IntelliLux LED

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

IntelliLux LED

#21

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Ok,zle zrozumialem,ja bym sie nie obawial bo ksenony w aso tez sa drogie.A w razie stluczki jest AC,ale fakt jesli sie popsuja po 5 latach.Wgl obejmuje je gwarancja podstawowa i ta wydłużona?

Awatar użytkownika
Zubek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2016, 18:10
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#22

Nieprzeczytany post autor: Zubek »

W necie już chodzą te lampy za kilka stówek. Ciekawe komu zginęła już AK.

as997

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: B14XFT
Województwo: podkarpackie

#23

Nieprzeczytany post autor: as997 »

Zubek pisze:QR_BBPOST Ciekawe komu zginęła już AK
Zanim się pojawiły Asterki, lampy już były. I będzie więcej... Dlatego się przekonałem, by wziąć IL. Pomijam ubezpieczenie przez pierwsze lata.

Awatar użytkownika
Zubek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2016, 18:10
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#24

Nieprzeczytany post autor: Zubek »

Ja też wziąłem AK z IL. Nie wyobrażam sobie już tego auta bez tych lamp. Jednak ich ceny są zaskakująco niskie w porównaniu do cen w ASO.

as997

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: B14XFT
Województwo: podkarpackie

#25

Nieprzeczytany post autor: as997 »

Zubek pisze:QR_BBPOST Jednak ich ceny są zaskakująco niskie w porównaniu do cen w ASO.
Dlatego za chwilę powstanie temat. Kupiłem AK bez IL. Jak założyć..., bo kupiłem za ...
Jak padnie Wam IL, to lampę można wyrzucić, ale sterownik trzeba chronić, jak ... zdrowie. Lampy są tanie, ale sterowników nie ma, bo tam jest info skąd pochodzi...

mt87

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2016, 19:59
Imię: Michał
Auto: Astra K Elite 1.6 200 KM
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: mt87 »

Odebrałem Astrę z IL, ale nie miałem jeszcze okazji dłużej pobawić się tym w nocy, stąd moje pytanie.

Czy światła długie aktywują / deaktywują się automatycznie w zależności od warunków. Nowe Mondeo ma taki bajer i działa to wyśmienicie!
[External Link Removed for Guests]

maccarish

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:16
Imię: Maciek
Auto: Astra K HB
Silnik: B14XFL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: maccarish »

Tak pobierają informacje odnośnie oświetlenia oraz pojazdów z naprzeciwka i automatycznie włączaja się i wyłączają lub gaszą poszczególne segmenty, pod warunkiem włączenia automatyki swiateł.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Ercez

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, 17:35
Auto: Astra K
Silnik: B16SHT / LWC
Województwo: mazowieckie

#28

Nieprzeczytany post autor: Ercez »

Ceny IL na portalach aukcyjnych są niskie, ponieważ koszt wykonania lampy jest bardzo niski, nie ma tam ruchomych elementów, jak w ksenonach AFL. Diody LED także są tanie w produkcji. Ale droga jest instalacja w samochodzie, potrzebna jest kamera, oprogramowanie... Sterownik może i jest w lampach, nie sprawdzałem. Ale to i tak komputer pokładowy zarządza kiedy poszczególny segment ma się palić, a kiedy nie. Jeśli chodzi o żywotność to czytałem, że GM zakłada, że jest dłuższa niż żywotność samochodu.

Zauważyłem pewną ciekawostkę. Te "strzały", które pełnią rolę świateł dziennych są tak ustawione, że po zmroku działają jako doświetlanie znaków pionowych i wiszących nad jezdnią. Daje to bardzo ciekawy efekt, ponieważ oświetla znaki, które znajdują się z 5 samochodów przed Astrą. Pewnie dlatego podają, że jest tam umieszczone 8 aktywnych diod.

ememel

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 22 lip 2016, 15:36
Imię: Mirosław
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#29

Nieprzeczytany post autor: ememel »

Ot taki artykuł o wyższości technologii Led

[External Link Removed for Guests]

mt87

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2016, 19:59
Imię: Michał
Auto: Astra K Elite 1.6 200 KM
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: mt87 »

Dziś przy okazji profilaktycznej wymiany oleju dowiedziałem się, że jest akcja serwisowa w sprawie InteliLux. Wydano nowy soft do ich obsługi / sterowania. Samochód kupiony w czerwcu i się załapuje, więc sporo egzemplarzy do przeprogramowania ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ