WiFi, Android Auto, odpowiedź GM Polska

KEJ

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2016, 11:45
Auto: Astra K
Silnik: B1,4XFT
Województwo: mazowieckie

WiFi, Android Auto, odpowiedź GM Polska

#181

Nieprzeczytany post autor: KEJ »

Znalazłem taką informację na stronie Dixi-Car .
Ja czekam na odbiór w lutym 2017 mam nadzieję , że tam to będzie działało


Jak można „przystosować” Astrę pod Androida? Co trzeba zrobić?

Wkrótce serwis Dixi będzie proponował przygotowanie systemu multimedialnego pod Android Auto dla tych wszystkich wersji, które mają taka możliwość, są na to przygotowane, posiadają Navi 900 IntelliLink (Nowa Astra i Insignia) i Touch R 700 IntelliLink (Insignia) dla samochodów z roku modelowego 2016. Wg mojego rozeznania samych Astr V, które mogłyby mieć wgraną taką możliwość jest w Polsce 2057 szt.

Update z 19.12.2016: Opel Polska wstrzymał programowanie Android Auto (w serwisach w Polsce) w Astrach V i Insigniach z roku modelowego 2016 (czyli wyprodukowanych do połowy 2016 roku kalendarzowego, w których Android Auto nie był zaprogramowany fabrycznie). W mailu od importera czytamy: ... niniejszym informuję, że tymczasowo została wstrzymana możliwość programowania aplikacji Android Auto w radiach RF700 oraz RF900 IntelliLink w modelu Insignia oraz Astra-K. Decyzję podjęto po stwierdzeniu odstępstw jakościowych w systemie audio i jego pracy po wykonaniu programowania w połączeniu z Android Auto. Programowanie jest wstrzymane do odwołania. Zaznaczę jeszcze, co jest istotne i nie podlega reklamacji pracy systemu w samochodach marki Opel, że firma Google nie udostępniła programu Android Auto na terenie Polski. Wiele aplikacji jest nielegalnych i powoduje dodatkowe problemy. O przywróceniu możliwości programowania Android Auto w ww. modelach poinformuję w odrębnym mailu.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#182

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Nie ogarniają tematu więc prewencyjnie wycofali z oferty. Ciekawe czy brak AA oznacza równiez brak Car Play.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#183

Nieprzeczytany post autor: Budus »

z drugiej strony - czym się różni Navi 900 IntelliLink RM16 od Navi 900 IntelliLink RM17, że tam nie działa a w RM17 działa.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#184

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Niczym. Mają skargi, że nie działa więc wycofali. AA raczej nie jest czynnikiem, który kogoś skłoni do rezygnacji z zakupu auta. Zwłaszcza, że oficjalnie jest niedostępny.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

atri

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 29 kwie 2016, 18:52
Imię: Paweł
Auto: Astra K elite 1.4 150
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#185

Nieprzeczytany post autor: atri »

Heja, car play działa - ale nie udało mi się odpalić google maps, tylko jakąś aplową ujową mapę. A cytat: "Zaznaczę jeszcze, co jest istotne i nie podlega reklamacji pracy systemu w samochodach marki Opel, że firma Google nie udostępniła programu Android Auto na terenie Polski. Wiele aplikacji jest nielegalnych i powoduje dodatkowe problemy." Ten cytat przesyłam koledze z google, pochwale się , że mam "kontakty" ze względu na swoją prace. Takie podejście GM jeśli chodzi o rynek europejski jest delikatnie mówiąc nieeleganckie. Ja np jestem rezydentem w Polsce, telefon mam "francuski" i mam zainstalowany AA. A informacja w dixi jest ode mnie, to mojego auta nie udało się zaktualizować. Nawet dostałem do podpisania dokument że zrzekam się praw do reklamacji bo AA w Polsce nie ma. Niestety po raz kolejny zawiodłem się na marce - to taki strzał w kolano. Kolejne auto to na pewno nie opel. A co do AA w innych autach - hmm, w nowych modelach volvo wszystko działa jak należy - jeździłem testowym xc90, v90. Być może uznacie to za fanaberie ale decydując się na zakup Astry, brałem AA pod uwagę jako argument za, kolejne to inteliluxy gdzie też już dwa razy zaparowało mi czujnik, tylko drochę delikatniej niż koledze z innego wątku. GM słabo oj słabo!

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#186

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Mapy Apple takie Kijowie do końca nie są.

Korzystam z nich na codzień i nie mam większych zastrzeżeń. Są to mapy wektorowe. Ładują się szybciej i sprawnej kalkuluje nową drogę.

Nie są też tak zasobo żerne jak te od Google który korzysta z map rastrowych.

I niej jetem funboy'em Apple. Od zawsze korzystałem z Google. Teraz korzystam z IOS więc mam jakieś porównanie.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

KEJ

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2016, 11:45
Auto: Astra K
Silnik: B1,4XFT
Województwo: mazowieckie

#187

Nieprzeczytany post autor: KEJ »

A jak wyglądają dane z natężeniem ruchu? Czy to pokrywa się z rzeczywistością bo w Google maps i Yanosiku jest ok a nigdy nie używałem map od Apple i jestem zwyczajnie ciekawy

Geloxxx

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 03 cze 2012, 22:53
Imię: Grzegorz
Województwo: lubelskie

#188

Nieprzeczytany post autor: Geloxxx »

Co jest z apk android auto, że nie mogę jej zainstalować?? Mam Galaxy A5 i po wejsciu na apkmirror.com tyle jest dziwnych rzeczy, że trudno znaleźć właściwy download. Jak juz zrobię to coś się ściąga i dalej nie mam apk....Help

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#189

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Pobierasz z tej strony (najnowszą wersję) : [External Link Removed for Guests]

Wybierasz pod swój telefon (procesor) :
IMG_0645.PNG
Instalujuesz i tyle w temacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Geloxxx

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 03 cze 2012, 22:53
Imię: Grzegorz
Województwo: lubelskie

#190

Nieprzeczytany post autor: Geloxxx »

Wybrałem drugi - komunikat Your Download is starting, ściąga jakies com.google.android.projection i nie mam apki ;/

ODPOWIEDZ