Bagażnik Astra K HTB - pojemność

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Bagażnik Astra K HTB - pojemność

#1

Nieprzeczytany post autor: yaro »

Hallo Opel, gdzie są zachowane te 370 litrów pojemności bagażnika w HTB???
Pojemność zmierzona miernikiem laserowym dała wynik blisko 100 litrów mniejszy :o
Użyłem słowa "blisko" tak jak Opel w materiałach i artykułach marketingowych, że zachował 370l pojemności z poprzedniej generacji J.
Jeszcze jest szansa w salonach porównać pojemność bagażnika HTB poprzedniej generacji do obecnej i będzie Wam wszystko jedno czy jest to 91, 96 czy 100 litrów mniej, po prostu bagażnik jest MAŁY, miejski na większe zakupy ale na pewno nie na weekendowy wyjazd rodzinny 2+1

...może Opel odpowie ;) ?
Pozdrawiam

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Opowiedz Jarku troszkę o metodologii Twoich pomiarów, ponieważ mam pewne przeczucia że mogła być wysoce błędna.

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#3

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

spakował tylko 540 półlitrówek :)

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: yaro »

Pomiar wykonany urządzeniem Bosch GLM-80. Ma odpowiednie funkcje do użycia. Bagażnik ze względu na nieregularny kształt mierzony był na zasadzie podziału panela bocznego bagażnika na 3 płaszczyzny, pole powierzchni każdej z nich zostało pomnożone przez (długość /szerokość) bagażnika , a następnie zsumowane. Pomiar wykonany 2 krotnie. Nie jestem aptekarzem i nie zależało mi na dokładności co do litra.
Był to bagażnik wyposażony w koło dojazdowe, zaznaczam dojazdowe. Podłoga płaska.
Przeczucia zawsze można mieć, a pomiary nigdy nie są wolne od błędów.
Możesz zdać się na pomiary z testów robionych na zamówienie przez marketing, broszury ogólnodostępne zwane folderami, pomiary forumowiczów, lub pofatygować się osobiście i pomierzyć wedle własnego uznania.
Zawsze możesz uszczelnić bagażnik, zalać wodą,
a potem pochwalić się na forum ile litrów zlałeś. Każda metoda jest dopuszczalna.
Pamiętać należy jedynie o tym że liczy się powierzchnia użytkowa i jeśli nawet jest to 100 litrów mniej od wskazanych przez producenta to dla walizek podróżnych(o regularnych kształtach) będzie to jeszcze mniej, chyba że chcemy być skazani na "miękkie" torby podróżne lub upychać skarpety wokół załadowanych walizek.
Wokół koła dojazdowego widziałem troszkę miejsca więc jest szansa upchnąć jakąś "zagryskę" ;) pod te 540 półlitrówek.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 23:48 przez yaro, łącznie zmieniany 1 raz.

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

jest i pozytywny aspekt :) może nawet 2 popitki się spakują... na moją odpowiedzialność :)
[External Link Removed for Guests]

fakt jest taki że bagażnik jest bardzo malutki i wydaje się sporo mniejszy niż w Astrze J.
Jeśli ktoś potrzebuje większy bagażnik w Astrze K musi poczekać na ST lub sedana. Ale one też pewnie będą mniejsze niż w Astrze J. Priorytet zrzucania wagi trochę krzywdzi to auto w aspekcie pojemności bagażnika.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 23:38 przez bergmen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

ma ktos fotke tego bagaznika?

Niestety,ale np, volvo s60 1 gen, tez niby bagaznik duzy,ustawny,ale otwor zaladunkowy smiesznie maly, do tego wchodzace do srodka zawiasy. Czasami producenci strzelaja takiego gola sobie niestety.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: yaro »

Żadna filozofia zrzucić nadmiar masy poprzez zmniejszenie fizycznych rozmiarów auta. Czym tu do licha Opel chwali się?
Wyczynem byłoby zrzucenie masy pojazdu przy zachowaniu dotychczasowej wielkości auta.
Ale o tym pewnie dowiemy się przy kolejnej generacji może pod literką L.
Przy pomiarach lekko rozpędziłem się i pomierzyłem środek (wnętrze). Nie będę pisał ile straciła na szerokości astra K, bo mogę się wysoce pomylić, ale powiem ze jest troszkę węższa. :-P
Pozdrawiam

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

#8

Nieprzeczytany post autor: arekx »

@yaro: Te 370l to niby ma być bez dojazdówki (podłoga bagażnika jest wtedy niżej).

Koło miało zjadać ok 70l... ale widać zjada 100l jeśli dobrze pomierzyłeś.

Fotki - http://astraklub.pl/viewtopic.php?p=1184579#p1184579

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: yaro »

arekx wiem że bez "dojazdówki". Ja podchodzę do tematu z punktu praktycznego, dużo podróżuję. Post miał na celu zwrócenie uwagi na mankament nowego modelu i dać szansę zastanowić się przyszłemu posiadaczowi nad wyborem jakiego dokonuje. Zawsze może poczekać do kwietnia na ST.
Nie może być wiecznie tak, że ilekroć pojawia się coś nowego na rynku nie koniecznie lepszego to producenci mamią nas liczbami wyssanymi z palca. Podobnie z tym co pisałem parę postów wyżej o obniżeniu masy auta, którą producent używa do budowania pozytywnego PR'u w zasadzie nie wspominając jakim kosztem to odbyło się. Mając tym samym klientów za debili, tak jakby Ci nie mieli podstawowej wiedzy nt. materiałoznawstwa i możliwości użycia dostępnych lżejszych materiałów do budowy auta. Ale czego tu wymagać? To nie klasa premium, ale auto kompaktowe (rodzinne) w cenie ogólnodostępnej na której najlepiej zarabia się.
Reasumując, skoro model K puka do klasy premium, przypuszczam że chodzi tu o dostępne wyposażenie, to dalszy slogan powinie brzmieć: Pojemnością kufra puka do klasy miejskiej (segment B).
Walizka prezentowana na zdjęciu to "pilotka" (20-30l) wielkości plecaka. Kobiety na wyjazdy używają zwykle walizek minimum należących do średnich (50-70l) ;-) . Wyjazdy wakacyjne to walizki rzędu (90-130L). W zależności od tego jakich będziemy używać, a przecież posiadają regularny kształt, to należy zastanowić się nad dostępną pojemnością bagażnika wpisaną w prostopadłościan.
Pozdrawiam

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

jakby Opel umiał użyć odpowiednich technologii i materiałów to by obniżył masę co najmniej dwie generacje wcześniej. A tak to jest bełkot marketingowy i zejście z jakości i "grubości " użytych materiałów.
A bagażnik w Astrze J HB jest taki sam jak w Astrze H HB a Astrze V to szkoda gadać

ODPOWIEDZ