Światła dzienne - jak to powinno działać ?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

Światła dzienne - jak to powinno działać ?

#11

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Te mijania to bym przebolał, ale kicznik/radio w trybie nocnym są poprostu nieczytelne...
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Melfi

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2016, 18:50
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#12

Nieprzeczytany post autor: Melfi »

userzz pisze:QR_BBPOST odnośnie działania systemu, u mnie w przypadku gdy akurat zadziała AA, wjeżdżam do tunelu, zapalają się światła mijania ale intensywność oświetlenia kierownicy i wyświetlaczy jest taka sama. Jeśli odpalam auto i jest wieczór, AA i oświetlenie wnętrza w trybie nocnym. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem czy np. aktualna godzina ma znaczenie w działaniu tego systemu
Powiem Ci szczerze, że sam chciałem to też napisać - o tej godzinie oczywiście, ale stwierdziłem że to głupia myśl :P, aczkolwiek kto wie czy też godzina nie ma wpływu.

kormoran

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2016, 8:53
Imię: Grzegorz
Auto: Astra K ST
Silnik: B14XFL
Województwo: małopolskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kormoran »

Jak wracałem ostatnio do Krakowa autostradą wyjechałem gdzieś w okolicy 17:00. Droga cały czas pod słońce, było bezchmurnie i też mnie drażniło to, że zapaliły się światła mijania. Próbowałem włączyć ręcznie mijania i przełączyć się na auto ale to nie wiele dało. Dopiero po przejechaniu paru kilometrów wyłączyły się mijania zapalając dzienne.
Ale podświetlenie w aucie tak jak w dzień. Niestety nie dane było mi jeszcze jechać w nocy astrą więc się nie wypowiem jak z przełączeniem ;-)
Podsumowując - też mnie denerwuje działanie tego czujnika, jak tylko gwarancja się skończy podmienię ten rezystor.

maccarish

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:16
Imię: Maciek
Auto: Astra K HB
Silnik: B14XFL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maccarish »

marwisn pisze:QR_BBPOST Te mijania to bym przebolał, ale kicznik/radio w trybie nocnym są poprostu nieczytelne...
W Navi 900 można ustawić w opcjach, aby radio było cały czas w trybie dziennym niezależnie od oświetlenia, może w R4.0 też jest taka opcja?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Się sprawdzi. Ale z tego co kojarzę to nie ma tam takiej opcji...
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Nawet gdyby była taka opcja, to też nie jest rozwiązanie, bo jak się ściemni, to ręcznie musisz zmienić na nocny tryb.
Jazda w nocy w trybie dziennym jest mało przyjemna.

maccarish

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:16
Imię: Maciek
Auto: Astra K HB
Silnik: B14XFL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: maccarish »

Wydaje mi się że te ustawienia świateł mogą być jednak powiązne z godziną. Ja dziś wyjeżdżalem do pracy po 6 z garażu więc na włączonych światłach mijania. Normalnie światła przełączają się na dzienne zaraz po opuszczeniu garażu, bo wyjazd usytuowany jest prosto pod słońce. A dziś mimo, że warunki oświetleniowe były dobre to całą drogę do pracy przejechałem na światłach mijania.
Mam co prawda Intelilux, ale podejrzewam, że ustawienia komputera są we wszystkich wersjach wyposażeniowych takie same.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2016, 8:34 przez maccarish, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

marwisn pisze:QR_BBPOST Być może po wyłączeniu Led'ów do ich ponownego załączenia wymagane jest odpowiednie oświetlenie, które w godzinach popołudniowych (17.00 - 18.00) już jest za słabe. I auto zostaje na zwykłych.
Tak właśnie jest. Histereza jest duża by nie robić dyskoteki. Ale że pod wiaduktem? Przesada, zbyt czułe.

Nie wiem jak to działa ale pod żadnym wiaduktem mi nie włączy mijania a za to w momencie mijania lini wjazdu do tunelu mam już mijania :shock:

Fakt, że jak słońce już się zaczyna chować (to właśnie ten zmierzch opisany w przepisach o światłach dziennych) to światła się zmieniają. Dopiero jak jadę prosto "w słońce" to wraca na dzienne.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
vic

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 14 sty 2016, 14:20
Imię: Witek
Auto: ASTRA K
Silnik: 1.0 XFL
Województwo: lubelskie

#19

Nieprzeczytany post autor: vic »

Witam. U mnie to samo co u kolegów powyżej. Zgłaszałem to nawet w ASO, ale oczywiście oni stwierdzili, że wszystko jest OK ;-)
Pozdrawiam
Witek

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

A czy to taki wielki problem,że akurat parę kilometrów auto jedzie na normalnym oświetleniu?
Osobiście nie zwracam uwagi na jakich jedzie i w sumie bez różnicy czy jedzie na dziennych czy akurat w tunelu zapali zwykle i potem kilka kilometrów jedzie na normalnym oświetleniu

ODPOWIEDZ