Głośna praca rozrządu

Awatar użytkownika
munio699

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2023, 4:48
Imię: Tomek
Auto: Astra K
Silnik: D 16 DTH
Rocznik: 2016
Województwo: dolnośląskie

Głośna praca rozrządu

#1

Nieprzeczytany post autor: munio699 »

Witam. Miesiąc temu wymieniłem rozrząd /1,6 136 km. automat/ lecz zmiana zauważalna jest tylko przy odpalaniu tym że nie słychać łańcucha lecz podczas jazdy klekocze już strasznie . Jak się trochę zagrzeje to jest lepiej . Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest już całkiem OK.
Przy wymianie rozrządu została zastosowana podkładka pod napinacz oraz cały nowy kompletny rozrząd więc teoretycznie powinno być dobrze!
Może to nie rozrząd tak klekocze tylko wtryski . Aktualny przebieg 189 tyś.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Może jakiś filmik nagraj, posłuchamy/zobaczymy.

Awatar użytkownika
siela220

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2023, 23:13
Imię: Łukasz
Auto: Astra K
Rocznik: 2018
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: siela220 »

Witam,
Mam podobny problem, przy 209 000 wymieniałem kompletny rozrząd oryginalny plus dwu mas. Po ponad miesiącu, przy odpalaniu rozrząd czasem sobie zazgrzyta a raczej napinacz. Objawy mam podobne jak wyżej. Sam już nie wiem, czy wina napinacza, oleju. Ktoś miał podobny przypadek?

Awatar użytkownika
Lukass331

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2021, 7:34
Imię: Łukasz
Auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2017
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Lukass331 »

siela220 pisze:
02 mar 2023, 23:16
Witam,
Mam podobny problem, przy 209 000 wymieniałem kompletny rozrząd oryginalny plus dwu mas. Po ponad miesiącu, przy odpalaniu rozrząd czasem sobie zazgrzyta a raczej napinacz. Objawy mam podobne jak wyżej. Sam już nie wiem, czy wina napinacza, oleju. Ktoś miał podobny przypadek?
A dołożyli ci podkładkę pod napinacz ?

Awatar użytkownika
Beerek1979

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2023, 10:37
Imię: Marcin
Auto: Astra K sportsturier
Rocznik: 2016
Województwo: Zagranica - UE

#5

Nieprzeczytany post autor: Beerek1979 »

Miałem podobnie przy przebiegu około 50k , u mnie pomogła wymiana oleju i filtrów ( od tego czasu zmieniam co Max 8 tysięcy kilometrów lub co pół roku olej i nie mam problemu narazie ) . Mam na liczniku teraz 90k

Awatar użytkownika
siela220

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2023, 23:13
Imię: Łukasz
Auto: Astra K
Rocznik: 2018
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: siela220 »

No ja mam na liczniku 213 tys km :). Dobre pytanie z podkładką, obstawiam że nie, skoro się odzywa. Olej i tak muszę zmienić, przejechałem od wymiany 4k tysie a pokazuje mi żywotność 6%... Nie rozumiem tego wskaźnika w Oplu. W poniedziałek umówię się do Opla na sprawdzenie ciśnienia oleju i rozrządu. Łańcuch nie hałasuje ale dziwi mnie żywotność oleju.
Dodam jeszcze że u mnie co jakiś czas pojawia się błąd silnika, problem z EGR. Po paru dniach gaśnie. Wszystkie rury były czyszczone, nie rozbierali jedynie samego Egra. Ale pewnie w końcu będę musiał go wymienić.

Awatar użytkownika
munio699

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2023, 4:48
Imię: Tomek
Auto: Astra K
Silnik: D 16 DTH
Rocznik: 2016
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: munio699 »

Lukass331 pisze:
05 mar 2023, 13:42
A dołożyli ci podkładkę pod napinacz ?
u mnie podkładka dołożona . Wydaje mi się że wina napinacza . Bo nawet jak sie zagrzeje to po jakiś paru kilometrach znowu ten dźwięk powraca może nie aż tak drażniący .

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Beerek1979 pisze:
05 mar 2023, 18:46
Miałem podobnie przy przebiegu około 50k , u mnie pomogła wymiana oleju i filtrów ( od tego czasu zmieniam co Max 8 tysięcy kilometrów lub co pół roku olej i nie mam problemu narazie ) . Mam na liczniku teraz 90k
Od wymiany mineło 4 tyś. żywotność oleju to ponad 60%. Olej Motul 5W30 w specyfikacjach Dexos2.
Już od początku tak było ale nie mam kiedy podjechac do warsztatu

Awatar użytkownika
siela220

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2023, 23:13
Imię: Łukasz
Auto: Astra K
Rocznik: 2018
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: siela220 »

Mam teraz ten olej Motul i przejechałem 300km od wymina to żywotność juz 98% :). A sprawdzam czy znów mi pójdzie ropa do oleju bo miałem taką przygodę :)

ODPOWIEDZ