawie aplikacja wylicza wszystkie statystyki

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

ja robię dokładnie tak samo.
ze 2 lata temu, gdy wskaźnik zbliżał mi się do rezerwy (ale jeszcze nie świeciła się kontrolka), na jednej z stacji paliw w Gdańsku zatankowałem więcej niż max jaki udało mi się kiedykolwiek zatankować (a nieraz tankuję z zasięgiem ~50km). Z obliczeń wyszło, że zatankowałem 5l więcej niż mam pojemności.

to nie komputer w samochodzie zaniża spalanie, to dystrybutory zawyżają objętość, co nawet NIK nieraz potwierdziła.

także rzeczywiste spalanie to nie te z dystrybutora (pewnie również nie te z kompa).
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
Kowalwojt

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:45
Imię: Kowal
Auto: Astra K kombi ST
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#17

Nieprzeczytany post autor: Kowalwojt »

Pewnie można by robić doktorat z tego, kto nas bardziej oszukuje? Stacje paliw które kasują nas za większą ilość paliwa niż rzeczywistą wlaną do baku czy producenci samochodów którzy deklarują zużycie mniejsze niż w rzeczywistości?
Żeby przyjąć jakiś wspólny mianownik i porównywać od tankowania do tankowania musiałem coś założyć. Stąd moje tankowania do kliku w pistolecie dystrybutora. Przy załażeniu, że zawsze tankuje do tego samego poziomu baku (czyli klik na pistolecie dystrybutora) oraz ilości przejechanych kilometrów, myślę że można się oprzeć o te dane do wyznaczenia rzeczywistego spalania. Inaczej trzeba by opróżnić bak do zera i wlać określoną ilość paliwa i czekać aż samochód stanie aby wyznaczyć zużycie - ale to już dla profesjonalistów. Dla mnie amatora wystarczy pomiar jak opisałem.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Kurcze, coś ten komp w AK oszukuje zaniżając wskazania. I to nagminnie, bez różnicy czy olej napędowy czy benzyna. W mojej AJ już mi się nawet nie chce przeliczać i porównywać, bo różnice o ile są, to są znikome: plus minus 0,1 - 0,3 ale na ogół wychodzę na zero. Fakt, żre zwłaszcza jak się ciśnie, jak nie ciśnie to i tak trzeba być delikatnym żeby poniżej 7l/100km zejść. Ale pokazuje faktyczne zużycie i nie dziwię się na stacji benzynowej, że mi pół litra na stówę więcej spaliła.
Jeśli sprawdzam, to zwłaszcza na jakiejś stacji, na której nie tankowałem, żeby zweryfikować, czy mnie nie robią w bambuko... Mam tak od czasu, kiedy na NEO "wlałem" do zbiornika gazu do AG o jakieś 5l więcej niż miało prawo tam wejść, było powyżej pojemności zbiornika. Nawet nie ja tankowałem (były to jeszcze czasy gdzie gaz tankowała obsługa) a zorientowałem się poniewczasie, że coś tu nie gra. Zawór oczywiście był sprawny. Od tego przypadku nie tankuję na NEO (szczególnie na tym, co mnie oszukał, zresztą na innym też nie tankowałem od tego czasu), no i weryfikuję ilość wlanego paliwa. Małe różnice zawsze będą (np. poziomowanie samochodu, więcej/mniej pod korek, ilość odbić...), ale nie kilka litrów...

Jak tankuję na Orlen, BP czy nawet Tesco, a ostatnio na Intermarche (o dziwo najtaniej - minus dodatkowe 5g za paragon z 50zł zakupów, a paliwo dobre) to zawsze wychodzi mi tyle ile powinienem wlać. Nie tankuję na szemranych stacjach, byleby było taniej, bo takie oszczędności mogą bokiem wyjść...

ODPOWIEDZ