Bagażnik Astra K HTB - pojemność

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Bagażnik Astra K HTB - pojemność

#31

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Asterix2004 pisze:QR_BBPOST Opowiadanie, że zastosowano ultrawytrzymałą stal, można włożyć między bajki. Taka stal jest dużo droższa od zwykłej stali, a skoro samochód jest tańszy od Astry J, to jest to po prostu ekonomicznie niemożliwe. Samochód jest tańszy bo zmniejszenie masy (cieńsze blachy, lżejsze (czyt. gorsze) tworzywa) spowodowało zwykłe oszczędności na materiałach. Zobaczcie na wachacze przednie Astry K (są takie małe i delikatne) - nie wiem ile wytrzymają na polskich dziurawych drogach. Jakby to było mało, dla uzyskania jeszcze większych oszczędności, wykastrowano samochód z podświetlenia klamek w drzwiach, podświetlenia schowka, podświetlenia lewarka zmiany biegów z obudowy lusterka wstecznego. A brak siłownika pod maską silnika zakrawa na śmieszność,
Zgadzam się z kolegą... Oglądałem już Astre K dwa razy i dwie jazdy zrobiłem 125 i 150 KM.
W stosunku do Astry J na oko widać, że bagażnik mniejszy. Fotele na delikatne wygladają bo odchudzone.

Na firmę miałem kupić ale chyba prędzej Insignię kupie bo upustu nawet 40 tys. i za solidny wóz wychodzi
tyle co za PLASTIKOWĄ Astre K.... szkoda bo silnik 1.4 turbo całkiem fajnie jezdzi.

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#32

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

fuks Kup Insignie 1,4 turbo lpg nie pożałujesz, kawał porządnego samochodu na jesien nowy model , więc można wyrwać niezły upust.
No i auto przynajmniej wygląda ;)

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#33

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Trzeba być matołem albo mieć bardzo specyficzne kryteria, żeby kupić astrę jeśli insignia tyle samo kosztuje. No i jeszcze ma większą pojemność bagażnika, niż 370 litrów. Ale na obronę trzeba dodać, że w astrze poszli z materiałami mocno do przodu, wszystko wygląda tak "wypaśnie" i nic nie hałasuje.

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Insignia jest bardziej prestiżowa i w tej cenie super oferta ale jest duża i nie każdemu to odpowiada tak jak i świadomość że lada chwila wchodzi nowy model. Dlatego użyte wyżej określenie matoł jest nie na miejscu. Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

O mały włos bym kupił insignię, ale gość z komisu w ciula poleciał. Do dziś w sumie jestem mu wdzięczny.
Jeszcze tego samego dnia wypatrzyłem swoją Astrę, za 2 dni była moja.
Ta astra nawet mnie kosztowała więcej, niż tamta insignia, ale nie uważam się za matoła. Astra jest idealnie dopasowana do moich potrzeb. Ten zakup insigni to była chwila, impuls, i całe szczęście, że sprzedawca był nieuczciwy :)

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#36

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

miśor pisze:QR_BBPOST Trzeba być matołem albo mieć bardzo specyficzne kryteria, żeby kupić astrę jeśli insignia tyle samo kosztuje
Nowa Astra nie kosztuje tyle samo co nowa Insignia.Chyba, że astra full opcja ,a Insignia golas

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#37

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Zależy do czego porównujemy jeżeli do Astry J to tak jeżeli do Astry K to nie.
Insignia w segmencie D to dalej jedno z lepiej wyglądających modeli, pozbawiona chorób wieku dzieciecego , i z tego co się orientuje realne ceny zakupu oscylują dużo poniżej 100 tys, a to przez to ,że strasznie spada sprzedaż
na tle konkurencji(insignia wyszła w 2008) i wychodzi nowy model.
Co do nowego modelu Opel ma zamiar tam włożyć silnik 1.0 turbo i mają być też spore oszczędności na masie podobnie jak z Astrą K (lepiej jednak kupić stary solidny dopracowany model) :)

kmy pisze:QR_BBPOST O mały włos bym kupił insignię, ale gość z komisu w ciula poleciał. Do dziś w sumie jestem mu wdzięczny.
Jeszcze tego samego dnia wypatrzyłem swoją Astrę, za 2 dni była moja.
Ta astra nawet mnie kosztowała więcej, niż tamta insignia, ale nie uważam się za matoła. Astra jest idealnie dopasowana do moich potrzeb. Ten zakup insigni to była chwila, impuls, i całe szczęście, że sprzedawca był nieuczciwy :)

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Mam Astrę J i mogę na firmę kupić coś z większym bagażnikiem.
Do astry J wózek dla dziecka i 3 walizki pakuje bez problemu, do Astry K już tego nie wsadzę :oops:
Insignia fajna, ceny też ale chyba jednak za duża.
Widzał ktoś może na żywo Astrę K kombi? bo jestem bardzo niezdecydowany (albo zdecydowany na dalszą jazdę Astra J).

yaro

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:45
Imię: yaro
Auto: Ford Mustang
Silnik: 2.3 M6 Fastback
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#39

Nieprzeczytany post autor: yaro »

Asterix2004 pisze:QR_BBPOST Gdyby projekt Astry K od początku zakładał umieszczenie akumulatora z przodu, to i komora silnika zostałaby tak zaprojektowana, aby aku się tam zmieścił.

czy jesteś pewien, że w takiej kolejności powstaje projekt auta :?:

miśor, albo masz górnolotne spojrzenie na ludzi, czytaj: brak szacunku i tolerancji , albo pisząc matoł miałeś na myśli Tatę Koziołka Matołka.

Pozdrawiam

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#40

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Nie ma się co nad tym rozwodzić, skoro się nie rozumie znaczenia wyrazów i nie stać na staranne pisanie. Ten wysiłek jest dowodem! Czyny, a nie jakieś pierdy.
Zaznaczyłem tylko konkretną kwestię: za jedną kwotę kupujesz znacznie mniej, albo znacznie więcej. Co wybierasz?
Poza tym, tę jednakową cenę uważam za bzdurę. Na tym się spróbuj skupić.

ODPOWIEDZ